Jump to content

Grec 10A ??


Pigy

Preporučeni Komentari

Kupio sam ovaj grec pa me zanima iako je  deklarisan za 10A dali je ,, sposoban,, za trajnu struju od 5A jer su mu nogice kao na 1N 4007 ???

Screenshot_20210430-145919.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sto bre ne kupis metalnu kockicu od 35-50A i boli te briga! ja vise ne turam tu plastiku nigde....a kazu znalci da je kod jacih (strujno) dioda, greceva manji sum.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Racunao lakse da zalemim nego amp kleme,u sustini trafo je 60W 13V,sto mu dodje 4A,Pad napona im ide 1-1.2V po diodi (cini mi se)sto bi bilo oko 10W disipacije,al posto je za TDA 7240AV nece stalno raditi u tom režimu.Zato i pitam ako je to mnogo za plasticnu kockicu,da ga metnem za predpojacalo a da kupim metalnu kockicu za pojacivac??

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Radiće. Neće taj TDA da vuče uvek maks struju. Stavi ga na leđa nek se hladi. Ja za LM3886 koristim inline 4A samo ih nabacim na bok da se hlade.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 časa, Pigy reče

4A,Pad napona im ide 1-1.2V po diodi (cini mi se)sto bi bilo oko 10W

Po diodi računaj oko 0.65V, i to je promenljivo zavisno od temperature i struje, a svaka poluperioda struje ide kroz dve redne diode.

Stegni na Al kutiju sa malo termo paste i nema brige.

Struja kroz grec nije sinusoida, nego niz impulsa u trenucima kad napon sekundara bude veći od napona na kondenzatoru. Pad napona na diodama je promenljiv.  Tako da nije baš lako izračunati disipaciju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ok  A recite mi da li ove kondenzatore mogu da koristim.Nisu korišćeni,ja sam im skinuo foliju spoljnju,kazu da se tako bolje hlade.2x10000uF 35V 105 C  ali sam ih nekako oštetio skidajuci foliju,nigde ne cure ali imaju fizickih ostecenja,smem li tako da ih koristim???

IMG_20210430_201047961.jpg

IMG_20210430_201105928.jpg

IMG_20210430_201055647.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

baci to, sa takvim ostecenjima, to mu dodje ko kineski produzni

hladjenje?

kad dodjes u situaciju da se elkovi greju, ne radi se o hladjenju, nego se radi o problemu koji treba resavati

audiophooleraj, klasicni

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim u redu je da se polovni 2SK77B, pa i oštećen, nekako pokuša rehabilitovati,

ali stari elektrolit kondij od 240 dinara, bem ga, nema ni pošteno paklo cigara za te pare.

https://www.mgelectronic.rs/kondenzator-el-s-10000%C2%B5f-35v

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 hours ago, jorgoss said:

a kazu znalci da je kod jacih (strujno) dioda,

Tija znalci izbegavati zarad lupetanja. Manji sum imaju soft rikaveri diode, tip a ne snaga presudjuju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ti su elektroliti bili samo probani ,znaci nekorisceni.Drugo samo jedan kosta kao dva pakla cigarete,posto su dva to je cetiri pakla cigarete.😁pozzz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mnogo je skuplje ponasanje prema audiofool pricama po random internetu. Postoje bazicna znanja i postoje informacije na preskok, preko reda. Takve ne  mogu da budu u koliziji sa bazicnim cinjenicama, ma kako primamljivo i intuitivno zvucale.

To se ne usvaja po lepoti ili svidjanju...;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Recite mi koliko je dovoljno filtracije u preamp delu.Pisebno je napajanje 20-30w trafo, 19,5VAC a stabilizatorom LM350T stabilizovao bih napon na 18VDC,pa me zanima koliko je dovoljno uF staviti u filterski deo posle greca?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tranzistorski predpojacivac i tonska kontrola,mislim oko 100 mA max.Pretpostavka.Dva tranzistora BC550 predpojacavac i jedan u tonskoj regulaciji.Stereo varijanta,znaci x2.Mislim da sve to ne prelazi 50mA za stereo. Ja sam hteo to da prilagodim prema trafou,ako je trafo 30W 19.5VAC  to je maksimalno 1.5A. Znam da je Boro iz Čačka imao svoj sajt .....itd savetovao 2000uF po Amperu,kao neki optimum.Vas savet?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...