Jump to content

Iskra OZ 40 - Što i kako dalje...


mileni16

Preporučeni Komentari

39 minutes ago, NIXIE said:

Možda i ne treba, jer u kontrafazi poništava deo koji radi Iskrina trubica prejako. Probati treba svakako.

:D lupi i osta ziv, jeste da ponistava ali pretera ga sad, uvek tu bude rupetina kada je vaza kontra, da ostavimo to za neku drugu temu. Znas sta ja mislim, ako racunamo spulnu koja je vec u ribonu, kao kod raal onda je to vec elektricno u filteru treceg reda tako da moguce da nece ici dobro sa obrnutim polovima, uostalom neka proba da ne zbunjujemo coveka neka radi kako mu uvu godi, on najbolje zna dali valja ili ne valja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lupio sam, nije treceg reda, drugog i po :D ako se racuna i spulna u ribonu. U pravu si, tako i proizvodjac preporucuje na 18db. Poceo sam da se nerviram i necu da lupetam vise, sam sebi postajem smesan, ne mogu ja to tako bez .frd i .zma i simulacije, nalupeta se. Evo ovako, ako ide 18db i ako se racuna spulna kao kod raal onda je elektricno u 24db filteru i to se nebi uklopilo sa ovim filterima 6db, pretpostavka. Ako je dobro kao sto kaze nebi ja tu nista dirao

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...

Jedno pitanje vezano za dimenzije bass kutije, da li se moze menjati dimenzija kutije a da zapremina ostane ista. 

Ne odgovara mi dubina kutije od 490mm zbog TV police, pa bi dubinu smanjio za desetak centimetara a povecao visinu kutije.

Da li ta korekcija menja i preporucenu skretnicu za ovaj projekat?

SWScan-nacrt-proba1.thumb.jpg.aef4cb756a7e9f6fdba9502e33db0407.jpg.a1cbc8e50b2f14569ee2e2d3f16b8d31.jpgSWScan-nacrt-proba1.thumb.jpg.aef4cb756a7e9f6fdba9502e33db0407.jpg.a1cbc8e50b2f14569ee2e2d3f16b8d31.jpg

Izmenjeno od Mr. Kobayashi
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

transmisija je u pitanju, zapremina uopste ne figurira u proracunu, nego duzina i presek (u odredjenoj tacki duzine) talasovoda

sto ce reci - ili pravi tako box kako je projektovan, ili racunaj drugu transmisiju da uklopis u ono sto mozes da napravis 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 9 months later...

Obavijest o završetku radova

 

Zvučnici su završeni .... odabarana je varijanta Crno-bijeli svijet

Nosači Iskri i visokotonaca su lakirani crnim mat sprayom, a kutija bijelim Aqualuxom i valjkom

za lakiranje parketa.

Sve je postavljeno na šiljke, a kao trajna uspomena na montažu ostalo je par rupica u parketu :crying:

Ugrađeni su dvostruki terminali koji omogućavaju Bi-Wiring/Amping.

Za unutarnje ožičenje korišteni su Canare 4S8 1,3 mm2

1.thumb.jpg.a435e3cd22e77419320810370d4a036d.jpg

2.thumb.jpg.72d00925c9d8b327488acddd19e3b89b.jpg

3.thumb.jpg.559fb83fc8e4f8e5bac2305b52319d3c.jpg

4.thumb.jpg.d46e04d215bd7100ba7072161ced1103.jpg

 

I jedna romantična

5.thumb.jpg.72f81e4ce855937c031d88a4febcde0f.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odličnooo…

Ne znam jesu li u pitanju nove nogice, 15 cm + 2,5 cm šiljak i podloška, ili su se Mađari napokon usvirali, ali bas sada zvuči puno jače i jasnije, nekako čišće…

A možda je u pitanju i visina nogica, jer one stare, debele, su bile visine 19 cm

 

Uglavnom zaključak je : Debele noge nisu dobre noge … za bas 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...