Jump to content

Poređenje XA30.5 vs. XA30.8 a bogumi i XA60.8


shonne

Preporučeni Komentari

Kod metalionline recimo:

I sad ovaj 200x10 (jer za visinu 200 nema tanje od 10mm) i metar je 18 kg a 40cm je znači 7.2kg. 1548din po kili pa sračunaj cenu za par.

A nema potrebe za tolikim parčetom flaha, jer konvekcija, a ne radijacija, dakle dovoljno ti je manje parče, i dostupno je tanje naravno, pa lagano možeš da uzmeš 5x100x400 a to je već više od 4 jeftinije, jer je i manja cena po kg-u takvog flaha.

Ebaga

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, Aleks said:

Kod metalionline recimo:

I sad ovaj 200x10 (jer za visinu 200 nema tanje od 10mm) i metar je 18 kg a 40cm je znači 7.2kg. 1548din po kili pa sračunaj cenu za par.

A nema potrebe za tolikim parčetom flaha, jer konvekcija, a ne radijacija, dakle dovoljno ti je manje parče, i dostupno je tanje naravno, pa lagano možeš da uzmeš 5x100x400 a to je već više od 4 jeftinije, jer je i manja cena po kg-u takvog flaha.

Ebaga

alcu ne radi vise pa mi predlazes samo metalionline?

oni u katalog imaju ovo...

SE CU PLOČ. 5 X 1000 X 2000 1/2 TRD
89.0000 KG/KOM
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 minuta, shonne reče

alcu ne radi vise pa mi predlazes samo metalionline?

Ma radi nego kod ovih ima i cena prikazana pa odmah imaš predstavu. A odprilike je i kod Alcu slična cena, a i uz put su ti kad ideš ka selu :)

A ploča te veličine ti idealna za papriku pazi sad je vreme pečenja i ajvar da se prži, brže se završi poso ako se peče na ploču metar zdva ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Aleks said:

Ma radi nego kod ovih ima i cena prikazana pa odmah imaš predstavu. A odprilike je i kod Alcu slična cena, a i uz put su ti kad ideš ka selu :)

A ploča te veličine ti idealna za papriku pazi sad je vreme pečenja i ajvar da se prži, brže se završi poso ako se peče na ploču metar zdva ;)

sto veca povrsina, vise paprike stanu :D

secu u alcu na meru, svratim ovih dana kod njih da vidim sta imaju na stanju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Seku na meru ali neće recimo ako ti treba 2 flaha po 40cm, oni odseku jedan na 80cm i kažu to je to dečko.

Ali probaš sa jednu koka kolu 2l da ti naprave još jedan rez, jbg sad.... ne setim se nikad da ponesem tu flašu sok :D

Rez nije idealan, treba to da ide posle ili na CNC ili kod nekog glodača malo, ili turpiju i šmirglu u ruke pa polako.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To ameri sada pragmaticno zovu "copper heat spreading... structure". 

Pa prema gtrjanju svakog poluprovodnika pojedinacno ide debljina bakra za ujednacavanje, rasprsivanje toplote po vecoj povrsini.

U svakom slucaju ne ide pokrivanje hladnjaka komplet, moze u dve trake ispod tranzistora, sa razmakom u centralnoj zoni hladnjaka..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jeste... pre ili kasnije se setiš da si nekad bio mlad i srećan sa Technics Su-V65A

image.png

I to je bila čak dupla A klasa, Class AA

ee...

A onda omatoriš i zadovoljiš se i sa A klasu koja ima samo jedno A...

:P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, zerowaf said:



Ma samo jači klima uređaj, pa može i Aleph 0 u julu! :rofl: 

razmisljao ja za kombinaciju neki XA monoblokovi bilo jedan ili drugi tip. Dv e kutije koje bi se przile,...em za to treba struja, plus klima...samo za toliko ne mogu da zaradim :D

ovako, jedna kutija na steroidi, za zimu da greje, sto kaze Aleks... a AB klasu za leti imam :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 8 časa, shonne reče

razmisljao ja za kombinaciju neki XA monoblokovi bilo jedan ili drugi tip. Dv e kutije koje bi se przile,...em za to treba struja, plus klima...samo za toliko ne mogu da zaradim :D

ovako, jedna kutija na steroidi, za zimu da greje, sto kaze Aleks... a AB klasu za leti imam :P



Ma ja sam ono u šali rekao. Jasno da su maštarije jedno, a stvarna potreba nešto skroz drugo. Naravno, malo "ludosti" začini život, ali ništa ne valja presoljeno. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za neku sigurnost mozda je dodatna bakarna ploca cele povrsine radijatora neko resenje. Bakar se lako busi i obradjuje. Ne bih bio nikakav problem. Ovde bakar je skuplji od alu...Evo usher amp neka varijanta ex Threshold s300. Koristi taj princip.

usher r1.5.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...