Jump to content

Paypal - Srbija


Zen Mod

Preporučeni Komentari

Ako je roba stigla iz EU, tamo je oduzet PDV, ovde se naplacuje i sve je u redu; CARINA se ne naplacuje na robu iz EU ispod vrednosti 50e (ako dolazi od pravnog lica) i 70e (ako dolazi od fizickog lica).

U svim ostalim slucajevima naplacuje se sve full.

@neskor To je zajeb, mozes da se zalis. GB je jos uvek u EU...

I jos jedna stvar koju cesto pomesaju, transportni troskovi ne bi smeli da ulaze u kalkulaciju.

Npr: roba dolazi iz EU od neke firme, cena robe je 40e i postarina je 25e, naplacuje se samo PDV na 40e sto je 980 dinara, i naravno, naplacuje se usluga otvaranja/provere paketa 100 din + postarina do kuce 100-200 dinara, zavisi kako zacepe, i to je to :)

@ab-Co-axial Sve je u redu, to je to.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

carina na paket je najmanja stavka ,bese 5 ili 10 %,da li se roba proizvodi kod nas ili ne .problem je u pdv-u.racunajte prosecno na 10 dolara 4 uzme drzava,tu ulazi ptt trosak,carina ako je ima i pdv na sve to.sve to zavisi i od carinika.ponovo -carina je mala stavka.broj komada mora da bude takav da ne navodi na pomisao da je roba namenjena preprodaji vec je za licnu upotrebu.od tebe zavisi da pokazes cariniku da pakovanje od 5 prezervativa treba da zadovolji tvoje potrebe a ne i komsinicine...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...

aujbt koja je ovo žurka ovde...

 

eo jedno pitanje u vezi sa naslovom, znači domaći ppal.

kolko brzo legne uplata preko ppala na naše račune, konkretno kod inteze?

nije neka kinta, ako ufati i 70€, al reko ako se čeka ko nekada , bolje da zaobiđem ponudu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Krajem aprila povukao sa PayPala na Intesa debitnu karticu, leglo pre nedelju dana. Znači skoro 4 nedelje. Zavisi kod njih od slučaja do slučaja, šta znam, nema pravila. I deru sa provizijom.

Generalno, to sam povukao siću u test svrhe, da vidim koliko kasne. Ja koristim godinama uspešno ProCredit isto Visa i isto debitnu karticu i sa njima nema problema, povučem sa PP legne nakon 12 mikrosekundi na karticu. I ne deru mnogo sa provizijom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne ide u novčanik, refund ako neko zabrlja u trgovini jeste momentalan, isprobano par puta,

ali uplata ppalom van npr ebaya, čisto prebac kinte ume da se razvlači. dal je ppal kilav ili inteza, nemam pojma, pito sam za iskustva.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, refund de direktno na karticu. Samo me ovo zbunilo uplata...onda ide u novcanik, balance pa tek onda vrsis prebacaj novca na karticu, naravno svaka takva transakcija se placa 5 dolara. Probaj, vidi...meni je trebalo 2 dana.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...

Intesinu debitnu Visa još odavno povezao. Običnu onu koju dobijaš default. Radi besprekorno u oba smera. Prijem sa paypala malo kasni samo koji dan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 minut, Aleks reče

Intesinu debitnu Visa još odavno povezao. Običnu onu koju dobijaš default. Radi besprekorno u oba smera. Prijem sa paypala malo kasni samo koji dan.

ja dobio juče - od Rajfajzn - do 2023 važi.

da. radi u oba smera.

a Visa virtuon me čeka u banci - nju ne šalju u sanduče.

nonsense.  otkazao bih je - ali treba imati devizni račun....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre par dana pazario nesto u Farnell-u i nisam nikako mogao platiti putem Paypal-a... prebacim transakciju na Visa karticu ( koja je inace vezana na paypal ) i sutra mi Farnell naplati bez problema... prvi put sam imao ovakav problem, ne znam u cemu je stvar.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre par dana pazario nesto u Farnell-u i nisam nikako mogao platiti putem Paypal-a... prebacim transakciju na Visa karticu ( koja je inace vezana na paypal ) i sutra mi Farnell naplati bez problema... prvi put sam imao ovakav problem, ne znam u cemu je stvar.
Farnell koliko znam nema mogucnost PP. Klasicno placanje Visa je dozvoljeno. Bar vise puta koliko sam ja narucivao sa Farnell.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 37 minuta, shonne reče

Farnell koliko znam nema mogucnost PP

Farnell UK... ima kad se ode na checkout moze da se bira.  Prvi put sam platio karticom, oni proveravali pa naplatili i bilo zezanje naci neke potrebne brojeve... posle toga sam placao paypalom, sve do pre neki dan.  Da pojasnim, kupujem tamo a paket ide sestri (UK), zato mi odgovara a Mouser nije imao ono sto sam hteo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

PayPal je izgleda izgubio kompas ovih dana... Godinama sam ga koristio, ali me je skoro sačekalo vrlo neprijatno iznenađenje: withdrawal samo u dinarima po 113rsd/€. Plus redovno fee prilikom naplate i redovan fee prilikom withdrawala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Oko 200 kinti skinu. Kao da skidaš sa bankomata tuđe banke :laugh1tooht:

Najbolje je koristiti za freelance u inostranstvu Pionir. Pošalju ti karticu i skidaš ovde.

Mada i tu ima caka i problema... Oće da zaglavi kartica u bankomatu. Moraš da loviš bankomat koji ima krupne novčanice kako bi skinuo platu u cugu. Pa preračunavanje kursa. Ima celo uputstvo šta i kako

Ma ne pitaj :sarcastic_hand:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...