Jump to content

Paypal - Srbija


Zen Mod

Preporučeni Komentari

njuz.net je zajebancija, citati samo sa razumevanjem. ko shvati ozbiljno cini to na sopstvenu odgovornost :character13:

Bogami ono sa krastavcima i kondomima je vrh :sarcastic_hand:A za ovo:"Pa ja sam dve godine spavao pored svoje babe u krevetu ne bi li uštedeo za svoj džip Mitsubishi Pajero iz 1992 "se još uvek smejem
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije sve tako crno. Sve nase banke rade po svetskim standardima i komuniciraju sa ostalim bankama u svetu bez problema.Da bi se prijavili na PayPal treba da imate kreditnu karticu, jer samo sa kreditne kartice uvek mogu da se naplate, jer za nju garantuje svetska firma izdavaoc kreditne kartice npr.MasterCard, Visa.... Da bi banke dobile pravo distribucije bilo koje kartice mora da ispuni stroge zahteve karticne kuce u pogledu security-a , da uplati inicijalno oko 1.000.000,00Eur-a i da od svake transakcije plati odredjen procenat karticnoj kuci (oko 1%).U PayPal-u kao i svuda imaju i kontrolu da li je uplata legla na njihov racun.Postoji uvek problem naseg pravnog sistema, ali to bi ja rekao da je unutrasnja stvar koju moze i ne mora da tangira PayPal. U ostalom svedoci smo kradja velikog broja brojeva kartica svuda u svetu pa nigde zbog toga nije ukinut PayPal.Porez se ne izbegava jer kad nesto kupis i kad ti dodje oni , lepo saberu vrednost robe+transport i onda na to naplate obradu zahteva, pa ti naplate PDV, pa ti naplate carinu.........Pozdrav Misaps. svi serveri koji su povezani sa karticnim procesorima-kucama vrse harversko kriptovanje podataka.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da bi se prijavili na PayPal treba da imate kreditnu karticu, jer samo sa kreditne kartice uvek mogu da se naplate, jer za nju garantuje svetska firma izdavaoc kreditne kartice npr.MasterCard, Visa....

Ne mora kreditna kartica moze i obicna
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa šta. Kod nas se na akcizu na gorivo plaća PDV. Namet na namet. I kome to smeta? Kako vidim, nikome, čak se ni EU nije pobunila zbog toga. :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mene su gospoda sa GayPal ...pedercine.... suspendovali , stavili pod istragu i onda na finjaka odjebali ... :krstix: :krstix: :krstix:

Porucih DAC sa Australijanskom karticom iz Srbije...argh

Posle toga vidim da buduci da se h(j)ebu sa EBay , pomenuti homoseksualci su mi suspendovali i EBay ...

Jadni kinez od koga sam kupio DAC sad mora da ceka 3 meseca da bi dobio pare koje su zadrzane na PayPal.

Objasnjenje je (a vidim da se to dosta desava ) " We found some suspicious activity related to your account . An investigation has been opened" :krstix:

Kad je zavrsena istraga dobio sam mail u kom pise... We found some suspicious activity and we had to shut down your PP account...... a kad sam ih pitao ZBOG CEGA oni napisali " Pa ne znamo zbog cega ali nam je sigurnost naseg trzista najbitnija, a vi ste bili sumnjivi." ? :crazy::dash1:

A kad me je jedan amerikanac pre 10 godina zavrnuo za 200 dolara na ebay onda sam morao da ih cimam i cimam i cimam i placam medijatora i na kraju nisu nista uradili, nisu se cak ni potrudili.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo imam jedno upozorenje za one koji nisu kupovali preko interneta!! Naime pre par meseci sam narucio duplu Madoninu plocu sa jednog Britanskog sajta. Ljudi su sve to lepo upakovali i poslali, a nasi su carinici otvorili paket i preturali po unutrasnjosti, cak su skinuli i celofan sa glavnog omota i izvadili vinile. Na svu srecu, vinilima nije nista bilo, ali ih nisu vratili u papirne omote, negu su zajedno i zguzvan celofan i vinile i papirne omote stavili pored glavnog kartonskog omota, naknadno sve zapakovali i naplatili mi carinu od 500 dinara.. Mislim da je sramota da to rade. Na paketu pise sta isti sadrzi, pa zar nemaju skener kao i sve normalne drzave.... I mi hocemo u evropu...Elem, moj je drug narucio patike isto putem interneta, carinik je otvorio paket, video sta ima unutra, izuo svoje cipele, probao patike, vratio svoje cipele u kutiju i tako poslao mom drugu.... Zemlja Srbija!!!!!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Elem, moj je drug narucio patike isto putem interneta, carinik je otvorio paket, video sta ima unutra, izuo svoje cipele, probao patike, vratio svoje cipele u kutiju i tako poslao mom drugu.... Zemlja Srbija!!!!!

