Jump to content

AR18 Kondenzatori


diyFilip

Preporučeni Komentari

pre 3 časa, jorgoss reče

P.s. cena je nesto ispod 800din?!

 To je malo overkill za zvučnike. Cena je jaka jer ne znaš da li je original, verovatno nije. U Mouseru je oko 6€.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kondezator tog kapaciteta i ide u skretnici i iako je neki zvucnik relativno novijeg datuma u originalu je neki aluminiski bipolarac od cega se jezim, cast izuzecima. Sto se tice overkila...ako ces na visokotonac...treba staviti polipropilen a takvih sa nizim naponima i nema! I ono najvaznije sto sam hteo reci je da trgovci umesto da su obrazovani i da nas poducavaju oko odabira kompone ti, oni pojma nemaju i sto je jos gore tonu u prodaju bofl robe kupljene u kini iz kontejnera?!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I ja koristim ovekill, Jantzeni su 800V, nema manje. FKP10 su dobri kondenzatori, njih sam našao od 250V, jeftiniji i gabaritno manji. Za srednjotonce  i basove, bolje od toga je bacanje para, mada neće se svi složiti.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U MG-u je mnoooooogo toga upitno što se tiče porekla i validnosti. Ustaljena praksa da ubace PDF originalne komponente, dobiješ tursko/kinesko sranjce.

MKP10 je vrhunski kond i rado ga koristim na mnogim pozicijama.

Izmenjeno od Nesic
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni taj WIMA MKP10 lici na 100%original  , ako je takva cena onda je to neki stari zaostatak i stara standardna cena kao za rezervni deo za stare CRT TV , kao TV-mehanicar tu sam ih na pojedinim sasijama cesto vidjao ,

ipak ako se sumnja treba ga vezati na red sa recimo klasicnom sijalicom od 50W pa ukljuciti u 240VAC mrezni napon , ako ne probije i ne greje se onda je original. 

Izmenjeno od BANAT
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 4 časa, NIXIE reče

I ja koristim ovekill, Jantzeni su 800V, nema manje. FKP10 su dobri kondenzatori, njih sam našao od 250V, jeftiniji i gabaritno manji. Za srednjotonce  i basove, bolje od toga je bacanje para, mada neće se svi složiti.

Pa ti FKP su film/foil tip, to bi trebalo biti bolje folije poprskane tankim filmom...ako sam dobro razumeo.

Gde ih ima ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 26 minuta, krca44 reče

Pa ti FKP su film/foil tip, to bi trebalo biti bolje folije poprskane tankim filmom...ako sam dobro razumeo.

Gde ih ima ?

Ja sam to nabavio davno, sad se ne sećam više gde tačno, nije kod nas.

Polipropilen metalizirana folija, kako se to tačno pravi nemam pojma, verovatno naparavanjem aluminijuma u vakuumu.

Oni iz Kelko su dobri, u smislu da zvuče dobro i imaju prilično tačan kapacitet. Original verovatno nisu nego dobre kopije, vidi se i po tome što kad uzmeš više komada, nisu ista slova na njima, neka su tanka i bledunjava, neka tamnija i masnija, kućište je nekad tamnije nakad svetlije crvene boje itd.. Može  FKP10, može i X2 koristio sam i jedne i druge.

Mogu i oni sivi, Arcotronics X2,  samo meni oni zvuče lošije (kao da su poliester a ne PP) i svi su manjeg kapaciteta nego što piše, uglavnom -10%.  I Bennic PP iz Kanibala imaju otprilike isto toliko manji kapacitet, jedino što su manji gabaritno jer su 250VDC. Wima iz Kelko usput i zvuči bolje od Bennic.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 11 minuta, vladd reče

U cemu bi bila kvaka sa ovolikim naponom za skretnice? Lepsi dielektricni gubici ili..?

