Jump to content

Paypal - Srbija


Zen Mod

Preporučeni Komentari

200 kinti, al’ u šljivama. 1% je withdrawal fee i onda ti evre pretvore u dinare tako što pomnože sa 113

tako da, na svakih 100€ ti uzmu 1€ i isplate 11.187 umesto 11.583

Tako da su na 100€ uzeli 513 dinara na withdrawal samo

da ne spominjem da placas i fee od 5% kad ti neko pošalje pare.

konacna računica: ja tebi pošaljem 100€, tebi stigne 95€, hoćeš da svuces na karticu, skinu ti 0.95€ i ostane ti 94.05€. Pretvore u dinare i imaš 10.627,65rsd.

po mojoj seljačkoj računici uzeli su oko 1072rsd da ja tebi pošaljem 100€ i da ih ti u zdravlju i veselju potrošiš. Tebi, ne meni, ja sam tebi dao stoju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ove normalne zemlje su ih kanda pričvrljile da ne mogu da otimaju pa su to prelili na nas iz afričkih zemalja.

Ne uklapa se računica moja i prijatelja iz civilizacije nikako otkad imamo gaypal zvanično, u njihovu korist jakako. Čak mogu da biraju da li im novce konvertuje pp ili banka, bar mi tako kazali, ja to na svom nalogu video nisam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad plaćaš sa kartice, a ne sa PP funds možeš da biraš ko konvertuje. Sad mi ide na q što oni mene teraju da mi oni konvertuju po njihovom ripoff kursu kad hoću da povučem pare na račun. Sa Mobi bankom je to super jer je isti račun za dinare i €, a ako povučeš na Intesa devizni račun, onda ti i Intesa još te dinare ponovo konvertuje u eure pa te udare još jednom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da samo nalog na nalog.

Ili preko servisa koji sarađuju sa njima, mnogi freelance. Ja $$$ sa 99designs skidam na Payoneer.

Pre je išlo na Moneybookers (posle Skrill), pa sa njih na banku (Vojvođanska bila najbolja, leže kinta za svega dve nedelje :rofl:  i ne cimaju te da daješ izjavu odakle ti), ali imaš neku posredničku banku u Nemačkoj između Engleske i Srbije, pa dok se svi ugrade i preokrenu konverzije dolar - funta - euro - dinar, oderu te jedno 20%.

Sa Payoneer-om kinta leže na karticu za nekoliko sati, a kada legne naredne sekunde mož da trošiš...

Inače gledam da ne dižem uopšte, ako je ikako moguće... Jer uzimaju 2.5$ + 1% na bankomatu, a tu su i nesrećne konverzije (recimo Intesa ima neki debilana  kurs 95 din za $), a kada pazariš karticom nema provizije, obračun ide prema srednjem kursu NBS...

Paypal, nije mi odavno niko uplatio, pa nisam upućen u tekovinu - vidim malo zasvirana situacija - jbg.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 10 časa, Aleks reče

a tu su i nesrećne konverzije (recimo Intesa ima neki debilana  kurs 95 din za $)

Pita te bankomat da li hoćeš sa konverijom ili bez. Uvek izabereš bez konverzije. 

Koja je banka najbolja za Pionir niko živ ne zna - zavisi koliko ti se zalomi da podigneš - ja lično biram gde automat ima najveću bankotu + broj novčanica.

Tipa 2K ili 5K - ako bankomat može da ispljune - Telenor bankomat (Mobi banka sad ) - ima limit od 99 novčanica po 2000 dinara

 

ProCredit Bankomat na Obilićevom vencu je HIT.... Možeda izbaci 150 novčanica od jednom i punjeni su novčanicama od 2000 dinara . Mož da svučeš 300.000 dinara u cugu :svakatidala:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...