Jump to content

Iskra OZ 40 - Što i kako dalje...


mileni16

Preporučeni Komentari

Sta radite sa ovakvim uklapanjem da se ne pokaze sastav nakon nekog vremena? Kod mene na svakoj predhodnoj kutiji dok nisam presao na sastave pod 45 stepeni se pokazivao sastav nakon pola godine - godinu bez obzira dali je farba ili je furnir, cak se i saraf pokaze, ima li neko reseje za ovo? Cini mi se da je problem vlaga mediajpana i da se mediajapan skuplja nakon nekog vremena pa pokaze te sastave. Sada sve idem na 45 i umesto sarafa heftalicom one tanke eksere bez glave i nema problema sa sastavima.

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam uvek spajao šrafovima, klinovi i ostalo jok. I nikad nikakav sastav se nije pokazao, decenijama, farbano ili furnirano sve jedno. Još kad udarriš kvalitetan git i šmiglanje do ravne površine, ako se ne pokvasi ili drži u nekim vlažnim prostorijama neće se menjati dimenziono.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne pokaze bukvalno sastav kao rupu nego pokaze prelamanje svetla na mestu gde je sastav kada se gleda sa strane. Koristio sam razne vrste gitova, uvek pokaze i uvek pokaze mesto srafa , ovo na svetlu iz ugla kada se gleda https://ibb.co/56qmx0B , sve je bilo idealno godinu dana posle godinu pocne da prelama

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

37 minutes ago, savan said:

Sta radite sa ovakvim uklapanjem da se ne pokaze sastav nakon nekog vremena? Kod mene na svakoj predhodnoj kutiji dok nisam presao na sastave pod 45 stepeni se pokazivao sastav nakon pola godine - godinu bez obzira dali je farba ili je furnir, cak se i saraf pokaze, ima li neko reseje za ovo? Cini mi se da je problem vlaga mediajpana i da se mediajapan skuplja nakon nekog vremena pa pokaze te sastave. Sada sve idem na 45 i umesto sarafa heftalicom one tanke eksere bez glave i nema problema sa sastavima.

Najbolje je 45 stepeni, nista ne pomaze jer recimo 18mm ili jos gore 25mm Mdf u sredini debljine je dosta meksi, ja sam probao i lamelirati najtvrdi od 4mm sto koristimo za vrata, tako mozes dobiti bilo koju debljinu ali ne vredi, bolje je da se furnira ali i tako bolje je 45stepeni...

IMG_1914.thumb.JPG.556831e8704e3aba3e0ece92fbd9d9bf.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na primer lice na lice je ok ali dok je od iste table, cim druga tabla onda pokaze. Lica na nalicje uvek pokaze. Jedino resenje je seci na 45. Vidi se na slici o cemu pricam, samo na svetlu iz specijalnog ugla se vidi drugacije se ne primecuje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam lepio Titebond lepilom ali sam ustanovio da mi je bolji ovaj u sredini i za spajanje i za furniranje. Spajanje ide: lepilo pa se drvenarija prilepi papirnim samolepljivim trakama da pridrzava, pritegne i ujedno centrira sastave , onda idem ekser spajalicom fismbalati.com/wp-content/uploads/2021/04/Klamerice-ekseri-za-pn-heftalicu-villager-fismbalati-5.jpg  na svakih 10-20cm pa onda stegama pritegnem sve skupa. Furniranje idem na belo, znaci stavis lepak da se beli onako malo podeblji sloj i na kutiju i na furnir, sacekam 15-20 minuta da se lepak prosusi i postane providan, da se ne gnjaca i da je pod prstom suv, onda prilepim furnir, premazem furnir odgore blago vlaznim sundjerom i prepeglam peglom dok ne vidim da je jednako svuda zalepilo, nakon nekih 15 minuta predjem ostrom ivicom od parceta medijapana da pocne da se pegla furnir i glaca jednako a i da bolje zalepi, nakon toga kada se sve osusi smirglanje pa premazivanje u zavisnosti od boje koja se zeli akrilnim bajcom mada izbegavam farbanje jer mi je lepsa prirodna boja drveta na primer domaci orah, pa onda predjem voskom "Borma Holz Wachs" i to je to.

 

 proizvod20447.jpg

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...