Jump to content

Poređenje XA30.5 vs. XA30.8 a bogumi i XA60.8


shonne

Preporučeni Komentari

Citat

Pass Labs' own man Desmond quoted as saying that "the XA30.8 will output 90 watts @ 1% into 8Ω and almost 150 watts @ 1% into 4Ω."

90W je baš dosta snage.

Terali letos žuraju sa 2x60W (Apex AX14), sa onim MLTL što sam spravio šuraku, ma majko mila. Ja ne znam čemu za kuću više od toga, ikad, ono.

E sad ima oni što stave D class 2x500W na bookshelfe, kažu to tako mora. Ne znam, ludnica :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, Nesic said:

Skupo za izradu i za nešto što se nije čulo. Za kutije sa driverima koje ti imaš/planiraš da radiš, ja bih išao na dosta snažnije i potentnije pojačalo.

nema tu drazi ako se samo razmislja u pravcu da li se nesto culo ili nije... :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

17 minutes ago, Aleks said:

90W je baš dosta snage.

Terali letos žuraju sa 2x60W (Apex AX14), sa onim MLTL što sam spravio šuraku, ma majko mila. Ja ne znam čemu za kuću više od toga, ikad, ono.

E sad ima oni što stave D class 2x500W na bookshelfe, kažu to tako mora. Ne znam, ludnica :D

ma, sasvim je normalno realnih 100-150W.

kakve sam ja sve promene cuo zadnje vreme, sa sobom tretiranom kako treba, i sa Passovim budget uredjajima. Nebo i zemlja. Taj zvuk koji daje Pass, je best buy, kakav Apex i ostalo zezancije.

Ljudi dizu kredite, kupuju uredjaje, daju mnogo velike pare za tako nesto...ovo je sasvim neka druga liga. ZAPAMTITE, Pass je best buy. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, shonne reče

kakav Apex i ostalo zezancije

Ma ne, čisto sam poredio količinu snage.

Ja sam rekao, ovo pojačalo je liga iznad ostalog, znači Liga Šampiona jebiga. To se jednostavno čuje, i to je to.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 38 minuta, shonne reče

taj Golmound, cuo samo reci hvale. Ko moze, gooo for it.

Ja sam cuo Golmound i to sa vrhunski uredjaji kod ditributera ovde u fr.Voema otvoreno brzo i neutralno.Losa strana deluje hladno treba se lepo uklopiti.Ma tu ima jos nekih izuzetno kvalitetnih ali budzet je ogroman.Plinius klasa a pojacala i krell su na vrh.Brinkmann nemacki je isto dobar ali je dosta podigo cene.Nema nista dobro za malo pare, jedino polovni audio rearch d200.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Stale said:

Ja sam cuo Golmound i to sa vrhunski uredjaji kod ditributera ovde u fr.Voema otvoreno brzo i neutralno.Losa strana deluje hladno treba se lepo uklopiti.Ma tu ima jos nekih izuzetno kvalitetnih ali budzet je ogroman.Plinius klasa a pojacala i krell su na vrh.Brinkmann nemacki je isto dobar ali je dosta podigo cene.Nema nista dobro za malo pare, jedino polovni audio rearch d200.

Golmound je bio i u nekoj diy varijanti koliko znam? Raspitam se kod mojih 😁💪

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Goldmund i Pass su sasvim drugacije filozofije konstrukcije

i sto je najvaznije, Pass traje toliko dugo da je sasvim logicno i doslo do promene/napretka u ciljevima njegovih konstrukcija

sto se za mnoge druge firme ne moze reci

il su propali, il su stuck ko Harley Davidson

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

24 minutes ago, Zen Mod said:

Goldmund i Pass su sasvim drugacije filozofije konstrukcije

i sto je najvaznije, Pass traje toliko dugo da je sasvim logicno i doslo do promene/napretka u ciljevima njegovih konstrukcija

sto se za mnoge druge firme ne moze reci

il su propali, il su stuck ko Harley Davidson

Sa druge strane, G vrlo kompleksan, vrlo skup, A/B klasa a i nema XLR 😁😛

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kompleksnost sama po sebi nije objasnjenje, postoji ihaj "kompleksnih" pojacivaca koji su ipak jednostavni..... :Viannen_loungelizard:

Pass tezi minimalnom broju stepeni  (stages) u obradi signala .... i kad pogledas, to se uvek i cuje

msm, ne samo kod FW nego prvenstveno kod PL ......FW je ipak dosao kasnije i veoma se isplatio, sluzeci kao playground; .8 serija pojacala je nastala kao evolucija .5 serije,  prvenstveno zahvaljujuci naucenim stvarima i donetim zakljuccima u igrarijama pod firmom FW

ene, eto sad vec i citava gama Babelfish gadgeta - sto ja iz zezanja kazem - nepotrebno zakomplikovane iteracije Papamps ..... ja iz zezanja napravim komplikovanije od Neleta, u zelji da probam nesto i napravim "bolje"  ali u vecini slucajeva se slepo drzim da ne povecavam broj stages u pojacalu; cak i follower ako ubacujem gde ga nije bilo ( a koji se racuna kao pola stepena, ako i toliko) gledam da broj pozitivnih koraka bude znacajno veci od negativnih

Goldmund ampovi su ......... nema nimalo humora u njima :rofl: 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Goldmund ne daje priliku da se kopira i ono sto sam video na net nije to to.Verovatno te dostupne seme od starjiih modela prilicno s greskama.Veoma zatvoren svet.Ako se tu udje nema izlaza.Sama konstrukcija prica svoje.Neke cudne kockice sta se tu krije.Jednostavno nije za svakoga.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da ali jedan te isti AB test za različite osobe često donosi različit rezultat (ništa loše[emoji16] naprotiv).
Po količini prodatih uređaja i trajnosti brenda rekao bih (kao dunster) da Nele jednostavno nema konkurenciju a i izgleda odgovara najvećem broju srpskih ušiju baš posle AB testova[emoji16].

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 časa, Srecko reče

Da ali jedan te isti AB test za različite osobe često donosi različit rezultat (ništa lošeemoji16.png naprotiv).
Po količini prodatih uređaja i trajnosti brenda rekao bih (kao dunster) da Nele jednostavno nema konkurenciju a i izgleda odgovara najvećem broju srpskih ušiju baš posle AB testovaemoji16.png.

O kom uredjaju tacno pricas ? Ne razumem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...