Jump to content

Poređenje XA30.5 vs. XA30.8 a bogumi i XA60.8


shonne

Preporučeni Komentari

Ja sam ranije (odavno) kada se pojavio model NC400 napravio 4 mono bloka, sa hypeh switch mode napajanjima za svaki. Mogu samo da kazem da je izrada tih njihovih modula bila odlicna kao i svaki drugi detalj koji je stigao u kutijicama. Ne pregrevaju se, ne ulazi naglo u velike snage, moze da se slusa i sa zvucnicima manje snage. A zvuk vrlo, vrlo dobar iako sa SE ulazom umesto BAL ulaza za koji je taj modul predvidjen... Ja nisam mogao da verujem da je to D klasa. Ali bili su vrlo skupi i ti moduli i napajanja... Bruno je izuzetno strucan. Dao je i odgovarajuci balansirani preamp

Sada ih ne vidim na hypeh sajtu? Kao da su prestali da ih proizvode?

Medjutim pronasao sam ovde:

https://www.audiophonics.fr/en/amplifier-boards/hypex-nc400-ncore-module-mono-amplifier-400w-unit-p-14061.html

Pitanje je da li su originalni? Meni deluju kako da jesu originalni i cena je niza nego sto je bila svojevremeno kod hypex-a

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

probano sa xa100.5 i D klasa...razlicite varijante sistema. Ljudi u koje imam "poverenja" znaju sta je zvuk :)

Znaj, D klasa je buducnost, samo je pitanje koliko to daleko moze da "ode". Nije stvar u tehnologiji, vec u kuvaru koji to radi. Mr. Nelson je odlican primer za tako nesto, i mislim da dalja polemika oko toga ne treba da bude :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ponekad ni najbolji kuvar ne može da napravi baš dobru pitu od biločega.

U hifi je krenula da vlada beskrajna sugestija, pa se na jednoj strani proglasi da teški svičing nema veze i to na na velikom pojacanju a na drugoj strani pamuk i svila melodično napadaju fluks naelektrisanja u žici, ili muzikalni uticaj smps napajanja na signale jediničnog pojačanja.

To zahvaljujući velikim atacima, marketinga, mode, javnog grupnog uticaja, izlazi iz zone tehnike i tehničke logike.

Da ne kažem grubo, u audiofiliji isključivo funkcioniše Baka Prase sindrom.:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, vladd said:

Da ne kažem grubo, u audiofiliji isključivo funkcioniše Baka Prase sindrom.

Jos ako je i prase ljubicasto, pun pogodak :D

Nego, ako vec pricamo o D klasi, ovo sto su moji uporedjivali, to nije u rangu 2 dolara amp, nije ni ncore nego trece :D

Kako se bese zvala firma, da me neko ubije, ne mogu da se setim...mozda neko ima bolje pamcenje od mene :P

U rangu 700-800 eur ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Neki to hvale, neki baš i ne. Dok ne čujem kod sebe, ništa ne mogu zaključivati, osim da ima snage i da se ne greje. Ono što odbija kod D class je izlazni LC filter (ograničen FR opseg), a  kod nekih modula ne sme se ni slučajno otkačiti zvučnik a ulazna impedansa je ispod 10koma, recimo 6-7k.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...