Jump to content

EL 34 tube poredjenje


Aoxomoxoa

Preporučeni Komentari

7 minutes ago, Aoxomoxoa said:

Na poklopcu piseda su uparene 1,2...3,4...5,7...sto navodi na zakljucak da mala srednja ne treba da se uparuje.

yep,ali ko sto je @vladd rekao,tu treba da nadjes dobro uparen levi i desni kanal,unutar jedne cefke,posto nemas balans podesavanje na pojacalu...po meni,sad nadji 1 komad cefke u pretpojacivacki deo koji je sa minimalnom razlikom izmedju levog i desnog kanala...ako trazis prefinjeniji zvuk,EH mozda nije los izbor,kao eventualno neki JJ,ili Sovtek iz danasnje produkcije,ili da se otvoris za neki NOS...lako je moguce da ce ti se ponuditi NOS Tungsram,relativno su cenovno dostupni,ali je to vise tiket za jedan direktniji/tvrdji zvuk....just my 2 cents 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ah,gde sam ja krenuo...znaci srednja cevka treba da je uparena sama sa sobom...leva i desna uparene jedna sa drugom...

Po nekom sledu,da li leva i desna cevka,osim sto treba da budu uparene,treba i svaka za sebe da bude uparena?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

Idealno da, uparene svaka za sebe, posto obrcu fazu ( najverovatnije ) - da bi dobio jednaku pobudu izlaznih cevi....  :buehehe:

 

 

P.S.  Nije to tako strasno bitno, samo nek su dovoljno blizu... . cini mi se da je to ono sto prodavci i rade inace bi uparivanje grdno kostalo....

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...
On 5/6/2021 at 5:33 PM, krca44 said:

Vukusic mi je govorio da je najmanja promena na izlaznim cevima i obrtacu faze a najveca na stepenu pojacanja napona sto obicno biva prvo.

I tako pazarim tri Electro Harmonix 12au7. Kod nas nisu imali(iako na sajtu (pise na stanju ?).Cena 19e komad.

Neko pametan izmislio internet...proguglam malo...bosanska firma ima po 14e komad...a imaju i predstavnistvo u Podgorici.

Sta cu,narucim...stiglo.

Nista spektakularno...malo cvrsci,utegnutiji zvuk...malo prozracniji zvuk...malo para...malo po malo...malo li je?

Ja zadovoljan...nista ja tu vise ne bi dirao.

Samo me kopka Belden 9497 zvucnicki kabl...ima li ko?

Quote

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Aoxomoxoa said:

I tako pazarim tri Electro Harmonix 12au7. Kod nas nisu imali(iako na sajtu (pise na stanju ?).Cena 19e komad.

Neko pametan izmislio internet...proguglam malo...bosanska firma ima po 14e komad...a imaju i predstavnistvo u Podgorici.

Sta cu,narucim...stiglo.

Nista spektakularno...malo cvrsci,utegnutiji zvuk...malo prozracniji zvuk...malo para...malo po malo...malo li je?

Ja zadovoljan...nista ja tu vise ne bi dirao.

Samo me kopka Belden 9497 zvucnicki kabl...ima li ko?

 

 abre, pusti malo nek se to usvira jedno 150-200 sati...ja sam se resio ovog ruskog ruleta :ph34r::D,tip kom sam prodao spravu,je dugogodisnji zavisnik od cefne amplifikacije.ima(o) vise varijanti,SET,PP ja mu dao isto sve cevi sto sam imao,danas me zove,kaze nasao u steku EH EL34 kvartet,vise mu se svidjaju no Mullrad EL34...jbga,rock n roll is here to stay...sve to sa nekim JBL zvucnicima...kolko ljudi tolko cudi..:punk:

20210521_163937.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...