Jump to content

High pitch tone pri visokom bitrateu (split iz "MQA vs FLAC analiza")


zerowaf

Preporučeni Komentari

Split iz teme MQA vs FLAC analiza - youtube video




Možda za neku drugu temu, a možda ima mjesto i ovdje.
Kad puštam SACD image file ili high res (192khz ili vieš, uglavnom bitrate iznad recimo 3000 kbps) ili DSF čujem u pozadini ispod muzike sličan ili isti ovakav high pitch tone:


Javio sam se Denafripsu misleći da će imati neko rješenje i poslali su mi drivere za Ares II kojeg koristim koje sam po uputama i instalirao. Rezultiralo je malo boljim zvukom općenito, ali taj high pitch tone je ostao.
Naravno, fileovi o kojima je riječ su redom kupljeni u svima nama poznatoj trgovini s one strane Karpata.
Ima li netko neku ideju, pa ako se tema razvije u nešto korisno ili nekorisno prebacit ću vezane postove u novu temu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 7 minuta, prophet reče

Izgleda kao da je filter. Cisto probe radi stavi trafoe na izlaz dac-a. Mada sumnjam da bi to mogao da cujes, ovo je verovatno nesto drugo u pitanju. Mozda softver, napajanje, digitalna izolacija...

Nemam takvih trafoa da ih mogu staviti, a i da imam mogao bi ih staviti samo iza RCA izlaza.
U planu je novi PC, pa ću se do tada strpiti od bilo kakvih izmjena ostalog hardwarea i zato nisam do sada ništa pitao. Sad mi je bila, kao, prilika, jer sam u videu čuo skoro isti ili isti artefakt.

Izmenjeno od zerowaf
tipfeler
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 8 minuta, prophet reče

Ovo je znatno niža frekvencija tako da nema potrebe stavljati tafoe. Ne verujem da je do dac-a. Preinstaliraj softver za početak.


Već jesam. Dva puta, za svaki slučaj.
Ovo i vezano za to ovo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 6 minuta, prophet reče

Mislio sam na PC. Reinstaliraj plejer i jedan po jedan dll.


Kad kažeš plejer, misliš na npr JRiver?
Potpuna deinstalacija, pa onda korak po korak instalacija?
Da, to bih mogao raditi večeras!
Hvala!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 minuta, prophet reče

Gledaj da bude sa original master tape. Probaj, ukoliko se ponovo čuje onda "postupi po naređenju":D

Upravo sam deinstalirao plejer.
Svaki DSD, SACD, DSF, kao i inače fileovi sa preko ca 3000 kbps imaju taj zvuk. Što veći kbps to se jače čuje.
Javit ću se nakon instalacije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, prophet reče

Javi, baš me interesuje rešenje tog fenomena.

Deinstalirao sam JRiver.
Očistio nekoliko puta registry sa CCleanerom - dok nije bilo više nikakvih tragova.
Instalirao opet JRiver kupljen od baćuške.
Prvo slušanje - još jače pištanje.
Napravio update JRivera, ponovo pokrenuo Jevgenij Onjegin software za optimizaciju rada JRMC (znaš na što mislim) i ponovo pokrenuo JRiver. Pištanje za sad nisam čuo na ovih nekoliko FLAC-ova sa višom rezolucijom. Na SACD se čuje jako tiho - meni dovoljno da mi ne smeta baš jako jer je ionako negdje u razini s mojim prirodnim tinitusom :D  
Na dsf fileovima se i dalje čuje.
Mogu iz toga zaključiti da je do softwarea.
Šteta, jer sam naviknut na jednostavnost upotrebe JRivera, a niti ne znam kako napraviti Foobar da izgleda tako niti da svira sve fileove koje svira JRiver.
JRiver volim zbog njegove jednostavnosti i, khm, cijene.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam zaglavio u ekstrem u podesavanjima na Linuxu......

Sad sam upravo iskljucio

mds=off 

Videti

https://wiki.linuxaudio.org/wiki/system_configuration

Naravano RT kernel https://liquorix.net/

Cuje se razlika sa

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash threadirqs mds=off"

Videti i

https://linuxreviews.org/HOWTO_make_Linux_run_blazing_fast_(again)_on_Intel_CPUs

:magarac:

 

Ove mitigacije na Windows treba da si haker na kub da iskljucis :msn-rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 43 minuta, Mikorist reče

Ove mitigacije na Windows treba da si haker na kub da iskljucis :msn-rofl:



Treba da sam haker i da naučim što je uopće Linux.
Jedva da se služim Windowsima koji su napravljeni za turbo-folkere, pa se ne usudim niti zagrebati po Linuxu.
A nemam niti vremena se učiti s obzirom na život kojeg za sada vodim.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, zerowaf reče

Mogu iz toga zaključiti da je do softwarea.

Probaj AIMP, Abum player sa ASIO driverom. Aimp je lagan za upotrebu i zvuči malo "masnije" od AP. AP ima mogućnost upotrebe KS drivera, Aimp jok (ili ja ne umem da se snađem).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Pre sat vremena, NIXIE reče

Probaj AIMP, Abum player sa ASIO driverom. Aimp je lagan za upotrebu i zvuči malo "masnije" od AP. AP ima mogućnost upotrebe KS drivera, Aimp jok (ili ja ne umem da se snađem).

Hvala NIXIE! 
Mogu li AIMP i Album Player svirati DSD, dsf i slične formate?
 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 39 minuta, prophet reče

JRiver ne koristim odavno, tako da ne mogu pomoci sa setovanjima. Probaj Foobar cisto da vidis da li je ista situacija. Ti imas R2R DAC koji radi i sa DSD i sa PCM? Ili se DSD on the fly pretvara u PCM?

Imam instaliran Foobar, ali sam preglup da se snađem kako da od njega napravim DSD player i da ima userface sa omotima albuma.
Da, moj DAC je R2R koji svira i PCM i DSD. Ne radim konverziju on the fly.

 

pre 39 minuta, NIXIE reče

AIMP ne podržava DSD, samo PCM. AP ima očajan UI, ali mi to ne smeta.:D

Probaj bilo šta da vidiš ima li tog prizvuka.

 


Ma trebam nešto što svira više od 1xDSD. Što je veći bitrate to se jasnije čuje to pištanje. Pištanje je slično onom kao na ortoreteru kad idete na pregled sluha.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...