Jump to content

Paypal - Srbija


Zen Mod

Preporučeni Komentari

http://tehnoblogija....1-mozda-ipak-ne

Međutim, ovih dana stižu nove, po ko zna koji put negativne vesti, za koje možemo da se nadamo da je možda loša komunikacija među Pay Pal sektorima.

Po raznim forumima su počeli da se pojavljuju ovakvi citati, koji deluju kao da su odgovori na email poruke poslate Pay Pal-u sa pitanjem da li novi policy update znači i definitivno stavljanje Srbije na PayPal listu zemalja

PayPal has no plans to launch services in Serbia this year. In a recent

update of our fees policy effective September the 24th 2011,

Serbia was incorrectly included in a list of countries that can receive PayPal payments. This error is being corrected.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ljudi, zar nam nije rečeno i obećano od " Inteligencije " i naprednih proE vizionara da je Evropa tu iza ćoška samo treba da se nagnemo.Narod koji nikom neće da se saginje, mora da se naginje.Mene ne iznenađuju velike reči naših strančara, iznenađuje me beskrajno nadanje naroda da će se oni popraviti, i nešto korisno i pametno uraditi za sve nas.Ovakve balon informacije služe samo da se narod malo poraduje svetlosti, između dva crna oblaka svakidašnje stvarnosti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Od ovog talambasanja o PayPalu, crko mi jedan LM317 u ispravljaču. Drugo objašnjenje nemam. Molim vas, prekinite jer mi stvarno važno da više završim ovu aktivnu skretnicu... :frusty:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo i dobrih vesti za sve nas koji po nekad kupimo nešto iz inostranstva.

Povećan limit za oslobađanje plaćanja carine za robu uvezenu iz inostranstva

http://www.digitalna...z-inostranstva/

Otprilike je u domenu: Vezani ste sa 1 m lanca, a sada smo vam ga povećali na 1,5 m. :lol:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Otprilike je u domenu: Vezani ste sa 1 m lanca, a sada smo vam ga povećali na 1,5 m. :lol:

Baš vala. Gledam juče GB za Acoustic Elegance zvučnike. Mogao bih da se prijavim, pošaljem kintu i da mi neko od njih pošalje u Srbiju. Popust će biti od 25% do 30% u zavisnosti od količine. Plačem za TD15M ali nema šanse. Ako bih pokušao da uvezem to iz Amerike... Težina je velika pa će biti i poštarina, cena nije mala pa bi bila i carina. Odrali bi mi kožu sa leđa. Ništa nam to ne znači za one, malo veće, stvari koje bi kupovali iz inostranstva.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Baš vala. Gledam juče GB za Acoustic Elegance zvučnike. Mogao bih da se prijavim, pošaljem kintu i da mi neko od njih pošalje u Srbiju. Popust će biti od 25% do 30% u zavisnosti od količine. Plačem za TD15M ali nema šanse. Ako bih pokušao da uvezem to iz Amerike... Težina je velika pa će biti i poštarina, cena nije mala pa bi bila i carina. Odrali bi mi kožu sa leđa. Ništa nam to ne znači za one, malo veće, stvari koje bi kupovali iz inostranstva.

Ajd, kad budeš dolazio kod rodbine u Aleksandrovo/Šandor, svrati do mene, možda ti nešto korisno sine oko uštede para...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 months later...

PayPal Srbija - Rise of the Planet of the Apes (director's cut)

Iritiran raznim "strucnjacima" i likovima koji stalno obecavaju

da ce da stigne paypal u Srbiju i najavljiju ga (objasnjavaju kako to fenomenaaaalno radi - samo ne kod nas)

2007, 2009, 2010, 2011 - "Nema smetnji za Pejpal".... i evo sache samo sto nije:

"Koriscenje PayPal-a u Srbiji sada zavisi samo od same kompanije PayPal i njihove poslovne strategije."

- mi necemo da preduzmemo nista, a vi iz PayPala ako hocete dodjite slobodno...

moram da napisem koju rec na tu temu...

1.Kad je ovde bila sigurna razmena novca i robe ? sigurna teritorija ?

a pogotovo kad je u pitanju "slobodan protok roba usluga i novca" ?

2.Kad je ovde neko dozvolio protok novca koji nije pod kontrolom drzave ?

3.Kojoj ce banci kod nas drzava da odobri isplate love sa PayPal-a bez provozije?

