Jump to content

Paypal - Srbija


Zen Mod

Preporučeni Komentari

  • 1 month later...

O Bože... napokon neću da crvenim kada mi kažu: Please send me an invoice via PayPal........

 

I mož' prodajemo skalamerije na ebay, ebaga.

 

Msm moglo i do sad, al sad ono, u fullu i te priče, znaš ono, kao tipa legalan fazon i te fore :new_russian: :punk:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako je proradilo da li to znači da će sav novac uplaćen na PP automatski da se prebacuje na VISU?

Pitam pošto Kinez hoće da mi vrati pare za onaj šareniš od DAC-ova što mi poslao.

Meni bi odgovaralo da čuči na PP da ne prebacuju USD u €.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako je proradilo da li to znači da će sav novac uplaćen na PP automatski da se prebacuje na VISU?

Pitam pošto Kinez hoće da mi vrati pare za onaj šareniš od DAC-ova što mi poslao.

Meni bi odgovaralo da čuči na PP da ne prebacuju USD u €.

Nemojte brkati povrat novca (refund) i primanje novca (receive).

Ovo prvo je radilo i radiće, pošto je u pitanju vraćanje novca (iz nekog razloga) kojim je nešto plaćeno. Ovo drugo je primanje novca i još uvek (bar meni ne) nije operativno za srpski PP nalog.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

šta prc?

sasvim lepo piše

"Plaćanje i naplata po osnovu kupoprodaje roba i usluga između rezidenata u Republici Srbiji (između domaćih pravnih lica, preduzetnika i građana) ne spada u platni promet sa inostranstvom i plaćanja se vrše u dinarima, pošto je Ustavom utvrđeno da je dinar zakonsko sredstvo plaćanja u Srbiji."

nije usralo svar plaćanje iz inostranstva već lokalno a u devizama. dinar nije na listi pa time nema domaćih transakcija a deviznih pogotovu.

kad se razdvoje plaćanje spolja od lokalnih, sve je rešeno.

uostalom, čemu talasanje, kao jako teško primiti kintu na nečiji račun od preko?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja imam devizni račun za priliv deviznih sredstava iz inostranstva. Dakle, sve legalno - ostaje fakat da ako nekome želim da naplatim neku robu ili uslugu mogu to učiniti ili putem uplate na dinarski račun (poslovanje/trgovina unutar RS) ili da mi se uplati na devizni račun (u slučaju prodaje robe ili usluge u inostranstvo). Trt je u činjenici da kupcu iz inostranstva ne mogu da ponudim opciju plaćanja putem PayPal-a... Uvođenje posrednika (trećeg lica koje živi/prijavljeno je) u inostranstvu nekome lako, nekome načisto neizvodljivo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Poenta je da po našem zakonu o platnom prometu rezident države Srbije NE MOŽE da prima novac od drugog rezidenta u nijednoj drugoj valuti osim RSD iliti, sva plaćanja u Srbiji su u RSD.

Iz inostranstva može ko god hoće da uplati praktično koliku god želi sumu (mislim da se proverava cifra od preko 10.000$) na devizni račun i to je okay, ali neko ko živi ovde i ima otvoren račun u nekoj od "naših" banaka koji je vezan za PayPal, a hoće da pošalje novac isto rezidentu države Srbije, može to samo da uradi uplatom dinara, a onaj koji prima novac može da primi samo i isključivo dinare.

 

I ovde je nastao "problem", pošto PayPal (još uvek) nema opciju kojom se plaća dinarima.

Ako budu uveli RSD kao izbor valute plaćanja ovo se može rešiti ili da naša država promeni "sporan" zakon

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...