Jump to content

Iskra OZ 40 - Što i kako dalje...


mileni16

Preporučeni Komentari

pre 12 minuta, Zen Mod reče

jbga, zaboravih da smo preko grane

just chill - kad pustis sve zajedno cuces da li su iskre preglasne

moze lako da se desi i da ne budu

Hvala na ponudi ...i riječima utjehe...bojao sam se da će 8 ohma biti problem i da ću ih morati vraćati, ne znam kako bi to dogovorio sa mađarima...i ovo sam jedva uspio...plus, sutra počinje godišnji :sweatingdrops: 

Znači, radim sve kao i u mutayu temi, i kutija i skretnica, pa onda se eventualno na skretnici  nešto prilagodi ...ako ne bude zvučalo OK 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jbga

no dzabe ni kod babe

 

:rofl:

al kad ih napravis, sracunjas troskove, pa krenes traziti koliko kosta nesto vabricko koje ti daje istu kolicinu zabave ......

da vidis onda ko se zadnji smeje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Nemoj markerom bice ti sareno! Ja sam to nekad radio sa mastilom, ne tush nego bas mastilo crno, ono za pecate, ako nadjes negde probaj prvo na obicnoj kartonskoj kutiji i sacekaj da se osusi, ako se ne sareni onda je dobro jer desi se da prodaju mastilo a kvalitet nula

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

cime hoces, ali koristi cetkicu

moze mastilo, tuš, može cak i mat crni nitro- naprskaš u neki čep pa udri četkicom

 

a može i detaljno zaštita sa molerskom papirnom trakom i papirom (preko membrane, traka do kartona), pa mat crni sprej ...... izjedna posprejaš i karton i obod korpe

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Veruj mi samo mastilo, ja sam nekad kao dete premotavao zvucnike, pravio zvucnike od one korpe od 12" sto su stavljali na ventilaciju sa spoljne strane po kucama, membrane pravio od starog kvalitetnog papira iz starih albuma sa slikama, pravio od bakarne zice kalup za centratore, farbao membranu mastilom, sve pre toga sto sam radio bio je tus njega nikako, akril nikako, farba nikako jer kad ofarbas videce se da je farbano i bice sareno a da ne bude sareno moraces u dva tri sloja onda ces da dobijes bukvalno ofarban izgled. Ovo sto Cika Brka kaze mozda i nije losa ideja to nisam probao. Ali probaj prvo na kartonu pa ako ti se svidja izgled onda udri po zvucniku. Nemoj membranu farbati bice crno kao gavran

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ama covek oce da ofarba kartonske elemente po obodu 

ne pravite nuklearnu fiziku od toga

eo vam farbanja .............. da sam postavio pitanje na forum, ne bih nikad uradio:

 

https://www.zenmod.in.rs/tannoy-3833-3836-cleaning-da-gappainting-da-throat/

 

 

 

 

 

 

spacer.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemoj se ljutis ali na poslednjoj slici se vidi da je membrana ofarbana nitro bojom iz spreja. Trebao si sipati crnu Tintu (setio sam se naziva) u alkohol da dobijes jako razredjenu crnu boju, providno crnu, pa da sa tim samo osvezis membranu sundjerom tako sto vrtis zvucnik u krug, kada bi se osusilo dobio bi prirodno papirni izgled ravnomerno!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako se odnosi na sliku Tannoya, nema ljutnje, membrana nije dobila kap farbe

ja odavno na membranu samo Dammar mazem, i nista vise

postavljena slika i link je da se vidi da uz malo paznje moze svasta da se ofarba, a da membrana bude zasticena u procesu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za nauk: - Neravne površine se farbaju MAT bojom, manje se vide neravnine na površini. Sjajna boja sve pokaže, traži idealno ravnu površinu, vrlo brižljivu pripremu. Taj filc ili šta je već, je sve samo ne ravan i nema tu šanse da se uradi nekakva priprema.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...