Jump to content

Poređenje XA30.5 vs. XA30.8 a bogumi i XA60.8


shonne

Preporučeni Komentari

mensvejedno

ja to koristim po raspolozenju, dal jedne dal druge

nesto mi se javlja - ove tipa point8 , to ce turim kod zene u sistem dnevni, da se ona pati

:smesna: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

hahahaha 😁😛

Zadnjih meseci sam razmisljao u kom pravcu da idem, da li sa ovim sve zavrsim ili ostavim prostor za dalje igranje. Naravno, u ovaj hobi igranka nema kraja...

Postavio sam dva pitanja, da li solid ili da idem delimicno sa hypex i aktivnom skretnicom. Hypex je dobar, cista D klasa za vufer, eliminise se problem sa impedansom...sa druge strane otvara mogucnost za aktivnu skretnicu na bass gde se stedi za komponente, gde i sami znamo da taj deo zna da bude mnogo skup. Hypex 1 way je nekih 280 eur bez troskova. Ugradjuje se direktno na kutiju i ima mogucnost da se igras sa njim u nivoima za bass da ga kontrolises kako hoces. Privlacno zar ne...daju garanciju od 2 godine. Postoji i ventilator na njemu koji hladi to svitchersko napajanje. Previse rizik, crkne sta cu sa njim. Bacis 350 eur u nebesa. 

Solid mu dodje sigurnija varijanta. XA30 koji je planiran od pocetka je tako koncipiran da je sve modularno. Hvala Papa za to 😁

Razlika izmedju 30 i 60 se ogleda samo u MB ali je to reseno. Jbga, sve ostalo je duplo. 

30-ca je dobra u delu da moze lagano da gura lagane kutije, ipak je to entry level. Za malo zahtevnije stvari potrebno vise. XA60 ce i krave na ispasu da tera a ne kutije u buducnosti sa 2 bass-a 😛😶

Sto se tice disipacije, razlika...nije previse. Sa 30 za nekih predvidjenih W u A klasi, sa 2.5A struje, disipacija bi bila oko 300-350W u A klasi, za stereo varijantu.  60-ca ide sa nekih 200mA po mosfetu, sto bi dalo zeljenih 60W, i za divno cudo do max 250W po monobloku. Nije to puno za zimi da se covek slatko greje i slusa muziku. 

Ipak je ovo forum gde se ceni gvojze, pa neka bude gvojze na kraju 😛

Sledeci korak da se nabave 8 komada sk580 🤗🙃

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...