Jump to content

MQA vs FLAC analiza - youtube video


Andrija

Preporučeni Komentari

 

Posle duge pauze na forumu javljam se linkom na jedan svež, rekao bih vrlo ozbiljan i detaljan test o kompjuterskom audiu.

 

Voleo bih da pročitam vaše komentare. I daaa, nadam se da sam pravilno ubacio temu u ovaj podforum!?

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako nitko nije dugo ništa napisao, javit ću se ja iako ne znam ništa o MQA ili Tidalu jer ih ne koristim.
Lijepo što si se ponovo aktivirao!
O sadržaju videa nemam ništa tehnički za reći osim da je, sudeći po informacijama iz videa, cijela platforma očito neprofesionalna i neozbiljna kad je riječ o kvaliteti zapisa, ali i o autorskim pravima (slučaj sa Neil Youngom).
Nevezano za MQA ili tidal, dojam mi je da je jedina garancija da imaš autentičan audio zapis da ga sam napraviš ili da negdje kupiš staru First pressing ploču (EDIT: dobro dobro....ne samo First pressing...) jer su nova izdanja, kako sam čuo, često pravljena sa digitalnih zapisa sumnjivog porijekla.
Ili jednostavno ne misliti o tome, nego slušati što se čovjeku sviđa. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nego ajde da se vratimo na temu....

Da li je MQA bolje od FLAC ?

Bolji je FLAC

Evo ga patent ovde

https://patentscope.wipo.int/search/en/detail.jsf?docId=WO2013186561

oCoZba998Q2uypoMt0QJieDXts0Gd38SSKEFeGi7ede15VgX2uyeUGcCQlt2ccvWqKucFvp2X7KtoO2drNiPqXeOAaeWOBuR7aoBOcC78-x0OqG25D492tOsagxKrnahVXjLYMLOBsp2Cfi2j1VJ4OJNha8bx0Nffchz0pFrKqw.png

MQA *(de)koder prikazan na slici 7A prihvata 24-bitni ulaz od 96 kHz. Ovaj 24-bitni ulaz se odmah smanjuje na 17 bita pomoću dimetera u obliku šuma (ovo je proces kvantizacije sa oštećenjima koji dodaje malo šuma iznad 20 kHz). Preostalih 17 bitova podeljeno je na visoko i niskofrekventne kanale. Podeljeni signal se prenosi kroz sistem kompresije sa gubicima koji je pojačan komprimovanim dodirnim kanalom. Nakon dekodiranja, obnavlja se verzija 17-bitnog signala bez gubitaka ili gotovo bez gubitaka.

Imajte na umu da se originalni 24-bitni signal nikada ne obnavlja. MQA ne čuva izvorni 24-bitni signal bez gubitaka. Iz tog razloga MQA zaista nije sistem bez gubitaka odnosno lossless. Zovimo ga pseudo lossless.

I tu je kraj priche. Ne treba dalji elaborat.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...