Jump to content

Iskra OZ 40 - Što i kako dalje...


mileni16

Preporučeni Komentari

Ili mozda i najbolja solucija, skupljaj pare za MiniDSP aktivnu skretnicu pa se igraj i podesavaj kako ti volja tako neces lutati i bacati pare za pasivnu skretnicu i bices zadovoljan. Raspitaj se posto ima dve verzije nova hd i stara bez hd, nisam siguran mislim da hd ima manje opcija i nema podesavanja za delay, dok ovaj drugi ima i za delay i eq i svasta nesto, raspitaj se. Delay je pozeljno imati u opcijama

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, zerowaf reče

Eto, neka se vidi da smo otvoreni za sve na ovom forumu....mi slušamo i Tann i Iskre. :rofl:

Brajlo, ja delim zvučnjake, pojačala, na dobre i loše. Kao i u svemu, msm isto dođe i za ribolov, i za sve - uglavnom kolko para tolko muzike, tako mu odprilike dođe u životu.

Međutim, postoje izuzeci koji potvrđuju pravilo, jel, pa tako imaš da si platio skupo a nije to to, a ima i neki jeftilen a vredi bar 10x.

Mislim, to je u redu i tako u životu i treba da bude, inače bi bilo dosadno jbg :D

Ove Iskre su samo dokaz da su nekada u staroj Yugi bili dobri fakulteti sa dobrim predmetima i na njima su predavali dobri profesori koji su imali dobre studente, i eto zadesilo se da je jedan od njih došao na mesto gde se konstruisao ovaj zvučnik...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 hours ago, Zen Mod said:

es ti bolan zadovoljan rezultatima?

:)

Ja sam vise nego zadovoljan. Prosto nemam nikakvih primedbi pa nemam ni zelju da nesto cackam ili menjam. Odavno planiram da uradim sta mogu od merenja pa da vidim koliko ona potvrdjuju ovo sto ja mislim da cujem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo je vrh njegovo, jeftino a efikasno i lepo za razliku od onih fenceraja i izmisljotina i sendvica u membranama, papir je papir, sta ces bolje od iskre sa ribonom i neznim mekanim wooferom od 12", jeste malo ruzan ali ja bi tu napravio faceplate od aluminijumskog lima i ofarbao u metalik crnu mat da se ne vide te korpe i to bi bilo to, a vrlo je moguce da cu i ja jedan slican sa tim wooferom da radim ili sa 4 komada SB17MFC35-8 videcemo jos, da imam sobu za ovo bila bi tu i neka 15"

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 16 časa, mileni16 reče

Ma ja...trenutno slušam mono verziju, ( tako će nažalost ostati još 7-8 dana), i zvuk se nekako smirio ...

Iskra je i dalje dominantna,  bas je malo stidljiv... ali OK, doći če valjda i on na svoje...

Šta ti je na polici? Čini se da je diy :). Daj malo detalja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima




Ove Iskre su samo dokaz da su nekada u staroj Yugi bili dobri fakulteti sa dobrim predmetima i na njima su predavali dobri profesori koji su imali dobre studente, i eto zadesilo se da je jedan od njih došao na mesto gde se konstruisao ovaj zvučnik...


Iskra jeste bila dobra kompanija. Nasi fakulteti takodje.
Ako pogledamo malo ozbiljnije mnogo je tu stvari za diskusiju.
Recimo te zvucne kutije su poprilicno lose. Sama koncepcija. Taj bas se koristi u opsegu u kojem je najslabiji. Gore dodati mid i tweeter katastrofa. Zvucne kutije nisu umeli da naprave.
Zato su pravili odlicne drajvere. Mada mislim da su i oni rezultat pozajmica na relaciji Nemacka- Francuska. Ali su zato imali dobru kontrolu kvaliteta i konzistentnost u proizvodnji.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 5 časa, ziki reče

Šta ti je na polici? Čini se da je diy :). Daj malo detalja.

  1. Rega Planar 1

  2. JLSounds I2SoverUSB/AK4396 DAC u DIY kutiji

  3. B1 u Salas izvedbi – u Modushop Galaxy kutiji

  4. Aleph J – u Modushop Dissipante 04/400 kutiji

20211012_205621_1.thumb.jpg.d5ccb21836be309438a55aadc989bd6d.jpg

Izmenjeno od mileni16
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 19 časa, savan reče

to merenje preko androida

Reko sam da nije nešto ali ako ima puno odstupanja videće se.

PS

Puno zavisi od telefona,  recimo mojim telefonom kad probam prilično liči na ono izmereno osim basa koji je odsečen. Imam i onaj Dayton android merni mikrofon, sa njim je skoro isto kao sa mikrofonom na telefonu. 

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 hours ago, NIXIE said:

Može i to, ali ovo je bolje ovako pasivno sa jednostavnom skretnicom. Plus MiniDSP kažu da nije baš najboljim uglavnom valja za bas a ostalo kvari.

Nisam cuo da se neko zali ali moguce je. Ja cu da pokusam sa ADAU17xx, dobra stvar je sto ima na github vec podosta razlicitih opensource implementacija, treba mi neki dsp chip za tone control za pure dsd pojacalo koje radim, kada dodje na red i to.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ajd da ponovim, u opstem interesu - originalni Gyurgyevci ( https://www.zenmod.in.rs/sonido-15-way-speakers-by-zm-hifish-edition/ , https://www.zenmod.in.rs/sonido-15-way-speakers-by-zm-woland-edition/ ) - isto je pravljeno od strane mog drugara Francuza ( na pecalbi u Austriji ) - onomad je njegova ekipa francuza odradila pravu seansu sa DSP, kompletna merenja i varijacije ....... i zavrsili su u finalu sa DSP emulacijom originalne pasivne skretnice

naravno da to vazi za Sonido postavku, sa nekim drugim driverima ne mora da bude isto ....... ali dosadasnje iskustvo pokazuje da se radi samo o eventualnim atenuacijama ........ pod uslovom da se upotrebe driveri koji imaju slican frekventni opseg kao Sonido driveri

rezovi i za bas i za visoki helper su i podeseni da bi blending bio sto manje kritican ........ i naravno da se racunalo da akusticki odziv drivera komplementira elektricnu karakteristiku skretnice

 

zakljucak - naravski da je najpreciznije i najbrze sa merenjima........ ali ako je to neprakticno obaviti iz bilo kog razloga, priroda koncepta omogucuje da se prilicno dobro zavrsi i na uvce ......... iz iskustva sa Videoton bassom dole, FR bese i Iskra i Audax i Triangle i Cabasse a kao visoki Eminence APT80 i Fountek

Proper Poor Men's Edition ........ kuj ce baca pare na mikrovone ........ :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

vidi, ja imam gomilu merne opreme ( a opet sam mala maca cak i u odnosu na neke poznate mi kojima to cak i nije profesija).... ali vrlo cesto sam u situaciji da treba nesto objasniti i pomoci nekome ko nema gomilu merne opreme i znanja iz konkretne oblasti

opet - merenje je najbrzi i najprecizniji pristup .... ali opremljenost mernom opremom nije samo pitanje novca nego i namera generalno, vremena da se, ko nema iskustva u upotrebi iste, usvoje podrazumevajuce rutine i razumevanje procesa 

pitanje resavanja problema podrazumeva fleksibilnost, da se isti problem resi

ili tako , ili odgovori u smislu "you can do it only in my way"

tako da - koja varijanta ce da kosta vise na kraju ........ evidentno se ne slazemo oko toga - cena opreme vs. cena delova za eksperimentisanje bez opreme ....... sve zavisi ko resava problem i od njegove sposobnosti 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...