Jump to content

Ampeg V5 , redno vezana dioda ?


BANAT

Preporučeni Komentari

9 hours ago, vladd said:

Teren, tumbanje, plus kacenje na kojekakvu struju improvizovanih bina, satora, sprava da bude mazga, i da pravi pare...

To sto ih mi k srcu vezujemo, to je nasa ljubov.... :D 

 

P,S<

Vise je takvih raubovano po binama van naselja nakon trka u prasini, izbora mis ili takmicarskog zderanja hamburgera, nego sto ih  je po studijima ili salama. Dvorane vec imaju stubove u rekove sa svojim procedurama paljenja i gasenja.

A tu samo jedan misli o uzemljenju...... dok se ne napije...

Ovim postom si se malo ( ali još uvek nedovoljno :D ) "izvadio".

Msm, za onakvu relikviju, vintage komad, kultnu firmu koja i dan danas uliva strahopoštovanje reći da je vašarska sprava, ne priliči napisati, pa ni u šali, kao ni u nekom prenesenom značenju po principu durabilnosti. Ne i ne.

Neko moje vreme aktivnog bavljenja svirkom i sa raznoraznim basistima koji su participirali u zajedničkim bendovima, tezgama, gažama, kasnije profi turnejama, pa i studijskim druženjima, su uglavnom je od opreme bili Acoustic amp, a od bass gitara je to bio Fender Precision Bass.

No, imao sam sreću da mi se uz ( uglavnom levi ) bok nađe i Ampeg grdosija - model SVT300 u par navrata.

Ljudi moji, kakav je to tek "vašarski" amp bio. :)

Imali ste nekakav osećaj sigurnosti i moći kada se ta skalamerija nalazila u vašoj blizini. :worship:

ampeg1.jpg

ampeg2.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sprava je lutka svoje vrste. Ali je to za drugu temu

Ali, nije ni vasar neka sramota, to je izvor najvecih radosti, veselja i razdraganosti, mnogo vise od becke opere, ako cemo realno, da bi bila neka sramota, ili degradacija zabave.^_^

Posmatram iz ugla vremena nastanka, namene i krajnjeg korisnika...100W(u overdrajvu da ne bude zabune) nije za male prostore, a za otvorene je bez premca.

Livadske bine svakako imaju prblema sa napajanjem, i sa uzemljenjem,, sto brine i gitariste i onoga sto petlja oko tehnike, a muzika ne treba ni da zuji ni da bruji. O tim stvarima mora da misli onaj ko osmislja spravu. I izvodi kerefeke po semi. A kao najcudnije, Amerika je pola svog elektro veka provela sa aluminijumskim zicama po instalacijama...tek kada je izgorelo dovoljno kuca i objekata, krenulo se u zamenu bakrom...

Uopste nisam na pameti imao i razmatrao legendarnost ili ljubav prema istom, sto tek naknadno shvatih, tu  dominantu, nego raznolikost namene kranjih korisnika, i to najbrojnijih...sto je bitan preduslov modelovanja i osmisljavanja koncepcije, o kojoj se zapitkujemo i bivamo srecni kada provalimo kako uopste radi. :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da se razumemo : odlično poznajem obe sprave ( V5 i SVT 300 ) tonski, po karakteru. 

Odlično se sećam koncerta grupe Incognito u SC-u pre 15+ god.

Bio je upravo Ampeg SVT-300 ( Vlada Ribel koji je imao prostoriju u SC sa instrumentima i koje je kada je bilo potrebno ustupao/iznjamljivao gostujućim bendovima ) je bio u teškom problemu.

Adekvatan izraz je svojevremeno ovde dao jedan član foruma koji je banovan - mumlafon. ;)

Sala i balkon su bili poluprazni, tako da smo moj dobri prijatelj, inače basista, i ja išli i gore i dole po sali i shvatili da to nema veze sa toncem/miksetom, već je taj Ampeg komplet ( glava&kabinet ) bio dobrano zreo za recap ( komplet zamena cevi, a i valjalo je proveriti vešanja na drajverima u kabinetu , ko zna šta još ? ).

Dakle, svi oni koji su tada bili na koncertu i zagledali koje su sprave na sceni su mogli dobiti sasvim pogrešan utisak o SVT-300.

IMO - uz Fender Bassman amp ovaj model Ampeg-a je - " nema dalje ". :worship:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

48 minutes ago, aaa zmaju! said:

To je pravac, na forumu prepoznat kao vladdov utilitarizam:hihihihi:

U brzini pročitah idiotizam :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni je to SVT300 bass pojacalo unikatno jer iz 6 komada 6550 lampi pravi cistih 300W-RMS na jedinstven nacin koji ostali proizvodjaci lampaskih instrumentalnih pojacala nisu koristili , a to je pentodni AB klase rezim rada 6550 lampi gde je anodni napon 660VDC ! , a G2 napon skoro upola manji 345VDC , sto u normalnoj upotrebi omogucava relaxiran rad i dug vek izlaznim 6550 lampama . 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sortirajuci razne delove za ovaj DIY naletim u furdi na jedan mocan originalni mrezni trafo koji je idealan za napraviti ~200W pojacalo bazirano na unikatnom Ampeg SVT300 konceptu izlaznog stepena snage na veoma prostranoj Ampeg V4 sasiji ,  ali sa 4 X EL34 u izlazu , on omogucava anodni napon od oko 634VDC i G2 napon od oko 314VDC ,

za izlazni trafo imam opet neka dobra jezgra za koje nadam se da ce kolegion DJMilicic na mi to namota .

1.jpg

2.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za 1200-1500€ mozes i da ga zagrlis [emoji4] 
https://www.musicstore.com/en_OT/EUR/Ampeg-V4-B-Head-/art-BAS0007102-000
Aaa, neka fala. Kako mi pojačalo služi samo za monitoring na bini sa sobom nosim samo klasu D, max 3kg plus kutija od max 12kg. [emoji23]
A što se lampi tiče, samo u DI box-u. [emoji23]

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...