Gde sam ja onda to otvorio rachun - ako strana banka ovde nije finansijska institucija u inostranstvu ?

Daklem sve strane banke koje postoje ovde bez izuzetka su neke Srpske firmice sa logom stane banke,

tj. agencije Narodne banke Srbije sa licenciranim logom stane banke.

Od stranog tu nema nista jer je zakonom zabranjeno. (otvoreni prelom na mozgu)

Mozda te firmice imaju - kapital, nekertnine - sta god - mozda ulazu ovde - i rade po svetskim standardima - ali od stranog nema nista.

Mozda i komuniciraju sa stranim bankama spolja - ali mi gradjani u ovoj pacovskoj rupi od toga nemamo nista kada se pogleda realno,

jer moja kartica sa cipvima i ne znam cim - ne komunicira ravnopravno - jer nije finansijska institucija u inostranstvu.

Da imam karticu u pravoj stranoj banci - vec bi ja (realno) imao paypal.

Nije to neka velika umotvorina da bi se shvatilo.

Prava strana banka mora da ima adresu na istoj teritoriji na kojoj sam i ja - KRAJ price.

Zamisljam to kao kad ides u neku stranu ambasadu na nasoj teritoriji,

kad udjes u stranu banku treba da vise nisi na nasoj teritoriji kad krocis nogom unutra....

Samo mi dajte mogucnost da mogu da otvorim pravi strani racun i karticu ovde (LEGALNO) u stranoj banci (da ne moram da idem u Zanznibar ili Madzarsku)

Nije pravna/ekonomska/politicka strana jedina - postoji i tehnicki deo .

Problem je sto vecina ljudi ne zna kako Internet funkcionise van Srbije.

Koji ce to domaci provajder (svojim kapacitetima) da garantuje sigurnost i pouzdanost nasih servera - IP adresa -

ili za svaku pojedinacnu mail adresu preko koje se vrsi - transver novca - odnosno da garantuje eventualno obestecenje u slucaju zloupotrebe ?

Internet ne samo sto je "made in USA"

nego je USA "nadprovajder" svima takodje.

From the heart of the United States, Level 3 :

http://www.level3.com/en/global-reach/

Gde dodje direktno L3 kao nadprovajder - dosao je i paypal...

"Level 3 Komunikacijske Usluge d.o.o.

Ilica 1

10000 Zagreb

Croatia"

Da se razumemo:

Sad i ovde imamo svi zajedno (regionalno) imamo internet vezu preko L3 - razlika je sto je taj izvor (datacentar) u Madzarskoj

a sve to putije u Srbiju - optikom lepljenom flasterima koju seku cigani usput bonsekom gde stignu.

Kad ce da bude ovde skoro slobodan protok roba usluga i novca ?

Verovatno kad bude i prodje ponovo bager revolucija kada odu svi samozivi vlastodrsci odavde, bice nesto od paypala.

Dotle ima mi jos duuuuugo da unosimo na ledjima pare ovde - preko sofera- prijatelja - rodjaka - na konju i tovarnoj mazgi,

kao u Tursko vreme kad se blago sakupljalo.

Dear Miroslav,

Thank you for contacting PayPal regarding PayPal support in Serbia.

Unfortunately, we don't currently offer services in Serbia,

Macedonia and Montenegro. We currently support services in 190 countries

and regions worldwide, and though we can't provide an exact date for

coming to your region, we can promise you we're working hard to get

there.

PayPal has no plans to launch services in Serbia this year. In a recent

update of our fees policy effective September the 24th 2011, Serbia was

incorrectly included in a list of countries that can receive PayPal

payments. This error is being corrected.

Any changes to PayPal services will be communicated to our customers

directly by email.

Our goal is to provide PayPal services anywhere there is significant

demand, but these things take time. We appreciate your interest and

apologise for any confusion caused.

For more information, just go to www.paypal.com and click the

"Worldwide" link at the bottom of the page

Please let us know if you require any further assistance.

Yours sincerely,

Hans

PayPal

ovakav isti i identicni, idiotski odgovor dobio sam i 2005 godine .

Biche definitvno i sigurno (nema sanse da omane) na leto 2020 kad se steknu uslovi :)

Molim Vas sve da me vise ne zamarate praznim pricama pred izbore, posle izbora i oko izbora o paypalu.

Zlatibore (godine su proletele) - himna Srpskom paypalu :

http://www.youtube.com/watch?v=LGAV-gZBk-k

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...