Jump to content

Klirit/ plexi/plastika


Zen Mod

Preporučeni Komentari

poslao poruke na sva tri oglasa, covek sa srednjeg linka odgovorio

ne znam koja, ali tvrda crna plastika , 10x350x410, cena po komadu 700 din

naruceno, ce vidimo kad stigne kako je ubava .......

jbte, jos malo pa cu da pravim Lego kucista za ampove :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa nije da sam ga zvao na phone...... poslao poruku na KP, a on covek budan

:smesna: 

 

ja nefunkcionalan prepodne, meni ovo normalno vreme
 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prednost svih tih "sintetičkih" materijala je pogodnost obrade za svakog vičnog DIY. Mana je termička nestabilnost na povišenim temperaturama. Tehnička plastika je veoma žilava i manje osetljiva na grebanje od klirita koji lepo izgleda.

In Sides-ov predlog sa staklom je veoma dobar, ali ga je veoma teško obrađivati bez odgovarajućih alata i znanja. A siguran sam da bi odlično izgledao.

Još jedna ideja koja mi pada na pamet je Fundermax Compact ploča koja bi verovatno ispunila sve kriterijume, a ima je u Lamex u Novom sadu. Treba ih kontaktirati, može se desiti da im nešto pretekne od nekog posla da ne bude cela tabla. Nije jeftin ali je odličan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

30 minutes ago, Nesic said:

Interesantno je da ga nešto i nema kod naših dobavljača u ponudi, a jako je popularan kod kolega iz HR. Jako dobro se obrađuje na CNC i ... to je to, lepo to izgleda na kraju :)

 

http://diyaudio.com.hr/viewtopic.php?f=3&t=51

Налази се под именом Керок (Kerrock) локално. Није класични Corian (то је оригинално DuPont-ов бренд), али је алтернатива настала након што је оригинални патент истекао. 

Тражити у радњама за столарске материјале (кухињске радне површине).

Едит: Отворио сам линк накнадно и приметио да је човек лепо писао да је Керок алтернатива. Идем да спавам још мало. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 hours ago, predragm said:

Još jedna ideja koja mi pada na pamet je Fundermax Compact ploča koja bi verovatno ispunila sve kriterijume, a ima je u Lamex u Novom sadu. Treba ih kontaktirati, može se desiti da im nešto pretekne od nekog posla da ne bude cela tabla. Nije jeftin ali je odličan.

Fundermax je lud materijal, pokupio parčiće sa gradilišta.

Mana je što nema teorije da se iseče bez krzanja u diy izvedbi a i bušenje je posebna priča. Vitroplast je u odnosu na Fundermax nežan prema burgijama.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, predragm said:

Tu mu samo valjan rezni alat dođe nekih 70e (minimum) i to da bude iskrzana samo jedna strana u najboljem slučaju.

Inače treba formatizer sa predrezačem a to ne držimo baš svi po kućama. Može, al teško i skupo. Bilo bi zanimljivo probati sa CNC, tu već mož bude zanimljivo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Taj Fundermax je izgleda sklon pucanju, čim u uputstvu obrade navode da otvori "vole" radijus u ćoškovima više nego pravilan ćošak, gde se akumuliraju naprezanja. Lepo je znati da je vodootporan i može dugo odolevati spoljim meteo uticajima. Čini se da bi  waterjet mogao lepo da ga seče i kroji, obzirom da je vodootporan. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Leonardo said:

 

Taj Fundermax je izgleda sklon pucanju, čim u uputstvu obrade navode da otvori "vole" radijus u ćoškovima više nego pravilan ćošak, gde se akumuliraju naprezanja. Lepo je znati da je vodootporan i može dugo odolevati spoljim meteo uticajima. Čini se da bi  waterjet mogao lepo da ga seče i kroji, obzirom da je vodootporan. 

Materijal je super. Komad 5x50x500mm je baš teško polomiti rukama. Izgleda slično kao pertinaks.

Od njega prave ove nove fasade koje izgledaju kao drvo. Fasada na Zelenoj aveniji između Tošinog bunara i Petra kočića, kod Lidla, je od toga.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ko pita ne skita!

Fundermax ili ti kompakt ploče su sjajan materijal. Treba kvalitetan i oštar rezni alat, predrezač nije obavezan. Water jet, cnc naravno da može. postoji veliki izbor dezena, a ima ga i za enterijer a i za exterijer, čak i onaj koji zadovolava protiv požarne propise.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...