Jump to content

Poređenje XA30.5 vs. XA30.8 a bogumi i XA60.8


shonne

Preporučeni Komentari

Ajde momci, ko je imao prilike da slusa ove ampove, da mi kaze sta je karakteristika jednog a sta drugo u zvuku. Moze i nevezano za snagu, mozda neko slusao XA60 ili sta vec. Treba mi misljenje.

Pitam se da li u Srbiju neko uopste i poseduje point 8.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 minutes ago, Zen Mod said:

.8 malo sladji  a ako su teze kutije, i autoritativniji, bolji drive

sto se tice tehnickih detalja, pretpostavljam da je samo robusnije napajanje u odnosu na point 5. Sto bi oni rekli incrementaly better u odnosu na predjasnje verzije. Tu bi trebalo da je i disipacija ista jedno uz drugo ukoliko su pod isti bias i V...?

za sladje kontam kako je Mr Nelson resio to sa drugim harmonikom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajde momci, ko je imao prilike da slusa ove ampove, da mi kaze sta je karakteristika jednog a sta drugo u zvuku. Moze i nevezano za snagu, mozda neko slusao XA60 ili sta vec. Treba mi misljenje.
Pitam se da li u Srbiju neko uopste i poseduje point 8.

Da su ti pojačavači: Peugeot, Seiko, Lacoste, Asics, Head …… razumeo bih, ali Pass ne sponzoriše tenisere[emoji16]?
Kako Nole sa takvim navijačima da uzme RG[emoji16]?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Srecko said:


Da su ti pojačavači: Peugeot, Seiko, Lacoste, Asics, Head …… razumeo bih, ali Pass ne sponzoriše tenisereemoji16.png?
Kako Nole sa takvim navijačima da uzme RGemoji16.png?

u pauzi tenisa bavimo se hobijima i razmisljam sta cu sledece da radim, da ne pocnem da idem po kafane i da posecujem piramide :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

51 minutes ago, shonne said:

sto se tice tehnickih detalja, pretpostavljam da je samo robusnije napajanje u odnosu na point 5. Sto bi oni rekli incrementaly better u odnosu na predjasnje verzije. Tu bi trebalo da je i disipacija ista jedno uz drugo ukoliko su pod isti bias i V...?

za sladje kontam kako je Mr Nelson resio to sa drugim harmonikom.

svi moguci trikovi, CCSovi u kvadrantima, cascode modulation u FE itd.

i nema univ. recepta, nego je svaki model posebno voice-ovan . tacan recept neces naci nigde, osim ako braca kinezi objave.

ja imam sch i set pcbs za 30.8, ali ja to necu ni praviti a kamoli objaviti :P

 

 

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 minutes ago, Zen Mod said:

svi moguci trikovi, CCSovi u kvadrantima, cascode modulation u FE itd.

i nema univ. recepta, nego je svaki model posebno voice-ovan . tacan recept neces naci nigde, osim ako braca kinezi objave.

ja imam sch i set pcbs za 30.8, ali ja to necu ni praviti a kamoli objaviti :P

 

 

 

 

 

Ma kakvi kinezi, nemam sa njima posla sto se toga tice. 

Veca je muka odraditi tj nabaviti matched mosfets za ugs nego drugo i naravno front sa meter posto je sve integrisano u uredjaju tj pcbs. 

Sve mi se cini da ce ovo da bude penzija, toga nema kod nas, izazov 🙂

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Zen Mod said:

nista nije problem, ako znas sta hoces - novci sve resavaju.....

Definitivno je tako, primetio zadnjih dana.

Stim sto necu pcbs i nfo da serujem kao sto uvek radim. Ovo je zatvorena prica. Takav deal. 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel i ovo ima opet 30 i kusur kila?
Niko ne misli na nas penzionere.
Sve po principu šta zna dete (Šone) šta je trijes kila.
Šala na stranu, Noletu HiFi zajednica treba za života da podigne spomenik.
Doveo je gamu svojih pojačavača do nivoa da apsolutno svako može za sebe naći ono što mu najviše odgovara i što nema na drugom mestu.
Mi ne možemo da ispratimo Zenove konstrukcije a zamislite kako ih je tek bilo osmisliti.
A sad ozbiljno pitanje za moderatora kako@shonne može (kako mu je dozvoljeno) da pravi Passove a nema Tannoy[emoji16]. Šta bi sa kičmom Pass-Tannoy.
Video od moderatora koji ima Tannoy u svim delovima kuće (i po tavanima[emoji16]) ali rabi RCA.
Loš primer za članove, pa se posle čudimo da Šone nema Tannoy[emoji16].
Ozbiljan prekršaj[emoji16].

