Jump to content

Poređenje XA30.5 vs. XA30.8 a bogumi i XA60.8


shonne

Preporučeni Komentari

  • 3 nedelje kasnije...
8 hours ago, shonne said:

Uh, kako bi lego za jedan amp 🙂

Ima jedan rule of tumb, kada vidis hladnjak koji nema konusni presek rebara, taj nije za prirodnu konvekciju, a pojacalo sa ventilatorom nije za...fine decake. ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, vladd said:

Ima jedan rule of tumb, kada vidis hladnjak koji nema konusni presek rebara, taj nije za prirodnu konvekciju, a pojacalo sa ventilatorom nije za...fine decake. ;)

Ma kakav ventilator na ove hladnjake. 500mm u dubinu, debljina mesa nenormalna, moze preko 200W disipacije da odradi. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ali ode 500mm,  ne ide tako dobra racunica.

Aluminijum lose provodi a odlicno predaje toplotu, gradijent prolaza toplote kroz rebro je mizeran, vise hladi osnova ako je bez duvaljke.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

50 minutes ago, vladd said:

Ali ode 500mm,  ne ide tako dobra racunica.

Aluminijum lose provodi a odlicno predaje toplotu, gradijent prolaza toplote kroz rebro je mizeran, vise hladi osnova ako je bez duvaljke.

Na 500mm moze komotno da da se stave 20 transistora I lepo rasporede po toj duzini 😁

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, vladd said:

Pa to je bolja opcija, preci sa tackastog izvora toplote na linijski.

Tu bakar moze da pomogne i ujednaci temperature, inace ce oni u sredini biti topliji od onih s kraja

Ako bi krajnje trans biasovao isto kao one u sredinu, zasto bi u tom slucaju na sredinu bilo vise toplote? Mislim da raspodela na 500mm ujednaceno na pcbs moze komotno da se odradi bez nekih flahova of bakra ili plocevine od alu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zbog loseg prostiranja toplote.

Imas na netu obilje dijagrama prolaza kroz hladnjak, distribucije toplote.

Ukratko, tranzistor sa kraja ima δT veci od svog kucista(peleta) prema ivici hladnjaka, od onih daleko od hladnijih zona, iz sredine hladnjaka. Sto zbog pozicije sto zbog malo slabije(losije od bakra, daleko da je losa  :) )  provodnosti Al

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 hours ago, shonne said:

Kako svira 60.5?

Jako dobro ali mora malo da se potrudis sa kablovima. I naravno zavisi koji zvucnici se pokrecu (moje Focal 1027 Be pokrece bez problema iako su malo nezgodni sa impedansom). I kakva ti je soba ... :D

U principu svira jako neutralno sa odlicnom ekstenzijom i na gore i na dole. Detaljan ali ne zamoran. Sredina ima "strukturu" ali nije prenaglasena. Price o tome kako ima topao zvuk, pa ne znam kako svira kao lampas ... Kod mene je svirao "toplo" dok sam imao pogresne strujne kablove na njemu. Kada sam stavio ovo, sunce je prosijalo, prozor se otvorio, pticice cvrkucu:

https://www.lavricables.com/cables/grand-30-core-silver-mains-eu-us-power-cable/

Sto se tice slicnosti sa lampama: ja tu ne vidim neku posebnu slicnost, osim ako se pod tim ne podrazumeva transparentnost u zvuku, koja se dobija i sa nekim odlicnim SET pojacalima. Sviraju transparentno i dinamicno (cupkas nogom kada dodje tvoj omiljeni brzi deo). Ali ponavljam: promene kablova strujnih, interconnect (ja koristim balansiranu vezu sa Crystal Cable) i zvucnickih ces da primetis, jer su ovi mono blokovi detaljni i jako dobri kada je i mikro dinamika u pitanju.

U testu u Stereophile je lik ovo pojacalo proglasio najboljim na planeti. Ja ne bih isao tako daleko ali je zbilja odlican komad tehnike. Ima da se nadje polovnih sada po internetu (cene se krecu tu negde oko 5-6 K) pa ako imas te novce, topla preporuka.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, DejanM said:

Jako dobro ali mora malo da se potrudis sa kablovima. I naravno zavisi koji zvucnici se pokrecu (moje Focal 1027 Be pokrece bez problema iako su malo nezgodni sa impedansom). I kakva ti je soba ... :D

U principu svira jako neutralno sa odlicnom ekstenzijom i na gore i na dole. Detaljan ali ne zamoran. Sredina ima "strukturu" ali nije prenaglasena. Price o tome kako ima topao zvuk, pa ne znam kako svira kao lampas ... Kod mene je svirao "toplo" dok sam imao pogresne strujne kablove na njemu. Kada sam stavio ovo, sunce je prosijalo, prozor se otvorio, pticice cvrkucu:

https://www.lavricables.com/cables/grand-30-core-silver-mains-eu-us-power-cable/

Sto se tice slicnosti sa lampama: ja tu ne vidim neku posebnu slicnost, osim ako se pod tim ne podrazumeva transparentnost u zvuku, koja se dobija i sa nekim odlicnim SET pojacalima. Sviraju transparentno i dinamicno (cupkas nogom kada dodje tvoj omiljeni brzi deo). Ali ponavljam: promene kablova strujnih, interconnect (ja koristim balansiranu vezu sa Crystal Cable) i zvucnickih ces da primetis, jer su ovi mono blokovi detaljni i jako dobri kada je i mikro dinamika u pitanju.