Ajd za neki lampaski intersekcioni, ali za zvuje...:huh:

Tako ih prave, verovatno ovo prvo što si rekao. Konstrukciono unutra su dva kondenzatora na red vezana i ubačena u Al cevku (Jantzen Silver Z i Superior Z, ne znam za ostale). Veliki su i nezgodni, treba puno mesta za njih. Samo za lampe i visokotonce,.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

27 minutes ago, Beli_Ninja said:

@vladd

Dosta tih kondrnzatora se sastoje od dva paralelno ili redno spojena u jednom kućištu pa su tako postigli visok probojni napon.

Ne bi trebalo da to bude razlog, duplo motanje se radi da bi se anulirala induktivnost, napon definise debljina i kvalitet folije. Tipa duzina i gustina polimera.

Nece napon da se razdeljuje idealno u praksi, najcesce dolazi do rojenja naelektrisanja na jednom kraju. I kod takvih komponenti se izvodi i medjukontakt zarad simetriranja

No, svejedno, u bilo kom slucaju su nepotrebni za skretnicu i da je neinduktivan, kraj toliko kalemova i da je visokonaponski, kada je 250V AC dovoljno za kW pojacalo...plus rasipanje novca, ali to nije neki krucijalan razlog;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zamenjeni konektori zbog bananica naravno.
Investicija od 212dinara koja mnogo olaksava posao.

Visokotonci jos uvek nisu gotovi.

A drago mi je sto vidim dosta dobrih reci u vezi wima kondova koje sam i ja koristio vise puta do sada i prezadovoljan samfd05bc90fde21b1a9ab731fba70d65c8.jpg

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, vladd said:

U cemu bi bila kvaka sa ovolikim naponom za skretnice? Lepsi dielektricni gubici ili..?

Ajd za neki lampaski intersekcioni, ali za zvuje...:huh:

mnogo testovi na net kazu da oni od 800V bolje sviraju od onih npr 300V istog tipa :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jedino ako se zove alkoholni test velikog tripa:buehehe:

Nepovezivo sa panikom oko dielektričnih gubitaka, akumuliranog naelektrisanja....za nekoga ko čuje ćopavi elektron u mrežnom kablu.:D

To su beskrajno isprazne price tek da se čavrlja kao. Istina toga pre nije bilo, audiofili su podobro poznavali i tehniku i muziku, i sve je imalo svoj jak razlog i definisanu ponovljivost. Sada je tržišna ekonomija i svako je dobrodošao sa buđelarom.;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa to, uvek se peva najskuplja pesma.;)

Ajd da zanemarimo PIO opciju, tu vise ulje ili vosak prave dielektrik nego porozna vlakna celuloze. 

Kada se koristi deblji dielektrik, sa nižim naponom, statisticki je manje elektrostatickih dipola u dielektriku angažovano(po zapremini, i nisu svi ustrojeni potpuno u pravcu), i pri prestanku ili variranju tog polja, biće veći broj neartikulisanih pozicioniranja i zaostalih naprezanja...generisanja napona, nepotpunih pražnjenja i uticaja na sledeći nadolazeći signal...

Inače bi funkcionisala logika da od 3kV papir u ulju ili koji god, bi bolje zvučao od bilo kog niskonaponskog. Pogotovo što postoje dva karaktera, dva ponašanja dva dielektrika.

Svaki teflonski bi morao da bude superiorniji u radu  a i po zvuku, zbog karaktera dielektrika, niske konstante i minimalnih gubitaka.

Ali tržište peva svoju pesmu...iako je logika nekonzistentna, marketinški se računa da se korisnik neće zamarati znanjem i opterećivati lepe priče nekorisnim informacijama...dapače štetnim po promet.:D

Izmenjeno od vladd
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 24 minuta, shonne reče

Untitled.thumb.jpg.568dcf5a0fd58e55023c75b0b41e7757.jpg

Kazu ljudi bolji su Mundorf i ovi oni ali niko ne daje Datasheet...malo me odbija, pa nek je istina da su bolji.

Isto vazi i za Amphom i druge od te sorte... da li je testiranje toliko skupo da ga ne mogu izvesti ili mogu al' se lakse prodaje na reklamu ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...