Jump to content

K: Sprežne kondenzatore


chakija

Preporučeni Komentari

Sax, nemam neko iskustvo sa Iskra kondenzatorima... Pretpostavljam da su OK? 

Potrebni su mi kondovi koji su bolji od fabričkih "audio 1" 

Budžet je...recimo ~50e

IMG_20210616_111452.jpg

Trenutne opcije za naručivanje od preko su mi miflex i intertechnik audyn True copper max. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jantzen Superior Z ili Silver Z. Silver su malkice svetlijeg zvuka, u principu to su potpuno isti kondenzatori samo ovi drugi imaju izvode od čistog srebra. Proveri gabarite, Jantzen Z serije od 0,22uF 1200VDC su prečnika 22mm a dužine 45mm.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Licno ne bih dirao te Audio 1 kondove i bacao pare na tamo neko srebro,zlato i platinu jer to je po mom misljenju nepotrebno i bezkorisno , 

ono sto je kod spreznih kondenzatora bitno jeste pre svega da su dovoljnog radnog napona kao i da je dobar kvalitet unutrasnje izolacije , tako da svaki standardni  MKP blokac sa radnim naponom 630V ili jos bolje i vise zadovoljava tvom zahtevu 100% .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sto se gabarita tiče, staju i veći kondenzatori poput tog Jantzena. 

Moje iskustvo sa kondenzatorima je da i te kako utiču na zvuk, ali da ne moraju biti skupi da bi dobro radili. U skretnici imam wime mkp i zadovoljan sam kako sviraju. 

Svi koji imaju sli 80 kažu da su osetili veliku razliku sa boljim kondom i da je ovaj fabrički poprilično usko grlo, tako da pun potencijal sa boljim lampama se oseti tek nakon zamene spreznog konda. 

Hvala na savetu za ruse...Čitao sam na par mesta da su K75 ruski isto jako dobri. 

IMG_20210616_141519.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, milan p. reče

... ruski K40Y-9.

Verujem da ih Ivajlo ima...



Rusi nisu skupi, a muzikalni su.
Ja sam ih stavio na izlaz pretpojačala i na sve tri pločice u Dynaco ST-70 su bili ruski kondenzatori.
FT su rezolutniji, nekome i previše, 
MBM su jako muzikalni, meni dragi.
K40, 42, 75 i slično su kombinacija prethodno spomenutih.
Tako je bar kod mene na mjestima na kojima sam ih stavljao i u uređajima u koje su stavljeni.
Sasvim je moguće da u nekom drugom uređaju ili na drugom mjestu u kolu ostavljaju drugačiji utisak.
No, od mene palac gore za Milanov prijedlog. Nije skupo, a po mnogima opasno konkuriraju megabucks kondenzatorima iz hi-fi maštarija.
.
P.S. Iako se mnogi smiju ideji usviravanja po onome što sam iskusio ili mislim da sam iskusio - treba im čitava vječnost da se opuste. Red veličina nekoliko stotina sati mada već nakon 20 do 50 sati pokažu smjer u kojem idu, pa se onda malo vraćaju na šiljenje, pa mute, pa u krug dok se ne umire.
A možda je stvar u meni, pa nisam svaki dan jednako raspoložen za mjuzu i izmišljam svavakve izgovore zašto mi valja ili ne valja nešto. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dunavkovi postovi sa Borovom, snajperima i ostalim insinuacijama koje se nadovezuju na ono zbog čega je već jednom bio banovan su u "Ničijoj zemlji".
Na žalost, i Dunavko je banovan zbog ponovljanja prekršaja o politici na forumu.
Dobio je drugu priliku, ali nije mogao izdržati.
0W

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...