Jump to content

Duvaljka i lemilica komplet


NIXIE

Preporučeni Komentari

Zbog te kolicine skarta treba saradjivati sa firmom koja odmah odreaguje, ili uci u komplikaciju cekanja par meseci da se popravi, pa eventualno vracanje novca, pa konstatacija uzroka problema u garanciji, pa kupac lose koristio, pa nema originalnu kutiju......prosto se zaobidju te mahinacije i zavlacenja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 9 časa, NIXIE reče

Baku lemilica je loša mehanički, neću da lepim dršku i da se zezam, da mi se raspada u sred  posla, a ona mi najviše treba.

Sve to stoji ali evo od kada sam zalepio drsku ona radi bez problema, cak i vrh jos traje ( Quick valjda ).

Rezervna drska je jeftina, vrhovi su jeftini i iako osecaj kad drzim u ruci i radim nije kao sa Ersom.. ono ipak radi i radi.  Meni rezerve zasad samo leze u kutiji.

Iznenadjujuce dobro kad se sve uzme u obzir.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja imam Iskra lemilicu duže od 30god. bez ikakvog lepljenja bilo čega. Jedno 2-3 vrha sam promenuo, uzmem Ersa vrh i skratim ga 5mm da odgovara originalu. Grejač je još originalan.  Napravio sam primitivnu regulaciju temperature i feder držač. Jednom godišnje dotegnem inbus fiksir za vrh. U principu ništa mnogo bolje mi ne treba, nego nemam mesta još i za duvaljku pa tražim kombo. I da bude malo fancy.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja jos uvek imam 3-4 Iskre na 220V raznih snaga, potrosio dve Iskra stanice

kupi Quick, ali pravi, kombo za 400E , pa onda trazi mane

Bakuu nemoj da trazis manu, po tu cenu 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, NIXIE said:

Ja imam Iskra lemilicu duže od 30god. bez ikakvog lepljenja bilo čega. J

A jel si probao Weller?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, NIXIE said:

Weller mi je sigurno van budždeta. A i njih verovatno prave Kinezi.

Ima polovnih a ima i rezervnih delova, da ne bude kao sa golf dvojkom. Šta prvo crkne na njemu, pa vlasnik.... :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iz vladd-ovog priloga se vidi da naskuplje nije uvek najbolje.

Tako je bilo kad sam kupovao onaj USB osciloskop, dugo sam se predmišljao, sad ne znam šta bih bez njega. Toliko je korisna ta  sprava da nemam reči. Kad se izigram spakujem ga u malu kutiju pa u orman.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A koliko ti toga planiraš da radiš, kojim tempom realno? Ja ima ovu veće desetak godina: https://www.elementa.rs/proizvod/45809/bazna-lemilica i dan danas radi vrhunski. Baza je teška kilo i po, ako ne i dva. Može štap kineski, može solomon uz korekciju temperature, po osećaju. Vrhovi jeftini i jako dugo traju.
Uzeo sad Baku jer je ponuda bila jako dobra, inače nisam imao realne potrebe.
Donre su one quicko što se motaju po aliexpres, uz malu korekciju elektronike unutar kutije. Ljudi prezadovoljni.
Duvaljku imam BK-858D i radi posao sasvim korektno.
Dosta dugo sam koristio Ersin štap 220/30W i polemio sa njom sve i svašta - od smd ic do 2.5 kvadrata žice. Poklonio burazu koji je koristi s vremena na vreme. Eto...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, NIXIE said:

Iz vladd-ovog priloga se vidi da naskuplje nije uvek najbolje.

Vidi se da pamet krasi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...