Jump to content

Iskra oz po Zenovom receptu


крокодил

Preporučeni Komentari

Iskreno, mnogo je lakse nego sto sam mislio. Phase plug iliti fazni cep je od drske gume za otpusavanje sudopera. Kupio sam jedan komad na pijaci, gumu ostavio na tezgi. Izrezao 2 komada od 7 cm. Sad dolazi tezi deo, zalepio sam na radni sto nekoliko komada smirgl papira, i kad god sam se tu zatekao, gurao po smirglu. 

Posle nekog vremena, razlika se vidi...

IMG_20210816_190317_copy_600x800.jpg

IMG_20210816_190303_copy_600x800.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Taj damar (terpentin) toliko lepo miriše, da mogu da zamislim idealno radno mesto: Tehnički operater na premazivanju akustičnih zvučničkih membrana damarom (damarni premazilac).

 

E, 5+ ubavo sve :oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Zen Mod said:

nadjes dinar koji je magnetican

njega zalepis supersupersuper lepkom za dno 

da se ne drndas sa busenjem i upustanjem srafsovglava

Ili velka podloška za šaraf. Fino se vaćaju na magnet, ravne a imu i rupu za šaraf ako baš treba sigurica :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

https://www.planet10-hifi.com/pp-info.html

Ovo kažu da radi, mada zbog jačine magnetnog polja u procepu, nije ni to sigurno, uvek može da povuče u jednu stranu. Pažnja je potrebna da se ne ošteti nosač kalema. Idealno bi bilo da ima neki otvor u sredini polnog nastavka, ali nema i ne može da se buši jer će opiljci završiti gde ne treba.

PS 

Možda može da se zalepi nečim, drvo na gvožđe. Recimo Bluetack samo ne stavljati previše.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Možda bi moglo da se napravi plastična pločica sa navojem, recimo od tekstolita #7-8mm sa navojem M5, M6 i zalepi se na gvožđe. A ona drvena kuroboca da ima ubačen šraf M5 ili M6. I ondak može da se lepo namontira  ili skine.

Ili obrnuto, šraf od aluminijuma ili bronze M5/6 sa velikom glavom koj se lepi na gvožđe, a u drvo se ureže navoj, malo duži naravno da ne oblajzne.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...