Jump to content

AR18 Kondenzatori


diyFilip

Preporučeni Komentari

kondovi su 100% bipolarni.

pogledati malo bolje sliku.

sa obe strane pise +.

(u svakom slucaju su za zamenu !)

moja preporuka je F & T, cenovno vise nego prihvatljivi,

a o kvalitetu nema rasprave sto se tice skretnice.

4,7u + 1u i to je to - zbog tolerancije, koja je uvek

u plusu, znam iz iskustva jer ja samo te koristim.

Izmenjeno od чика-Брка
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala Vam na ovolikoj odazvanosti stvarno sam prijatno iznenadjen.

 

Evo da malo pojasnim situaciju Nisu 18s vec pravi 18 i to raniji model. 

Kod nas su u porodici vec duzi vremenski period,ali visokotonci su pre 5 godina otisli tako da su AR kutije zamenjene sa Monitor Audio MR2. Takodje je zamenjeno pojacalo Technics su v470 sa Denon avr2016 

 

Ar su stajali u ostavi i pre 2 dana sam odlucio da ih ponovo osposobim.Odneo sam visokotonce na popravku (membrana na jednom pocepana, kalota odlepljena na jednoj strani i naravno oba su sprzena skroz)

 

Kondove ne bih menjao jedino ukoliko bih uspeo da ih testiram,ali posto nemam ESR metar idem na siguricu pa cu ih zato i zameniti

Izmenjeno od diyFilip
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Čika brkin predlog je najbolji ako se menja sa bipolarnim elektrolitom, kako i jeste u originalu. F@T su uvek u plusu sa kapacitetom. Za mali dodatni trošak zameni i ožičenje, na visoki VDHCS18, sve ostalo VDH CS12. Ako se ide na blok kondenzatore, onda može recimo Philips 1uF 100V MKC, pa 6kom. vezati paralelno. Mesta ima koliko hoćeš tako da je izvodljivo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, NIXIE said:

Čika brkin predlog je najbolji ako se menja sa bipolarnim elektrolitom, kako i jeste u originalu. F@T su uvek u plusu sa kapacitetom. Za mali dodatni trošak zameni i ožičenje, na visoki VDHCS18, sve ostalo VDH CS12. Ako se ide na blok kondenzatore, onda može recimo Philips 1uF 100V MKC, pa 6kom. vezati paralelno. Mesta ima koliko hoćeš tako da je izvodljivo.

lepo receno, ko da si mi brat blizanac.

:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam od starta imao ideju da za skretnicu uzmem MKS4 100V od 3.3uF i 2.2uF i to spojim paralelno.

 

Da li mislite da je pored svih ostalih opcija i ova dobra ili da ipak idem na neku drugu.

(ova opcija me izadje najpovoljnije,a imam striktniji budzet)

 

Ozicenje ce biti promenjeno sa kablovima sa buvljaka

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...