Jump to content

Uticaj motor run kondenzatora u napajanju


chakija

Preporučeni Komentari

ja ih sa razlogom stavljam

ono, kutija je obicno zatvorena, i ne vide se ...... tako da nije zbog vizualija

jedino gde nisam primetio razliku je kod Sissy-ja, gde su Philips tegle u filteru, koje imaju deklarisani ripple capacity na 20KHz

ako u filter idu snap-in kondovi, treba im pomoc ....... a motor runs su efektivna i (iznenadjujuce) jeftina pomoc

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svako brzo pojacalo će da bude zahvalno na razlici koju pružaju motor run. Brzi su, deklarisani za strujne impulse više nego dovoljne za audio materijal, dobrih internih spojeva. Ako su elkici vrhunske klase, razlika ce biti značajno manja, do neprimetnosti, ali i značajno skuplja.

Naravno, ožičenje treba da omogući te prednosti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da jako zavisi od kutija kakav će efekat biti.

U mom slučaju, sa motor run (2x80uF po kanalu), bass dobije drugačiji kick - energija u basu i kontrola je osetno bolja. Bass kao da ide niže.

Međutim, efekat na ostatak zvučnog spektra mi nije baš po meri. Zvučna slika je sabijenija i fokusirana između kutija. Kompletan prostor po visini i širini je drugačiji. Zvučni potpis (timbar :D )  izgubi za nijansu na prirodnosti.

Ja sam bio veoma zadovoljan zvukom B2J sa motor run (koje je btw najbolje tranzistorsko pojačalo u univerzumu), međutim kada sam probao da otkačim motor run, ostavio sam ih u fijoci...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ti beše horne slušaš? Možda ti više prija malo mekši zvuk bez motorrun, pitaj boga. U principu, šta bolje zvuči, to se ostavlja. Sa nekim drugim zvučnicima, verovatno bi bilo drugačije.

PS

Sa boljim kondenzatorima zvuk je obično svetliji i obrnuto. Direktno poređenje F@T 10.000uF 63V i Kemet iste vrednosti. Oba sličnih dimenzija, novi. Kemet dosta skuplji, znatno bolji ripple current, manji ESR.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

u skretnicama motor run samo za nize frekvencije

za vise ima boljih resenja naravno

recimo - paralelni kond u bass sekciji, motor run se ubio

ene, seriski kod Gyurgyevaka ( rez na oko 500Hz ugrubo), buduci da sve visokih na FR prolazi kroz njega, stvar resava bypass sa MKC

ali da je nesto jos vise, onda fizicki manji kondovi bolje rade posao .....

sto se tica ampova ........ sto ljudi sto cudi, kombinacije sa kutejama dovode do oprecnih preferenci

generalno - ako imas snap-in kondove - treba im pomoc ......... a sad - koliko veliki kondovi, pitanje fine tuninga, ako je nekom do toga

sto bi reko onaj - e moj einsteine, sve je to relativno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, chakija reče

Međutim, efekat na ostatak zvučnog spektra mi nije baš po meri. Zvučna slika je sabijenija i fokusirana između kutija. Kompletan prostor po visini i širini je drugačiji. Zvučni potpis (timbar :D )  izgubi za nijansu na prirodnosti.

Uzmi natakari sad one kabline što mi koristimo - Lapp ili bolje na BJ2 - vratićeš nazad motor run :Viannen_loungelizard:

Treba kablina kao za motor od kilovat :risitas:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Već koristim dobre napojne kablove.

I oni unose značajan uticaj. 

Jbg, sve je to igranka bez prestanka - kao kad kuvar kuva vrhunsko jelo, svaki sastojak ima svoj uticaj i na kraju ukus će se nekom dopasti, a nekom ne...

 

BTW, Lapp je shit :)

Izmenjeno od chakija
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...