Jump to content

IT Beležnica - Mikumov zabavnik


Mikorist

Preporučeni Komentari

Ne znam za te virtuelne valute, ali ovo je zanimljivo:

Po podacima Svetske banke, Kina je ostvarila najveći dugoročni rast u modernoj istoriji – od 1980. do 2020. U periodu od 40 godina Kina je zabeležila rast društvenog proizvoda od 180 milijardi dolara na 15,35 triliona dolara.

Kako je milijardu ljudi živelo te 1980 od 180$ godišnjeg BDP po glavi stanovnika teško je i zamisliti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 11.11.2022. at 19:27, asimze reče

Evi kako: Cilj koji je sebi postavila Komunistička partija Kine sa Mao Ce Tungom je bio: DA SVAKI KINEZ IMA DNEVNO JEDAN OBROK RIŽE. to je bio SAN. Mao to nije uspjeo ali njegovi nasljednici jesu.

 

 

Ides jbt....

Ovi nasi su nadomak tome da uspiju da svaki stanovnik ima porciju rize na dan!!!!

:Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 11/11/2022 at 7:03 PM, NIXIE said:

Kako je milijardu ljudi živelo te 1980 od 180$ godišnjeg BDP po glavi stanovnika teško je i zamisliti.

Poljoprivreda pretezno, mada kada se uporedi(nekorektno) i pomnozi sa 3,6 koliko je tada vredeo dolar, ispada oko 650$ BDP, sto je par i po puta manje nego mi DANAS

Ali s obzirom na orgije liberalne ekonomije, nema se pojma koliko prestampani dolar vredi i cemu uopste sluzi BDP tj GDP, bice da je validna samo ta cinija rize ili sutlijasa dnevno :diablo:

Izmenjeno od vladd
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vidim neka akcija u temi... Pomislih, Lii... Mozda je Miko kupio, kad ono medjutim, pricamo o rizi i GDP-u...

A kad smo vec kod toga, slucajno otkrih da je "Vix" neki "fear index"...

Izgleda je fazon da treba stalno necim plasiti ljude... A i bas im dobro ide...  :mad::buehehe:

vixindex.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 11 časa, Vix reče

Vidim neka akcija u temi... Pomislih, Lii... Mozda je Miko kupio, kad ono medjutim, pricamo o rizi i GDP-u...

A kad smo vec kod toga, slucajno otkrih da je "Vix" neki "fear index"...

Izgleda je fazon da treba stalno necim plasiti ljude... A i bas im dobro ide...  :mad::buehehe:

vixindex.jpg

Ih Ameri u svojim vestima to rade svaki dan svojima - kad sam rekao burazeru svoju teoriju covek se prvo iznenadio a onda rekao da je to tacno - on zivi tamo pa zna malo bolje od mene kakav efekt to ima na njihovo stanovnistvo ( tada su bili aktuelni Iran koji pravi atomsku bombu i Severna Koreja ).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 7 časa, aaa zmaju! reče

Jbg...crnac pobeđuje:buehehe:

Centar mase bolji kod crnaca za trčanje i skakanje. Ali zato je za plivanje kod belaca:D 

Zato se nikad nisu proslavili u vaterpolu i plivačkim disciplinama. Jednostavno popeler imamo ugrađen za plivanje.:smesna: 

Stvar je jednostavno evolucije. Nekome život u nekome podneblju zavisi od trčanja a drugima od plivanja. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Jedan mali primer koliko su veliki brojevi u pitanju sto se tice BTC i kriptovaluta..........

curve.jpg

Jednostavna Python skripta koja generise oko 3.49 Miliona/s  kljuceva po cpu core.

from fastecdsa import keys, curve
import secp256k1 as ice

while True:
    dec = keys.gen_private_key(curve.P256)
    HEX = "%064x" % dec
    wifc = ice.btc_pvk_to_wif(HEX)
    wifu = ice.btc_pvk_to_wif(HEX, False)
    uaddr = ice.privatekey_to_address(0, False, dec)
    caddr = ice.privatekey_to_address(0, True, dec)
    print('Privatni kljuc (hex) : ', HEX)
    print('Privatni kljuc (dec) : ', dec)
    print('Privatni kljuc (wif) Kompresovan   : ', wifc)
    print('Privatni kljuc (wif) Dekompresovan : ', wifu)
    print('Bitkoin adresa Kompresovana   = ', caddr)
    print('Bitkoin adresa Dekompresovana = ', uaddr)

a evo koliki su ti brojevi prakticno na X i Y krivi *(Gx i Gy)

// G x, y values taken from official secp256k1 document
CURVE.Gx = 55066263022277343669578718895168534326250603453777594175500187360389116729240n;
CURVE.Gy = 32670510020758816978083085130507043184471273380659243275938904335757337482424n;
class Point {
  // Elliptic curve point multiplication with double-and-add algo.
  multiplyDA(n: bigint) {
    let p = Point.ZERO;
    let d: Point = this;
    while (n > 0n) {
      if (n & 1n) p = p.add(d);
      d = d.double();
      n >>= 1n;
    }
    return p;
  }
}
const G = new Point(CURVE.Gx, CURVE.Gy);

// Example
function getPublicKey(privKey: bigint) {
  return G.multiplyDA(privKey);
}
// console.log(getPublicKey(140n));

Da se nabode slucajno  broj 2256 je toliko ogroman (~1077 kombinacija) da sa tipicnom brzinom GPU-a od  ~ 108-109 privatnih kljuceva u sekundi jedna BTC adresa brute force metodom na tipičnom računaru (oporavljanje privatnih ključeva za određenu BTC adresu petljom kroz sve mogucce BTC privatne Kljuceve) ce zahtevati vreme vecce nego što se veruje da postoji Univerzum.