U testu u Stereophile je lik ovo pojacalo proglasio najboljim na planeti. Ja ne bih isao tako daleko ali je zbilja odlican komad tehnike. Ima da se nadje polovnih sada po internetu (cene se krecu tu negde oko 5-6 K) pa ako imas te novce, topla preporuka.

Bilo bi malo cudno da se on ponasa kao lampas, jer merenja kazu sasvim nesto drugo. Ovo sto si napisao ima logiku. 

Imam pricu I za jedan I drugi da se odradi samo da vidim koji bi bio najbolji u sistemu.

Point 8 malo vise kosta zbog delova.

Monoblokovi mi se ne prave jer mislim  da sa xa30 zavrsavam posao.

To igranje sa kablovima, na kraju. 

Koliko vidim ti si power cable menjao I to je tek tada pocelo da svira? 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Aha sada shvatam. Ti ides na opciju DIY. Ako je tako, idi naravno na noviju varijantu, bez obzira sto i ova starija svira dobro. Sigurno je da x.8 ima prednosti.

Ja sam dosta kablova promenio jer od samog pocetka sa mojim starim kablovima to nije sviralo bas dobro - ja nisam bio zadovoljan. Prvo sam promenio zvucnicke, interconnect XLR Crystal Cable sam imao od samog pocetka i to mi se cinilo OK ali sam se dosta mucio sa strujnim dok nisam naleteo (rizikovao) sa onim koje sam postovao. Dosta sam zica tu promenio ali sada je to iza mene ... sada radi bolje nego sto sam mogao i da predpostavim.

Inace ja imam strujni generator za HiFi  (PS Audio) ali sam se odlucio da poslusam savet Nelson Passa i da bocnem mono blokove direktno u uticnicu u zidu. Svaki mono blok ide u posebnu uticnicu (Furutech), one su vezane za razvodnu tablu u stanu na posebne osigurace (kablovi u zidu su Lapp 3x2,5), dok su osiguraci u razvodnoj tabli vezani za fazu koja ulazi u kucu a na koju su vezane spavace sobe. Na taj nacin sam izbegao fazu na koju je vezana kuhinja, gde se nalaze ovi veci potrosaci, tipa frizidera. Tako sam pokusao da dobijem sto je moguce bolji kvalitet struje za ove mono blokove. Pri tom, kvalitet struje u mom stanu je dosta dobar: strujni generator, koji takodje ima svoju uticnicu u zidu i svoj osigurac, pokazuje negde oko 0,5% THD na svom ulazu. Jednosmerna komponenta u mrezi je mala i krece se oko 0,15 V DC (ove vrednosti variraju ali ne puno). I pored svega toga, tih zadnjih 2m strujnog kabla igra i te kakvu ulogu ...

Puno srece - zelim ti da amp ispadne tako da vise nikada ne pozelis drugi. A potencijal za tako nesto postoji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel može taj .8 sa nekim novijim J-fetovima, ima jako dobrog i jeftinog izbora u SMD? Ako i dalje ide sa JFET, jel.

edit:

Fuck, ima mosfete? Hbga, ne pratim to...

8.png

Ufff, to bi moglo da bude totalni vrh.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Treba videti ovo što her Zen stavio u svojim ampovima kao ulaz, sve SMD N Jfeti novijeg tipa, al nekako drugačija konfiguracija, nikako da skontam šta je uradio (a nisam se ni udubio iskreno). Samo kontam da je zamenio ulazni buffer J74/K170 sa tom novijem smd-n-jfet konfiguracijom.

Pa onda znači može sigurno i UGS da se re-konstruiše na neki način.

Glavni problem je zapravo što je industrija prestala da proizvodi P jfete sa potrebnim karakteristikama, N zamenskih ima iha.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Aleks said:

Treba videti ovo što her Zen stavio u svojim ampovima kao ulaz, sve SMD N Jfeti novijeg tipa, al nekako drugačija konfiguracija, nikako da skontam šta je uradio (a nisam se ni udubio iskreno). Samo kontam da je zamenio ulazni buffer J74/K170 sa tom novijem smd-n-jfet konfiguracijom.

Pa onda znači može sigurno i UGS da se re-konstruiše na neki način.

Glavni problem je zapravo što je industrija prestala da proizvodi P jfete sa potrebnim karakteristikama, N zamenskih ima iha.

tri smd jedan sk170bl...nema tu mnogo filozofija.

jfets imam, nije to problem...problem su mosfetovi u ugs.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Nesic said:

Jel mogu oni FQP od F?

sad su onsemi, ...oni idu u point 5 i to je vec sazvakana prica :)

VGS im je razclitit u odnosu na toshiba mosfetove a u drugom smislu su dosta slicni.

point 8 samo toshiba :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...