Jump to content

Frankenlenco ili kako je zero tražio istinu


zerowaf

Preporučeni Komentari

Bolje je Y tip. to su "faza prema masi", crkava u otvorenu vezu, a testirani su na preko 5kV...

 

P.S.

Moze i snaber, RC, 100 oma i 100nF, ali nije los ni samo kond...

Izmenjeno od vladd
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Udarac na zvucnicima sa lampasem mislim da nije od prekidaca vec od naglog punjenja / praznjenja elektrolita, kad nema zastite ili usporenog dizanja visokog napona.

Kod mene recimo ima usporavamje oko 5-10 sec i nema udarca pri paljenju ali ima pri gasenju jer nema zastite za izlaz.

Ako gresim ispravite me, zanima me.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 6 minuta, krca44 reče

Udarac na zvucnicima sa lampasem mislim da nije od prekidaca vec od naglog punjenja / praznjenja elektrolita, kad nema zastite ili usporenog dizanja visokog napona.

Kod mene recimo ima usporavamje oko 5-10 sec i nema udarca pri paljenju ali ima pri gasenju jer nema zastite za izlaz.

Ako gresim ispravite me, zanima me.



Vjerojatno si u pravu.
Kod mene je također udarac bio prisutan samo kod gašenja.
Uvođenjem RC člana ili kako nas je Vladd podučio, snubbera, je taj udarac prilikom gašenja nestao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Napokon prvi zvuci iz mog Lenca! Stigao je Ampearl LCR phono preamp. I to, ispod radara kerbera. Kako? Ne znam? Kutija je pozamašna i jedino što mi pada na pamet da je u smjeni bio neki audiofil. :D 
Pitate se kako je to zvučalo?
Pa....kao iz telefona! :rofl: 
Ganc novo i zvuk sačuvaj Bože!
Nakon jedne strane ploče (James Brown) se malo popravilo, ali daleko od onoga što sam htio.
Ploča za pločom i stvari su malo po malo počele sjedati na mjesto, ali zvuk još uvijek ponešto tanak. Isprobao sam razne Z na ulazu i na kraju ostavio sve ugašene.
Bolje, ali još nisam sretan.
Igrao sam se i sa kapacitetima na ulazu. Jok...ne dobijam što priželjkujem.
Dolazi klinka u sobu i kaže: "Whow! Radi!...........Zvuk ti malo šilji!", i ode van.
Meni iznad glave oblak koji sprema potop. Negdje je neki novovjeki Noah dobio nacrte za barku u tom trenu.

"Mala... dođi malo 'vamo i ponesi svoje Pixiese!", zapovjedih glasom koji ne trpi pogovore. Došla je sa Pixies i sa AC/DC i sa Queenom... i sa idejom koju bi još ploču od Queena htjela za rođendan.
Ide prvo Pixies. Ona sluša, ja prebacujem prekidače i čekam što će mi reći.
Kad smo potrošili sve opcije i kombinacije sjedoh rezigniran. Postigli smo neki napredak, ali....
Nije da je to loše. Bolje je od digitalnih Pixiesa koje imam, ali nije to to.
"Sačekaj malo da nešto probam", rekoh. Ona sjedi i sluša Gauge away. Ni ne čuje me.
Ugasim skalameriju uz njen protest i zamjenim IC. Imao sam nekakvu Supru u ladici.
Upalim, sačekam da se sve podigne opet i pustim Pixiese još jednom.
Mala kaže: "Jebote!"
Ja kažem: "Jebote!", i onda shvatim da ju ne bih trebao poticati na takav jezik, pa nastavim: "Što jebote?", iako i sam čujem razliku koja je sve samo ne suptilna.
Ona nastavi ne obazirući se na moje tobožnje čuđenje njenom izboru riječi: "Ovo sad je sve veće, šire, punije... manje šilji!"
Ja: "Pa samo sam promijenio žicu!"
Mala: "Žice su važne!" 
Ja: :angry7:

Stvorio sam čudovište.


............................................

Dok nisam zaboravio, davno sam kupio nekakav rudimentaran VTA screw za Ortofon ručke koji mi nije pasao. Trebao sam samo naći duži komad navojne žice 3 mm i to je to.