Ili je verovatnoca ista da pronadjemo naseljenu planetu u drugoj galaksiji.:D

p.s.

iz mojih belezaka.......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

A ventilatori pocinju da se cuju tek na  70, 80 C:smesna:

 

miko@mikos-iMac ~ % ioreg -l |grep \"PerformanceStatistics\" | cut -d '{' -f 2 | tr '|' ',' | tr -d '}' | tr ',' '\n'|grep 'Temp\|Fan'
"Fan Speed(%)"=0
"Fan Speed(RPM)"=0
"Temperature(C)"=48
miko@mikos-iMac ~ % ioreg -l |grep \"PerformanceStatistics\" | cut -d '{' -f 2 | tr '|' ',' | tr -d '}' | tr ',' '\n'|grep 'Temp\|Fan'
"Fan Speed(%)"=0
"Fan Speed(RPM)"=0
"Temperature(C)"=49
miko@mikos-iMac ~ % ioreg -l |grep \"PerformanceStatistics\" | cut -d '{' -f 2 | tr '|' ',' | tr -d '}' | tr ',' '\n'|grep 'Temp\|Fan'
"Fan Speed(%)"=0
"Fan Speed(RPM)"=0
"Temperature(C)"=50
miko@mikos-iMac ~ % ioreg -l |grep \"PerformanceStatistics\" | cut -d '{' -f 2 | tr '|' ',' | tr -d '}' | tr ',' '\n'|grep 'Temp\|Fan'
"Fan Speed(%)"=0
"Fan Speed(RPM)"=0
"Temperature(C)"=50
miko@mikos-iMac ~ % ioreg -l |grep \"PerformanceStatistics\" | cut -d '{' -f 2 | tr '|' ',' | tr -d '}' | tr ',' '\n'|grep 'Temp\|Fan'
"Fan Speed(%)"=0
"Fan Speed(RPM)"=0
"Temperature(C)"=50
miko@mikos-iMac ~ % ioreg -l |grep \"PerformanceStatistics\" | cut -d '{' -f 2 | tr '|' ',' | tr -d '}' | tr ',' '\n'|grep 'Temp\|Fan'
"Fan Speed(%)"=0
"Fan Speed(RPM)"=0
"Temperature(C)"=50
miko@mikos-iMac ~ % ioreg -l |grep \"PerformanceStatistics\" | cut -d '{' -f 2 | tr '|' ',' | tr -d '}' | tr ',' '\n'|grep 'Temp\|Fan'
"Fan Speed(%)"=0
"Fan Speed(RPM)"=0
"Temperature(C)"=50
miko@mikos-iMac ~ % ioreg -l |grep \"PerformanceStatistics\" | cut -d '{' -f 2 | tr '|' ',' | tr -d '}' | tr ',' '\n'|grep 'Temp\|Fan'
"Fan Speed(%)"=35
"Fan Speed(RPM)"=1229
"Temperature(C)"=51

Tek na 51 C je na 35% - znaci dok slusas muziku ili browsing je Fanless

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Every modern processor made by Intel contains a backdoor known as the Intel Management Engine (IME). This is an isolated and protected coprocessor that is embedded in all Intel chipsets that are newer than the first quarter of 2008. This includes all desktops, servers, ultrabooks, tablets, and laptops with the Intel Core vPro processor family. It includes the Intel Core i3, i5, i7, and Intel Xeon processor E3-1200 product family.

The Intel Management Engine  can:

Access all areas of your computer's memory, without the CPU’s knowledge.
Access every peripheral attached to your computer.
Set up a TCP/IP server on your network interface that can send and receive traffic, regardless of whether the OS is running a firewall or not.
Run remotely even when your computer is turned off.
Enable a remote user to power on, power off, view information about, and otherwise manage your PC.
ME firmware versions 4.0 and later (Intel 4 Series and later chipsets) include a DRM application called "Protected Audio Video Path" (PAVP). This allows a remote user to access everything that is shown on your screen.

 

PROPRIVACY.COM

Every modern Intel contains a backdoor known as the Intel Management Engine (IME). This very scary, but a new script can disable it.

 

TR17_ME11_Static.pdf

 

WEB.ARCHIVE.ORG

Our team of Positive Technologies researchers has delved deep into the internal architecture of Intel Management Engine (ME) 11, reveali...
GITHUB.COM

Tool for partial deblobbing of Intel ME/TXE firmware images - GitHub - corna/me_cleaner: Tool for partial deblobbing of Intel ME/TXE firmware images

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Intel ME Cleaner radi na skoro svakoj masini. Izgled BIOS-a odnosno firmware je najmanje bitan - samo drugaciji dizajn. Sustina je ociscen BIOS...

Ovo je jako bitno u nekim drzavnim ustanovama - da ne kazem u sluzbama..Inace je nebitan OS i nivo zastite - direktno iz BIOS se pokrece ovo NSA sranje. :rolleyes:

Na jedno 50 masina sam uradio ovo. Do sada. Na nekim  nisam uspeo bez programatora. Jer se apdejtuje enkriptovan BIOS iskljucivo...*(provalili da sve manje njih ima ME pa poceli da stavljaju enkripciju)  Prvo mora bakap BIOS-a u .BIN pa cleaner pa onda flash sa stipaljkom;)

Screenshot_2021-04-19_14-09-34.png.7ffb0e93b8c516a5425163039b5cc35b.png

 

 

Evo demo kako se hakuje ugasen racunar preko IME

:D

 

A ova dvojca bolje da su na Ruskom pricali....NISTA ih ne razumem na Engleskom.:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...