Jump to content

Crko' laser na transportu


vdeki

Preporučeni Komentari

Posle mnogo godina druzenja laser na mom Micromega transportu otisao u vecna lovista. Da budem kratak, kad ubacim CD plocu kaze NoCD i necuje se ono pozicioniranje-spin od 2-3s. E sad kupio drugi laser i sve radi normalno pa sam hteo pitati ima li tu kakvih podesavanja ili samo ubaci i teraj dalje?

Hvala 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, vdeki said:

Posle mnogo godina druzenja laser na mom Micromega transportu otisao u vecna lovista. Da budem kratak, kad ubacim CD plocu kaze NoCD i necuje se ono pozicioniranje-spin od 2-3s. E sad kupio drugi laser i sve radi normalno pa sam hteo pitati ima li tu kakvih podesavanja ili samo ubaci i teraj dalje?

Hvala 

Zavisi kako je rešen servo sistem kod tog transporta, ako postoje neki trimeri u tom delu tj. ako servo nije kompletno automatizovan onda posle zamene lasera treba izvršiti korekcije - tako bar stoji u servisnim uputstvima za Denon, Sony...
Ta podešavanja nikako ne mogu kvalitetno da se urade bez servisnog uputstva za taj ili makar neki sličan model, sledeće je adekvatan originalan test CD (zaboraviti narezivanje iz flac-a sa net-a  jer ne mogu da se kopiraju programirane anomalije i greške koje su neophodne za precizno podešavanje), osciloskop i generator su manji problem i takođe su neophodni.
E sada, pragmatičan pristup bi bio ako posle zamene lasera transport normalno očitava sadržaj, bez problema prelazi sa prve trake na neku od zadnjih na disku i obrnuto i nije previše osetljiv na mehaničke potrese kućišta onda je verovatno sve u prihvatljivim okvirima podešenosti.
 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Našao sam jednom prilikom tekst(slobodno mogu reći za mene ozbiljan naučni) gde je čovek objasnio kako je to uradio.Uspeo je i na jednom i na drugom da zameni...Ali spoj mog poznavanja engleskog i elektronike mi nije dozvolio da išta razumem, sem da je moguće 😄

Edit: evo ga...https://www.diyaudio.com/forums/digital-source/366374-kss-190a-laser-diode-applicable-kss-151a.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...