Jump to content

Како правилно терминисати овај Neutrik XLR


ab

Preporučeni Komentari

Потребна ми је помоћ, како правилно терминисати обележени пин на фотографији (имам идеју али да питам и не скитам):

af8334252f9942646c89c4bb7b5ca554.jpg

у питању је шасијски конектор.

 

хвала

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 6
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Ako montiraš XLR na metalnu kutiju i imaš dobar kontakt sa kutijom, ne treba ga povezivati nikako, već je povezan. Proveri ommetrom nakon montaže da li je taj pin na šasiji, to je metalno kućište konektora. Ako montiraš na neprovodnu kutiju taj pin ide na GND zajedno sa Pin1 ali odvojenim žicama.

Pin1 problem takođe postoji (Pin2 je plus izlaz, Pin 3 minus izlaz). Pravilno je da se taj pin veže na šasiju, ali može i na signal GND, dosta zavisi od toga kako je vezan na sledećam uređaju. U principu ako nema bruma ili smetnji može i jedno i drugo. Ja sam ga vezivao u DDDAC na signal GND koji je indirektno uzemljen na šasiju (grec+C+R) i kod mene i kod Wolanda, i nema problema za sada (brum, zujanje i slično). Ako ima problema odlemi se žica do Pin1 sa signal GND (jedna strana greca) i zalemi na šasijski GND (druga strana greca). Na šasiju je vezan i srednji pin IEC konektora ali ne na istom mestu već tamo daleko kod samog IEC. Pin1 treba da povezuje dve šasije i tu može biti problema sa ground loop, pa na profi opremi često postoji ground lift prekidač.  Ako se balansirani signal nekim adapterom pretvara u SE (XLR to RCA kabal recimo), po pravilu se Pin3 (minus izlaz) vezuje za Pin 1. Zato sam vezao Pin1 na signal GND sa mogućnošću da se lako preveže i na šasiju ako zatreba.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 minuta, vladd reče

jedino aktivan na pinu 1

Da, na to sam mislio. Plašio sam se da ne bude bruma kod Wolanda, ali za sada nema. Nemam nikakve balansirane opreme pa nisam mogao da probam to sa Pin1.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Непроводна кутија је али ћу пробати по упутству са грецом + РЦ.
Хвала


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako je neprovodna onda sve na signal GND (i Pin1 i taj izvod), a IEC GND može biti nepovezan ili se poveže IEC GND sa signal GND preko greca+R//C. Neki kažu da ovo poslednje nije potrebno, ali ja stavljam uvek zbog sigurnosti korisnika tj. mene i ukućana uglavnom. Ne znaš nikad koliko je dobra izolacija primara i sekundara i kakve kerefeke mogu stići iz milog nam EPS-a. :wizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...