Jump to content

Old Soul


Zen Mod

Preporučeni Komentari

1 hour ago, NIXIE said:

Sigurno je kad se izmeri osciloskopom

Ja sam siguran da na Mesecu nema vazduha, bez da se islo dotamo.

Nebitno je koliko "moze da razvije", kada je Bentli, taj princip rada, koji se vec vidno dobro relaksira i ne sciluje. Nije to neka b klasa koja lako odlazi na 500kHz, pri nekoj maloj struji, ali ne i kada se prisrafi sa amper dva...

Bitnije je da se uklapa u matematike, kada se po jednom pitanju uklopi, otvore se nova povoljna resenja i cakre uzivanja

Kada su incidentne i slozene prenosne karakteristike, pojavljuju se neki partikularni efekti, fenomeni i prekidi, koje ne mogu da poprave nikakve pobocne vestine, luksuznih isterivanja nekih sklopova ili bizuterije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Final Old Soul installment
Old Soul B or Bip, whatever

instead of Ge Bigun, plain and common Si Bigun

All changes needed are - replace part and replace shifting resistor (R122( value from 10R ( adequate for Ge Ube of 180-2--mV) to 22R ( adequate to Si Ube of 650mV), as part which defines current through Level shifting small mosfet M101

Had few 2SA1943

mounted them , fired up and Iq was sorta same as set for Ge - 1A-ish

started upping Iq and fine-tuning DC Offset , did one channel and when I'm almost done, 2SA1943 in that second channel stopped pretending, taking R122 and output mosfet together with him, most probably South

Ok, power down, remove both 2SA1943 , replace R122, replace IRFP240, mount undoubtedly and certainly original 2SA1491

power up, set what is needed , let it cook for a while

and here it is - same wakoo shape of THD Spectra

rails as before, Iq increased to 1A5

Load 8R

Old Soul Bip 1W 8R.png

Old Soul Bip 5W 8R.png

Old Soul Bip 10W 8R.png

Old Soul Bip 15W 8R.png

Old Soul Bip 20W 8R.png

Old Soul Bip 25W 8R.png

Old Soul Bip Freq. 8R.png

Old Soul Bip THD vs. Freq. 8R.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

21 hours ago, krca44 said:

Zene 

Razmisljam o gradnji ovog Ge ampa pa me interesuje koliko treba nabaviti Ge tranzistora radi uparivanja, sta bi bila minimalna kolicina ?

ako su dobri, i dva su dosta

al kao i uvek, gledas da nabavis vise , pa kao nesto da meris na necemu

pitanje koiko ce se pruzas u naporu - ja sam testirao ove na onom univerzalnom testeru - neke nije uspeo ni da prepozna (a znam da su dobri) neke je uspeo da odredi i Ube i Hfe
 

te koje sam kao upario po ta dva parametra su kasnije i u kolu, podeseno na 1A Iq , pokazala da su priblizni po oba parametra

 

2N1099 - sve se odvijalo kako treba
1T813 - na jednom kanalu je crkao komad cim sam mu priveo malo modulacije - bez opterecenja

nije mi bas sasvim jasno, secajuci se BB istorijata sa njegovim ampovima, bese da ih je trosio kao kokice dok nije zavrsio ampove ..... sasvim je moguce da je procenat trash primeraka veliki - ko zna koje im je poreklo - da li su u pitanju surplus kolicine odredjene za presu .... zato i jesam vrsio merenja oba kanala sa njima, cisto ne bi li imao vise parametara za razmisljanje

podsetnik za sebe samoga - ugraditi rail osigurace na T-Bed, mozda tako predupredim kad mi crkne jedan elemenat u izlazu da ne ode i drugi (mosfet)

dzaba i gate zeneri i sve ...... vrlo verovatno ni osigurac nece biti dovoljno brz

al dobro - uvek je tako bilo - ko sa decom spava, zapisan se budi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Problem prvih germanjijumskih je bio odredjene rekristalizacije i mrvljenja kristala, stvaranje nekih skrama, na waferu, pa je bilo iznenadnih nicim izazvanih crkavanja. To im je i bio glavni razlog za prevazilazenje i izbegavanje.

Novije tehnologije su solidno procistile procese, a ove najnovije ih ponovo uvode u za ultravisoke frekvencije i razna cudesa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1T813 spada u zadnju generaciju Ge mrga, ni po cemu nije specijano kritican - i snaga i Hfe i temperatura je visoka ( u kontekstu), mislim da je prije pitanje finalne kontrole..... da ne ulazim u pitanje kvaliteta/uspesnosti/ujednacenosti procesa ... o cemu nemam ama bas nijedne cinjenice u posedu

no, sto rece A. Wright - puna kutija neotpakovanih TFK ECC88 ....... ne mora da znaci nista dobro, a moze .....

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 4 časa, Zen Mod reče

ako su dobri, i dva su dosta

al kao i uvek, gledas da nabavis vise , pa kao nesto da meris na necemu

pitanje koiko ce se pruzas u naporu - ja sam testirao ove na onom univerzalnom testeru - neke nije uspeo ni da prepozna (a znam da su dobri) neke je uspeo da odredi i Ube i Hfe

Hvala

Da mogu veruj da bih ti rekao "uradi mi komplet" i ne bih razmisljao...  ovako je to trogodisnji projekt sa kupovinom deficitarnih delova cim se uzmogne.

Elem video na ebay-u Motorola i CBS koji izgledaju korisceni....  ,  jos nisam trazio na drugim mestima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja imam izvesnu kolicinu 2N1099 koji ce ici u kitovima , a moguce da nabavim i izvesnu kolicinu 1T813 

prakticno je najkomplikovanije za nabavku - ulazni trafo

Don Audio u Nemeckoj ili direktno od proizvodjaca u USA

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...