Jump to content

Marantz PM 510 DC


Archangel

Preporučeni Komentari

On 4/30/2021 at 8:03 PM, dlalkovic said:

2sc5200/2sa1943 toshiba par za izlaz

 

Ove sam stavljao na Akaija. Iskreno mnogo dobri ali ako sam dobro primetio, možda se varam malo vuku na dark ton. Možda samo umišljam.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

42 minutes ago, Archangel said:

Još uvek imaju 2sc2837 sa komplementarnim ;) Sad lupam glavu da uzimam te sanken ako ima ili tošibe 2sc5200 sa njihovim komplementarnim? :buehehe:   :frusty:

Nisu iste veličine tj. gabarita.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 months later...

Poz društvo. Nastavljam sa popravkom PM510 tamo gde sam stao pre nekoliko meseci. (2 možda 3 nem pojma :huh:).  Ima IH na evil bay-u, al me intresuje Ima li kod u nas da se nađu HA1457? Može li umesto toga neka zamena?. Video sam negde na netu da ih neko menja sa OPA604 i dva konda kojima neznam vrednost. 

s-l500.jpg.c1a46cf889222701d352685f6e817843.jpg

Izmenjao sam dosta stvari na Pojačalcu, osposobio oba kanala, ali imam neki čudan problem. kad mi je uključeno pojačalo sa zvukom na minimumu napon na izlazima mi varira između 14mV i 150mV. i to u periodu od nekih minut. pa se vrati na 14mV +- i tako u krug. ne znam jeli greška do instrumenta ili šta već. Drugi problem mi je kada prebacim AMP na flat mod, tj zaobiđem ekvilajzere, na nekih 80-90% Pojačanja krene da mi reaguje zaštitni relej. Kada smanjim nivo ulaza onda je sve ok. ne reaguje zaštita. 

Imal neko nekakvu ideju šta se dešava? :help:

Izmenjeno od Archangel
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 minutes ago, NIXIE said:

Ja imam HA12017 koje je u istom kućištu, samo ne znam da li isti pinout, verovatno jeste. HA12017 je isto za visoke napone napajanja (+-26V), i treba mu kompenzacija eksterna da bude stabilno.

Pogledaću karekteristike ovog HA12017. Na koju kompezaciju misliš? Ako mogu da ih menjam ovima itekako ću ih menjati.

Našo sam ovo na netu za opa604. http://geosonixlab.com/blog/archives/06-2015

Intresantno je da ovaj opa604 može da ide nožica na nožicu maltene. stim da mora da ima ova dva konda radi stabilnosti.

 

Izmenjeno od Archangel
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 19 minuta, Archangel reče

opa604 može da ide nožica na nožicu maltene

Proveri napon napajanja, OPA604 ide do +-24V,  a to za stabilnost ne znam, zavisi od konkretne namene. I ne znam prave li još OPA604?

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Red je da podelim sa vama i dokle se stiglo sa sređivanjem ovog matorca. Posle 3 godine  kiše, prašine, kokakole i sličnih đakonija, mislim da je dosta pristojno za sad. :welding: I dalje imam problem sa relejom koji reaguje na nekih 70-80% pojačanja. 

 

 

Izmenjeno od Archangel
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, Archangel reče

I dalje imam problem sa relejom koji reaguje na nekih 70-80% pojačanja. 

Svako kolo zaštite bi trebalo da ima barem jedan elektrolit (pretpostavljam bipolarni, kao RC filter), a nekad i dva (svaki kanal posebno, ja tako radim) , koji filtriraju naizmeničnu komponentu, pa ako je mali može doći do uključivanja zaštite kad pojačaš. Probaj da staviš duplo veću vrednost. Može i improvizacija, dva kom. back to back polarisana duple vrednosti.

Daj taj deo šeme da ne tražim.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...