:msn-rofl: шта ли раде кад отворе пакет са женским доњим вешом?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nažalost, i nije baš tako smešno kada te na pošti potkradaju i niko za to ne odgovara. Nije problem samo u konkretnom slučaju, već u tome što je to paradigma stanja u zemlji, i među ljudima. Ja sam 2000. godine naivno verovao da ćemo ubrzano da ispravljamo krive drine i da ćemo se kretati u pozitivnom pravcu, a mi se krećemo unazad. Sa onim šta je prosečan građanin ovde, iz čijih redova stižu i predstavnici državne uprave, jednostavno nema napredovanja, uglavnom šlajfovanje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo imam jedno upozorenje za one koji nisu kupovali preko interneta!! Naime pre par meseci sam narucio duplu Madoninu plocu sa jednog Britanskog sajta. Ljudi su sve to lepo upakovali i poslali, a nasi su carinici otvorili paket i preturali po unutrasnjosti, cak su skinuli i celofan sa glavnog omota i izvadili vinile. Na svu srecu, vinilima nije nista bilo, ali ih nisu vratili u papirne omote, negu su zajedno i zguzvan celofan i vinile i papirne omote stavili pored glavnog kartonskog omota, naknadno sve zapakovali i naplatili mi carinu od 500 dinara.. Mislim da je sramota da to rade. Na paketu pise sta isti sadrzi, pa zar nemaju skener kao i sve normalne drzave.... I mi hocemo u evropu...Elem, moj je drug narucio patike isto putem interneta, carinik je otvorio paket, video sta ima unutra, izuo svoje cipele, probao patike, vratio svoje cipele u kutiju i tako poslao mom drugu.... Zemlja Srbija!!!!!

Pa zar ne postoji neka služba da se takvi kreteni kažnjavaju? Kad sam jednom prilikom radio enterijere na aerodromu "Nikola Tesla",zamolio sam službenike da iz prostorije u kojoj sam trebao odraditi plafon uklone veliku kartonsku kutiju sa otvorenim paketima iz inostranstva. Namjerno nisam htio raditi u tom prostoru,jer su u kutiji bili načeti paketi sa otvorenim parfemima,čokoladama,garderobom,torbicama...valjda sam im trebao ostaviti svoje otiske prstiju na svemu tome-otkud znam,nisam želio da imam išta sa tim. Dugo se na to niko nije osvrtao dok god nije bilo "stani-pani" i dok se glavešine nisu zapitale zašto plafon već nije gotov. Tad su došle "tetkice" i pokupile kutiju,gdje je završila-nemam pojma. Užas je to što rade,najniža vrsta lopova... Zato mislim da bi trebala da postoji neka služba u svrsi zaštite pošiljki koja ima polugu kažnjavanja ovakvih postupaka tuđim vlasništvom. Ako već treba da otvore paket da bi vidjeli šta je unutra-neka ga propisno i zapakuju, Čim ga otvaraju treba da znaju da za njega i materijalno odgovaraju!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... Čim ga otvaraju treba da znaju da za njega i materijalno odgovaraju!

Na zalost, to je idealisticko gledanje na stvarnost u ovoj zemlji. Zbog nepostojanja pravnog sistema, odgovornost je svedena na nivo licnog izbora tj. da li se neko oseca odgovoran ili ne. Ako ne, onda nista...Naravno, izuzetak su slucajevi kad se neko od gazda pacovskog legla oseti ostecenim ili namirise plen...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo tako :punk:

Na zalost, to je idealisticko gledanje na stvarnost u ovoj zemlji. Zbog nepostojanja pravnog sistema, odgovornost je svedena na nivo licnog izbora tj. da li se neko oseca odgovoran ili ne. Ako ne, onda nista...Naravno, izuzetak su slucajevi kad se neko od gazda pacovskog legla oseti ostecenim ili namirise plen...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni se desilo da mi na povratku iz Rima kofer nije stigao istim avionom. Čekao sam ga 21 dan. Ne bi ni tada stigao da nisam lično zvao JAT-ovog predstavnika u Rimu kao i sam aerodrom i to svakodnevno. Elem, posle tri nedelje stiže mi telefonski poziv da je kofer stigao i da izađem na ulicu da ga podignem.Kofer je uredno zapečaćen. Pitam lika koji ga je dovezao da sačeka da ga otvorim da proverim da li je unutra sve što je trebalo da bude. On kaže da nema vremena, da potpišem i da ukoliko imam nekih reklamacija to prijavim njihovoj službi. Dođem kući otvorim kofer i vidim nedostaju. nova zimska jakna, šal, rukavice i još neke sitnice koje sam kupio za poklone. Posle silnog preganjanja sa službenicima JAT-a uspeo sam da naplatim oko 200 eur, to je valjda neki maksimum. Suma sumarum, ostao sam kratak oko 300 eur plus troškovi telefoniranja u Italiju. Ne znam koja je stoka izvršila krađu, ali ne mogu da poverujem da ne postoji sistem koji to može da utvrdi. E sad zamislite situaciju u kojoj idete negde na 10-ak dana i ponesete naravno garderobu koju imate. Vratite se i te garderobe nema a morate da obučete nešto kad idete na posao barem, da ne govorim o izlascima. I to traje 3 nedelje. Naravno morate da kupite odgovarajuću garderobu. Sve se to dešava u zimsko vreme. To vam niko ne nadoknađuje. Kažu na tu nadoknadu imate pravo samo ukoliko se to dogodilo u odlasku. Tako da pamet u glavu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...