Jump to content

Ei AZ550/90/B8 & AZ011/73/SK8 - šta sad :D


Beli_Ninja

Preporučeni Komentari

Ma Nole Djole pobedio.

Imas Qts 0,39, neka bude i bez merenja, i imas rezonantnu f na slobodnom prostoru 70 ili 90..onda to 70 ili 90 delis sa 0, 39 i to je taj kriterijum. I preko 150-200 je.

Elem,  otezanjem zvuje i povecanjem komplijanse smanjuje se rezonantna frekvencija i to daje vise opcija za bas, ona se u kutiji jos moze malo spustiti i kao dampirana rezonansa nece razviti visoku impedansu, elektricnu, mehanicka je vec umanjena.

Kutija je bolje da bude znacajna po dubini nego po sirini, da moze da se dampira korektno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, Zen Mod said:

nsimo nervozni, nego cedis informacije od BBina, koje su na nivou Apprentice-inga, koje moraju da se saznaju u kontinuitetu i logicno, prenesene pokaznim radovima i slicno

nisi ni ti dosao do svoje diplome zbrdazdola, nego koliko-toliko kontinuiranim radom, a tek si posle morao da zapnes da i u praxi budes imzenjer

hocu samo da kazem da nema vajde od strp na strp

ono - ako hoces da pravis driver - kreni ......... pa ce vidis i sam da bez studioznog pristupa nema nista

Branko ne mora ništa da napiše ako neće. 

Ne, neću da pravim drajvere ali ću možda morati da menjam membrane ako drajveri nisu ujednačeni zbog lakiranja jedne membrane. Pošto membrane ne mogu lokalno da nabavim razmišljam o pravljenju kao što je to Branko radio samo od papira http://wwwserviszvucnika.blogspot.com/2020/07/izrada-membrana-za-zvucnike.html?m=1 Mnogo bi mi lakše bilo kad bi neko mogao da mi reši te membrane lokalno, platim i sve ok. Ali za sada nema ništa od toga. 

Ne vidim problem u mojim pitanjima i traženjima informacija koje ne znam ni gde ni kako da nadjem. 

Sledeći moj post u ovoj temi će biti reziltati merenja ovih drajvera čisto da ostane ovde za onog ko bude tražio. 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne isplati se pravljenje kad imaš da kupiš jeftino Kineske membrane. Pre toga treba utvrditi prečnik kalema, trebalo bi da je 1" ali možda i nije zbog većeg magneta. To možeš proveriti sam, vidi se sa strane, trebalo bi da može i da se izmeri.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Membrana se menja kada se probije. Nema razloga samo da se mlatis sa membranom, dobro bi bilo raditi centrator, smanjiti tolerancije u procepu, povecati intenzitet polja, proceniti hod zvucnika pa odraditi adekvatan kalem, a onda slobodno mozes da obrises EI oznake sa doticnog...

Trenutna membrana je verovatno neka licenca ITT-a ili sta su vec potpisivali, pa nastancovana po specifikaciji. Komercijala bez pretenzija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo možda ti se dopadne nešto od ovoga,za FR

http://www.roger-russell.com/omni/omni.htm

Za FR membranu se koristi 120-140g/m2 papir (Lowther), a najbolji je Japansku Washi papir ili Kineski Dudov papir.

Ja koristim (Fostex) pirinčani papir :)

Može i deblji papir,ali izlazi iz okvira FR zvučnika.

Ei je koristio papir sa industrijskim nazivom "Drvenjača",to je isti papir od kog se prave kartoni za jaja :clapping:toniran tušem (čađ),po dimenzijama specifikacije Philips a.

Itd...

Ovde imaš kod nas da poručiš membrane:

http://www.proelectronic.rs/Zvucnici/Delovi za reparaciju zvucnika /Membrane za zvučnike

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...