Jump to content

AR18 Kondenzatori


diyFilip

Preporučeni Komentari

4 hours ago, vladd said:

Ulje je neophodno za papir i vlaknaste, najcesce celulozne dielektrike, da popuni praznine izmedju vlakana, da se ne dozvoli prisustvo vlage i random molekula, koji bi mogli da krenu u neke provode, ali struje :) 

Prakticno je ulje sa svojim polimernim molekulima, dominantni izolator, a celuloza dielektrik.

Ulje i kombinaciji sa polimerom, to mi je vec nepoznat zahvat, nije nuzno da je samo potreba za prodajom imperativ, moguce  su takodje zastite  metalizacije ili metalne folije, ako je prisutna.

Najvise propadanja starih blokova, i sa folijom, je bilo pucanje plastike i prodorom vlage koja je ubudjala aluminijum.

Sta je konkretno ideja vodilja, ne znam, onako sa tehnicke strane je nepotreba, nalik na overkil.

 

5 hours ago, NIXIE said:

A ulje koje dodaju nekim kondenzatorima, čemu služi? Da popravi električna svojstva ili da priguši vibracije folije? Recimo one što sam pomenuo jeftinije Mundorfe, EVO Oil bolje zvuči od EVO, a razlika je samo u mizernoj količini ulja između slojeva metalizirane folije.

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.tdk-electronics.tdk.com/download/538152/782552aee3a6f87ddbd8108b964820fa/pdf-pqs-mkv-ruggedtypes.pdf&ved=2ahUKEwjaoanz7rXyAhWXH-wKHSTHB84QFnoECAQQAQ&usg=AOvVaw0X3150CV4LX7C6qcU0BHxD

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Malo toga od profi kondova vazi za audio. Tamo su hiljade ampera, ovde su nekolicine, impulsi reda mikro i nanosekundni, za audio mili S...

20V/uS je vise nego maksimalni slu rejt, a od struja retko se isporucuje dvocifren broj ampera u kucnim uslovima. Ali to malo moze da definise neke kvalitativne detalje, pri odabiru materijala, vrste spojeva i izvoda, tehnika motanja...

Hladjenje uljem je iluzorno, nema takvih naprezanja, niti su ti namenjeni za audio zamisljeni da se naprezu.

I ja sam mislio da je prosto preslikati neke detalje, ali nije, audio je ipak specijalizovana oblast, i da se iskljuci pomodni faktor, ima svojih specificnosti.

I hobi je pre svega, nije obaveza drzati se pravila. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 16.8.2021. at 17:02, чика-Брка reče

daj neku sliku teflona.

teflon :wub:

U Austriji sam. Poslikat cu kad dodjem kuci.
P.S:
lako vam je pogoditi kad sam u A - tamo imam tablet bez kvacica na c i c i nema s ni d ni z. :rofl:
Sad pogadajte koja sam slova htio napisati. :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...