Jump to content

XMOS USB Kartica


jorgoss

Preporučeni Komentari

Drugari,

opet zovem u pomoc... naime posedujem xmos usb karticu za jedan dac sa kojim sam se rastao na neko vreme, pa nisam uradio semu povezivanja i sad mi plocica cuci sama a hteo bih je upotrebiti za jedan nov projekat ako uspem.

Krajnji cilj je pokusaj da se vide vodovi na konektorima kartice i poveze sa DAC kolom AK4396 sa cijim zvukom sam odusevljen.

Nisam puno eksperimentisao i isao u dubine ali neki AK4490 me nije toliko usrecio, mozda mu treba specificno okruzenje, a mozda je sve ovo stvar raspolozenja i nije merodavno, u svakom slucaju ako sve ovo uspe moci cu definitivno da skapiram koji od ova dva daka ima lepsi zvuk za moje usi.

Hvala unapred na svakoj pomoci !!!

p.s. slika plocice je u prilogu a pinout koji me interesuje je konektor blizi ivici plocice jer onaj drugi nije zalemnjen.

 

XMOS_PCB.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bobane, nekako vec njusim gde ulazi usb d+ i d- i vidim da jedna nogica ide na kond...to mu treba biti spdif....

sto se tice AK prima I2s....

znam....lenj sam, mislio sam da mi neko pljune instant resenje, ako ne bude nikakve pomoci idem preko data sheeta od xmos cipa i ostale boranije pa korak po korak...imam i solidan osciloskop pa cu ga mernem

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa tako ti je najbolje. Ako je kartica kineska, pogledaj za istu na ebay ili Aliex, kinezi nekad postave dijagram povezivanja. Inače, sve te kineske xmos su jako loše. Zocky ima iskustva iz prve ruke.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo posle dva dana pretrage iskocilo je mislim dovoljno podataka za pokusaj spajanja bez puno ocekivanog rizika. Okcio sam ove slike kako bi mozda nekom pomoglo ukoliko zapne ko ja. Najvise me bunilo cemu sluze pinovi obelezeni sa VB, DP, DM ali jedna od slika je i to resila. Plava kartica je veoma informativna, jeste nesto drugacija ali je pin out koristan jer je isti.

U nastavku igranja se sa plocice izvlaci SPDIF za eksperimentisanje, a i2s ide na AK4396, a mozda kupim ponovo i AK4490 pa saltanje....

xmos to usb.jpg

XMOS_PCB.jpg

XMOSU8_4465.jpeg

pinout1.jpg

pinout2.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 hours ago, Nesic said:

Pa tako ti je najbolje. Ako je kartica kineska, pogledaj za istu na ebay ili Aliex, kinezi nekad postave dijagram povezivanja. Inače, sve te kineske xmos su jako loše. Zocky ima iskustva iz prve ruke.

Hvala na podrsci za pretragu! inace pretresajuci neke zalihe komponenti nadjem dva TDA1541, pa ako zatreba, saljem...nisu novi ali su skinuti sa ploca cd playera kojima je riknuo laser.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Simultaneous data protocol was used by Philips back in the days of the TDA1540 as the only mode it could be operated in. The TDA1541 then 1541A came later when the I²S protocol was standardized. Thus the TDA1541/A are I²S compatible. But since they were made to be compatible also with previous Philips CD hardware originally intended/designed to work with the TDA1540, they can work in simultaneous data mode... The primary reason I moved to this mode on the 1541 was its convenience when working with up to 192kHz sampling frequencies. Simultaneous mode utilizes two separate data lines, one per channel because the TDA1540 was a single DAC where each channel necessitated its own data signal. Since in this case stereo data are not multiplexed in one line as with I²S but run simultaneously, the frequencies for both master clock and bit clock can be twice as low at any given sampling frequency. Once I ran this chip in simultaneous mode and took regular audio performance measurements, I was very surprised to see its jitter performance better than I’ve ever seen it before.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...