VTA screw.jpg

Ampearl.jpg

phono inside.jpg

psu inside.jpg

Izmenjeno od zerowaf
Stil i jezik
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 časa, Sync reče

Da nije Supra EFF? Ne pitaj me otkud znam.. 😂



Stvarno ne znam kako se zove!
Imam taj IC toliko dugo da sam zaboravio kako se zove. Ako se dobro sjećam cijena mu je bila negdje oko 100 €, e sad, vrag bi ga znao jesam li ga kupio novog ili rabljenog. Stvarno ne znam.
Kako god da se zvao, sjeo je bolje od ovog jeftilena kojeg sam platio ca 30 €. Low....Law of diminishing return doesn't aply in this particular case. :D  (Edited zato što aj kejm iz part of Kroejša ver pipl ne spikaju po engliški)

Izmenjeno od zerowaf
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 9 minuta, Sync reče

To je verovatno taj..

Imam slicne momente u zvuku. Usetao mi Cakija sa tom Suprom i to je bilo to (a koristim mogamija). Sad cekam 4m za dva ic...



Samo sam tri puta prije čuo jasnu i nedvojbenu razliku sa žicama.
Jednom sa IC kad mi je Božo iz Pakraca na NAD stavio Sumićev IC.
Drugi put kad je frend promjenio strujaš na pojačalu. Razlika je bila takva da je njegov stari doletio iz druge sobe i pitao je li opet dovucarao kući neku skalameriju
Treći put kad je pokojni prijatelj skinuo neke Audioquest zvučnjačke žičurine i stavio nekakav Audio Note UK kabel.
I sad ovo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 minuta, zeljko_v reče

zero, malo sam se naježio na ovi tvoju (uvodnu) priču.

Uživaj! :-)



Uf, sorry!
Priču sam malo iskarikirao da bude zanimljivija. Prvo pravilo izvještavanja je da ne smijemo dozvoliti istini da se ispriječi dobroj priči. 
U dobrim sam odnosima s malenom i ovo sve je šala. Uostalom, naučio sam ju da za mene kaže da sam joj "zloćuh". Smije se k'o blesava na to. :D 
Pepeljuga je sirota imala zlu maćehu, a ona ima "zloćuha" s kojim može pričati onako kako priča sa vršnjacima. Otvoreno i bez straha.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, Sinke said:

A koja je to ručica, nekako mi jadno deluje?

169 postova

sem onih gde si predocavao velicinu budjelara, bese li ijedan koji nije bio deragotary ?

mislim, u ovom slucaju ( a nije jedini) samo pokazujes neznanje, pored totalnog izostanka socijalne inteligencije

ajd odmaraj nedelju dana od pisanja, u niciju kucu ne mozes da dodjes i da onda zevzecis ukucane kako ti se cefne

ZM

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mene podsjeca na ovo:
 



Ili na skok iz opanaka u cipele, pa otud potreba da se vice: "Ljudi gledajte me!"



A ako nekog i zanima koliko je sve sto sam napravio jadno ima google na raspolaganju, pa neka googla ili neka pita na PP.
O cijeni ne bih ovdje ne zato sto je to tajna (rekoh, lako cete izguglati elemente koji su ugradjeni) nego zato sto je cijena zapravo neukusna u ovakvoj temi.
Nismo na Noble-hi-fi-look-at-me forumu. 
Vidio sam ovdje setupe koji zasluzuju mjesto u Hi-Fi Hall of Fame ili u onoj nasoj temi "Ma uzas" i nijednom nisam osjetio od nijednog od tih ljudi koji su vlasnici takvih setupa da sa omalovazavanjem govori o tudjem setupu nego bas suprotno!
Biti covjek i kad imas za rundu za cijeli stadion i jednako kao i kad nemas za kiflu je jedna od osobina koje postujem.
Kuci su mi dolazili u goste i na spavanje ljudi koji imaju svoje mlaznjake ne zato sto sam iz bogate obitelji nego su dolazili kod mog starog da ga obidju i na druzenje i nakon sto je otisao u penziju.
Oni mu donesu butelje vina koje, kad sam izguglao sam vidio, kostaju na stotine eura po boci, a kod nas nazdravljaju sa domacim vinom od komsijinog sogora koje kosta 2 eura litra, natoceno u kanister od destilirane vode za peglu i jos ga hvale.
Stari i novi novac nije ista stvar. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...