Jump to content

Zocky AYA DAC


zocky

Preporučeni Komentari

To ti neće biti dovoljno [emoji4]
Vrlo bitne stvari je uradio Nešić inženjerskim pristupom u razvoju upotrebljenih regulator na ovoj pločici i to je momenat na osnovu kog se i očekuje iskorak u kvalitetu ovog DAC-a.
Pa ne bih da budem kao Nešić. Njegova glava je puna informacija. Da je to moja glava samo bi me bolela.

Sala na stranu. Sve cestitke obojici. Profi rad. Nema sta drugo da se kaze. Timski ste ga pokidali.

Sent from my POCO F1 using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, zocky said:

To ti neće biti dovoljno :)

Vrlo bitne stvari je uradio Nešić inženjerskim pristupom u razvoju upotrebljenih regulator na ovoj pločici i to je momenat na osnovu kog se i očekuje iskorak u kvalitetu ovog DAC-a.

Pučanstvo zanima gde su ostale pločice. Niko ne pravi samo dve :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ta prica sa DSD videcemo kako ce da bude. Ono sto sam primetio, sa line delom od francuza, sa Foobar je to bilo ostro u zvuku i napadno, dok Hqplayer koji treba da bude pokretac DSD bio je topao i detaljan. Kada sam promenio line deo i stavio original od Mr. Pass, Aya je tu legla kao sto vec rekoh ko samar detetu. Foobar odlican, dok sa Hqplayer nije to...

DSD bi trebalo da bude bolji od Sabre chipova, sad koliko ce to da bude ok, videcemo...nekoliko cinilaca u toj igri je, same konverzije u Hqplayer koji radi sa tim algoritmima. Znaci zavisi od konfig od kompa. Za pocetak koliko max ce da izvucemo od toga, a i ne bih davao neku ocenu dok ne sklopim konfig kako ja hocu. Kad stigne na red...

Ono sto sam ja primetio sad kod Aya-e, u ovom setupu, ovaj igranjac sa harmonicima, pocev od kutija, ampa, preamp...vrhunski se uklopila, vrhunski. Jedan odlican uredjaj. Da nisam u ovom hobiju, ja sa svim ovim bih bio zadovoljan u svom zivotu. Ne bih nista menjao od komponenti...Ali crv ne da mira, na kraju ce da se radi jedan amp za penziju, i to bi bilo to...sa nadom da on nece mnogo da utice na konacni zvuk u negativnom, vec samo u pozitivnom smislu. Bar za one detalje koje ja znam. Tako da ce Aya da ostane u ovom mom sistemu, UVEK. :)

Videcemo za DSD, javljam utiske, bice testova kao i sto sam do sad radio :)

AYA je topla, muzikalna...Taj deo koji se spominje, detalji...kada bi se sve uklopilo. Za DSD kazu da je detaljan, analogan zvuk. Bas me zanima...

Strah me da samo konacna stavka u jurenju tog svetog grala sa DACS ne bude Lampizator @Superfi jer za njega kazu da ima sve to, ali ja ne volim lampe :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 4/27/2021 at 5:24 PM, Aleks said:

Al, što reče, možda u DSD zecu leži grm! 

Nikako ne mogu da se uporede. I jedan i drugi DAC su odlicni.

Aya toplija, ima malo veci sparkle, dok DSD je analogan, cist, malo sasvim vise detalja.  Odlicni su i jedan drugi u zavisnosti od raspolozenja, cini mi se.

DSD moze da se slusa u pozadini vise vremena, dok AYA te tera na drogu u glavu. :)

Ja cu oba daca da zadrzim, ...sa tim je zavrseno. Sad jos jedan amp da odradim za svoju dusu :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...