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znači u diy verziji 84kg posto originalna ima 42kg[emoji16]
Prava stvar za mene!
Šalim se, čuo sam ga u Londonu pre godinu i nešto dana, peva za sve pare.
To je toliko dobar AMP (naravno iz moje dudučke vizure) da je potpuno smešno da ga ha hvalim[emoji16].
Diduše ja nisam objektivan, za nene svi Pass-ovi i upgrade-modifikacije u diy izvedbi sviraju fenomenalno.
Kada bih imao love kupio bi celu liniju diy (naravno) First Watt modifikacija ampova jer svaki ima nešto sto ga razlikuje i jednostavno se ne može ne poželeti da ga s vremena na vreme ne vratite u postavku.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 18 minuta, Srecko reče

Diduše ja nisam objektivan, za nene svi Pass-ovi i upgrade-modifikacije u diy izvedbi sviraju fenomenalno.

Pa zato što jeste istina... :D

Ma ljudi, mi smo u ovom diy svetu jako mnogo počastvovani. Ono što mi pravimo je gotovo uvek high end, barem je hi-fi u najmanju ruku, za date novce u odnosu na kupovno, pa makar i polovno.

Evo slušam sad za vikend kod šura u tazbini one diy Project Shurak MLTL-ove sa custom basevima, a to tera AX14 Miletov, ja ne mogu sve da se načudim :) Neko bi reko sad hvalim sebe i svoje uradke, ali ne bre, ono svira boleštija dobro. Ma, ne dobro, uh.. Ajde Bože zdravlje da bude opet FAK pa donosim obavezno kradem šuraku na par dana pa ćete čuti - ako uspem da spakujem u Megana - ako do sledećeg FAK-a ne kupim veća kolesa :D

 

Koliko sam ja shvatio - .8 je isto m00do kao i point five, samo je nešto malo pirkano oko NFB, osmica ima local NFB, te je dodat aktivni CCS kao displacement na izlaz namesto pasivnog sa otporima, odatle malo više šugar, i veći napon napajanja, odatle malo veća m00da. E sad oni grdni potovi za podešavanja, pa, devil is in details :)

Ehm, ovo iz attacha je bilo objavljeno na big diy - pa mož i ovde legal da se objavi, valjda će moderacija da odobri :rofl: Msm ništa spektakularno, samo iz prve Papine ruke šta i kako.

Što bi reko:
"Although there is a general template for this sort of bias adjustment, the final values for each model are determined strictly through listening tests."

Spravi, pa onda sledi igranka sa 8 trimera - po kanalu :rofl:

differences between .5 and .8 amps.doc

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 minuta, Aleks reče

the final values for each model are determined strictly through listening tests."



I od te točke kreće ezoterija.
Sve do tu je samo tamo neki TOTL ili najobičniji Hi-End. :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

36 minutes ago, Aleks said:

Pa zato što jeste istina... :D

Ma ljudi, mi smo u ovom diy svetu jako mnogo počastvovani. Ono što mi pravimo je gotovo uvek high end, barem je hi-fi u najmanju ruku, za date novce u odnosu na kupovno, pa makar i polovno.

Evo slušam sad za vikend kod šura u tazbini one diy Project Shurak MLTL-ove sa custom basevima, a to tera AX14 Miletov, ja ne mogu sve da se načudim :) Neko bi reko sad hvalim sebe i svoje uradke, ali ne bre, ono svira boleštija dobro. Ma, ne dobro, uh.. Ajde Bože zdravlje da bude opet FAK pa donosim obavezno kradem šuraku na par dana pa ćete čuti - ako uspem da spakujem u Megana - ako do sledećeg FAK-a ne kupim veća kolesa :D

 

Koliko sam ja shvatio - .8 je isto m00do kao i point five, samo je nešto malo pirkano oko NFB, osmica ima local NFB, te je dodat aktivni CCS kao displacement na izlaz namesto pasivnog sa otporima, odatle malo više šugar, i veći napon napajanja, odatle malo veća m00da. E sad oni grdni potovi za podešavanja, pa, devil is in details :)

Ehm, ovo iz attacha je bilo objavljeno na big diy - pa mož i ovde legal da se objavi, valjda će moderacija da odobri :rofl: Msm ništa spektakularno, samo iz prve Papine ruke šta i kako.

Što bi reko:
"Although there is a general template for this sort of bias adjustment, the final values for each model are determined strictly through listening tests."

Spravi, pa onda sledi igranka sa 8 trimera - po kanalu :rofl:

differences between .5 and .8 amps.doc 30 kB · 3 downloads

isti naponi, drugaciji biasi...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, Mentok said:

pravi muškarci prvo pomeraju na mišiće, a posle pomeraju na pršljenove :D

Ja vala na točkove. Montiram di stignem one okretne s kočnicama i samo vozam sa dva prsta. Radionica cela postaje mobilna lagano (a i u životnom prostoru krećem), dok me leđa služe da završim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...