Jump to content

Poređenje XA30.5 vs. XA30.8 a bogumi i XA60.8


shonne

Preporučeni Komentari

Onda je red da svaki član foruma konstruira i napravi najmanje jedan OPA! Jbg, izgleda došlo takvo vrijeme. Mada je bilo bolje da smo skupili malo parica, usaglasili parametre i da se konstruiše i napravi nulta serija jednog OPA. Ovo ja malo budalešem, al šta češ ne plača se porez!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, shonne said:

Nista ja vama ne verujem niti smatram nesto za ozbiljno to sto radite. Dok ne vidim hladnjake na tim opampovima, dzaba vam igranje 😁😛

Dobro dizajniran, i dobar odabir komponenti, mislim da nema potrebe za 'ladnjakom :) Neje to neka struja za tu namenu. Ako bi vec isao na opasnu grejalicu, stavio bih BD139/BD140 na izlazu i podobrano hladio :D 

Da se manemo offtopica. Mozda da vidis cnc blok aluminijuma, radje nego gotovo kuciste? Nije jeftino to sto linka :) Dok se dobaci joste..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, shonne said:

ako je 4A potrebno za cistih 60W u A klasi, znaci polutka od toga je 2A za kanal. Sa naponom napajanja, ta disipacija za polutku bi lagano isla na 120-130W. Hmmm.

60W@8R 

to znaci swing od 21V91rms, *2*1.41 to mu dodje ~ 62Vpp

ako je normalan anap, to mu je racunjajuci gubitke napajanje od nekih +/-35Vdc

 

ako je nenormalan anap nego bridged (SUSY) , uklapas se sa railovima +/-18Vdc

u svakom slucaju peak struje je pola swinga (31Vdc)/Load = 3A875

logika kaze da je Iq (opet racunamo normalan anap, dakle ne SE OS) od 1A95 enough

toplota ........ (35+35)Vdc*1A9375=135.625W

daklem, maltene da 60W A klase na taj nacin mozes da turis na jednu stranu 5U/500 Modu case, bilo to u vidu normalnog anapa ili u vidu bridged

ne obaziri se na OPdzije, tek kad krenu da ih pravu i turaju i u nesto drugo no I/V DAC-a, mozda vredi obratiti paznju

genericki line preampi i anpovi za sluske se takodje ne racunjaju

:Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

29 minutes ago, Brijac said:

......Nije jeftino to sto linka :) Dok se dobaci joste..

postoje nacini i nacini dostave; ako upitas, mozda i saznas ........ 

u svakom slucaju - to sto vidis, pa 20% IVA ako se dostavlja u EU pa tui sveras ovamo

njihov fedex je izrazito povoljan, ali da ti salju ovamo nema sanse da izbegnes carinjenje, samim time placas i +40E za postupak spedicije

ne znam da li salju obicnom postom ovamo, onda nema spedicije no samo carina i pdv; 

dakle - cena koju vidis (nema IVA ako ide van EU), +post shipping, onda nasa carina pa nas PDV 

msm, logicna igranka ali je jedno polaziste - no way da na bilo koji nacin dobijes bolji bang for the buck nego sto je Modushop ponuda

probao ja na tisucu nacina 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, Zen Mod said:

60W@8R 

to znaci swing od 21V91rms, *2*1.41 to mu dodje ~ 62Vpp

ako je normalan anap, to mu je racunjajuci gubitke napajanje od nekih +/-35Vdc

 

ako je nenormalan anap nego bridged (SUSY) , uklapas se sa railovima +/-18Vdc

u svakom slucaju peak struje je pola swinga (31Vdc)/Load = 3A875

logika kaze da je Iq (opet racunamo normalan anap, dakle ne SE OS) od 1A95 enough

toplota ........ (35+35)Vdc*1A9375=135.625W

daklem, maltene da 60W A klase na taj nacin mozes da turis na jednu stranu 5U/500 Modu case, bilo to u vidu normalnog anapa ili u vidu bridged

ne obaziri se na OPdzije, tek kad krenu da ih pravu i turaju i u nesto drugo no I/V DAC-a, mozda vredi obratiti paznju

genericki line preampi i anpovi za sluske se takodje ne racunjaju

:Viannen_loungelizard:

Ma znam, ja imam drugu racunicu i dodjem na isto ovo sto si pisao. 120-130W za polutku od mobloka, i zavrsavas posao sa modu. 

Ne obazirem se, samo im dajem malo dizela da guraju to napred 😁😛

40 minutes ago, Brijac said:

Dobro dizajniran, i dobar odabir komponenti, mislim da nema potrebe za 'ladnjakom :) Neje to neka struja za tu namenu. Ako bi vec isao na opasnu grejalicu, stavio bih BD139/BD140 na izlazu i podobrano hladio :D 

Da se manemo offtopica. Mozda da vidis cnc blok aluminijuma, radje nego gotovo kuciste? Nije jeftino to sto linka :) Dok se dobaci joste..

Ma kakav cnc, skupo. 🤗

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, shonne reče

Ima li neka sema da neko prevozi robu iz Bugarske? Tipa prevoz, sverc i ostala trgovina 😁🤗

 

pre 59 minuta, Zen Mod reče

za Bugarsku ne znam nikoga



Ima onaj Tuta, ali njega baš nitko ne voli! :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...