Jump to content

LuDEF


Zen Mod

Preporučeni Komentari

elem, zbunjoza što nije ni čudo koliko je Zen predstavio pojačala :huh::D 

Uzeo malo da čitam o LuDEF, pa uzeo da čitam Babel M25 temu na big DiyA, pa se sve to zbrčkalo, ali ako sam dobro skontao po pitanju snage za velike komercijalne zvučnike od 4 oma koji nisu preterano osetljivi, ali ih vrlo lepo pogoni F5 bolji izbor bi bio M25 pa čak i klasičan M2 (mada bi radje pravio M25) nego LuDEF ili Sissy varijante? 

ne mrzi me da čitam, proučiću još potanko threadove, mada vidim da ima dosta stranica i podvarijanti, prepravki i tako, samo da vidim sa li sam dobro shvatio ovo kolko sam video do sad

:hi:

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

najbitnije je prvo ustanoviti koncetualnu razliku izmedju "M2" koncepta pojacala koja su bazirana na autoformer gain-u, dakle bez postojanja loop NFB, i svih ostalih ( pominjes F5) koja neminovno imaju NFB Loop

Babelfish M25 je iteracija xformer gain pojacala u kojem je OS bez source otpora, dakle radi u  Square Law funkciji; posledica je da , recimo, i M2 i F5 imaju 25W/8R u A klasi, 12W5/4R u A klasi, dok Babelfish M25 ima 25W/8R u A klasi i skoro 40W/4R u A klasi

ene, ono kako se na usesa prvenstveno prima razlika izmedju xformer gain ampova i ovih drugih ......... ajd nazovimo to samo da M2 i slicni daju primetno veci organicitet u zvuku

tek kad napravimo tu konceptualnu razliku, te izbor sta nam vise odgovara , onda ide razmisljavanje po standardnoj check listi za pojacala, a po licnim kriterijumima i potrebama 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, Zen Mod said:

Babelfish M25 je iteracija xformer gain pojacala u kojem je OS bez source otpora, dakle radi u  Square Law funkciji; posledica je da , recimo, i M2 i F5 imaju 25W/8R u A klasi, 12W5/4R u A klasi, dok Babelfish M25 ima 25W/8R u A klasi i skoro 40W/4R u A klasi

lepo, sve mi se više sviđa M25 :)

nije mi baš još poootpuno jasno gde se tu uklapa LuDEF, al polako - čitam one dve teme o M25 i LuDEF na DiyA pa skontavam kolko skontavam.

po onome što sam video čini mi se da će mi možda najzanimljiviji biti M25 R2 koji si spomenuo negde u LuDEF temi kada dođe red na njegovo predstavljanje naravno :hammer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

46 minutes ago, Vix said:

Ajde sledeci amp, umesto trafoa, cevni gain, sa nekom cevkom na niskom naponu, pa LuDef :D

sto bi reko onaj, u mesari, nije moje dupe Jukebox

niski napon ...... :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, Zen Mod said:

sto bi reko onaj, u mesari, nije moje dupe Jukebox

niski napon ...... :smesna:

ima onaj vic kad uđe čovek u mesaru : "Dobar dan, imate li nogice?" , a mesar kaže "Ne, no stojim na ku*cu" :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

30 minutes ago, Mikorist said:

ali ona cevka da bude iz sintisajzera što je pass mikoristi. mora da ima tehno prizvuk :smesna:

yes, Korg digitron .... to je Nele napravio za one koji nikako ne mogu dobiti secernu boles', pa da je dobiju

:smesna: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, Zen Mod said:

yes, Korg digitron .... to je Nele napravio za one koji nikako ne mogu dobiti secernu boles', pa da je dobiju

:smesna: 

A za one koji ne mogu ni cevku, napravio im H2. I to trenutno "seceri" kod mene :buehehe:. Sta vu, kad je TDA presoljen :laugh1tooht:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

eeee, je l' može jedno uobičajeno brain-fart pitanje od mene :buehehe: elem, koliko je bitno da LU bude termički spregnut sa IRF-ovima, tojest mogu li LU-ovi da budu montirani na sopstvene odvojene hladnjake ?

rekao sam da je brain-fart pitanje i opet nisam izneverio :thank_you2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mora sprega

 i kad pogledas - lakse organizovati da na pcb LU dodje na istu povrinu sa osfets, nego da hladis (2V4 x 1A5) nekim posebnim hladnjakom

nije puno, al taman da velicina hladnjaka bude prd u celu koncepciju ........ pa jos pokvaris thermal tracking i eto belaj

seti se - no feedback, i amp je zacudjujuce stabilan po pitanju DC Offset-a , kad pomislis da nema povratne sprege

i to sve zarad toga sto je regulacija Iq ihaj stabilna u temperaturnom domenu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

спасибо :hi:

ne smeta meni da budu na istom hladnjaku dapače, niti mi je bila ideja da ga dodatno hladim, više sam razmišljao u pravcu da li bi LU-u smetalo da je nakačen na hladnjak i da se greje kada je neaktivan (wink, wink :prankster2:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

ja naručio 5 komada onih LU-ova još početkom meseca, kao refurbished što je neko dao link na big Diy-a da su kao okej sa nastavljanim nožicama, pa onda javlja kinez poslaće mi u dva paketa, mislim šta ima pet malih prcika u dva paketa, al reko dobro, onda mi menjao dvaput tracking number, onda u jednom momentu porudžbina piše canceled, onda ga pitam što je canceled onda kaže poslaću ti ponovo :prankster2: :rofl: onda opet novi tracking number i nije više canceled, u međuvremenu vidim da uopšte više ne postoji taj artikal kod njega i taaaakooo :sarcastic_hand:

sad kao navodno po trackingu nešto je ušlo u Srbiju, a sad šta je u paketu to ćemo tek da vidimo :buehehe:

ah, te lepote naručivanja sa Ali-ja :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...