Jump to content

LuDEF


Zen Mod

Preporučeni Komentari

45 minutes ago, Srecko said:

Zamislite klip na YT Woli odlaze SissySIT u onaj njegov bunkercić i stavlja “Ludaka” (od milja) na njegovo mesto.
Pa, Mika bi momentano “riknuo”emoji16.png (u prenosnom smislu).

pa to je i uradio, na neki nacin

eo njegov Sissy kod mene, prepravlja se u LuDEF

:Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Wolandova riječ mi je ovdje neobično važna jer ganjamo istu marku, a uskoro i isti model drivera...kutije malo drugačije, ali ipak ne dovoljno različite da bi njegovo iskustvo bilo zanemareno.
Wolly, nemoj žuriti, ali kad opišeš, opiši natenane.  :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Srecko said:

Zamislite klip na YT Woli odlaze SissySIT u onaj njegov bunkercić i stavlja “Ludaka” (od milja) na njegovo mesto.
Pa, Mika bi momentano “riknuo”emoji16.png (u prenosnom smislu).

paaa, vidim to kao verovatan ishod :)

al' 'ajd' da se uozbiljim, prednosti LuDEF nad Sissy SIT:

  • prikazuje više detalja
  • ima više (drugačije, bemliga šta je) visokih 
  • topao je brate i muzikalan u pm.. ma u tri pm :)

nedostatci (u ovoj okljaštenoj T-Bed verziji)

  • attack mu je manji, niži, štagod

realno: T-Bed ima sasušene kondenzarore, jedan trafo, manjak hladnjaka itd, ne se razumem, ali menščini da kad bi se skutijao kako treba, sa krštenim napajanjem, da bi se i taj udarac pojavio.. Zenu će ovo (nadam se) nešto značiti, u eventualnom tuningu, ako proceni da postoji potreba za to

emocionalno: LuDEF, i u ovakvom okljaštenom izdanju je najbolje pojačalo koje sam imao u sistemu - veoma muzikalno, toplo, ali i veoma konkretnog izraza i .. pored njega može da se spava, obeduje, i rade one (i ove) stvari, a da se ni u jednom momentu ne oseti zamor..

sve ovo sam mogao i juče da napišem, ali ostavio sam mu 24 sata da se slegne.. jutros sam na njemu odslušao čak i audio iz Porodice (RTS - preporuka), pa potom i svašta nešto na vinilu, CD i fajlovima.. namučio sam ga, tražeći slabu tačku, ali ono gorenapisano je realno.. povrh togadanas popodne sam ugostio četvoricu organskih "lampaša" (horne, babuške, dual concentrici, fulrangeri itd), njima se LuDEF svideo čak i više nego meni :) 

LuDEF je, po meni, best bang for the buck - potpuno sam siguran da za manje para nema boljeg zvuka.. nema ni za mnogo više para..

nači da, evo: bolji je od Sissy Sit i BJ2, meni mora da se veruje, pošto je i Papa videvši sliku mog sistema, sa strahopoštovanjem izjavio Nice Tannoys, make for a good reference dakle, postao sam oficijelan :D

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

paaa, vidim to kao verovatan ishod [emoji4]
al' 'ajd' da se uozbiljim, prednosti LuDEF nad Sissy SIT:
  • prikazuje više detalja
  • ima više (drugačije, bemliga šta je) visokih 
  • topao je brate i muzikalan u pm.. ma u tri pm [emoji4]
nedostatci (u ovoj okljaštenoj T-Bed verziji)
  • attack mu je manji, niži, štagod
realno: T-Bed ima sasušene kondenzarore, jedan trafo, manjak hladnjaka itd, ne se razumem, ali menščini da kad bi se skutijao kako treba, sa krštenim napajanjem, da bi se i taj udarac pojavio.. Zenu će ovo (nadam se) nešto značiti, u eventualnom tuningu, ako proceni da postoji potreba za to
emocionalno: LuDEF, i u ovakvom okljaštenom izdanju je najbolje pojačalo koje sam imao u sistemu - veoma muzikalno, toplo, ali i veoma konkretnog izraza i .. pored njega može da se spava, obeduje, i rade one (i ove) stvari, a da se ni u jednom momentu ne oseti zamor..
sve ovo sam mogao i juče da napišem, ali ostavio sam mu 24 sata da se slegne.. jutros sam na njemu odslušao čak i audio iz Porodice (RTS - preporuka), pa potom i svašta nešto na vinilu, CD i fajlovima.. namučio sam ga, tražeći slabu tačku, ali ono gorenapisano je realno.. povrh togadanas popodne sam ugostio četvoricu organskih "lampaša" (horne, babuške, dual concentrici, fulrangeri itd), njima se LuDEF svideo čak i više nego meni [emoji4] 
LuDEF je, po meni, best bang for the buck - potpuno sam siguran da za manje para nema boljeg zvuka.. nema ni za mnogo više para..
nači da, evo: bolji je od Sissy Sit i BJ2, meni mora da se veruje, pošto je i Papa videvši sliku mog sistema, sa strahopoštovanjem izjavio Nice Tannoys, make for a good reference dakle, postao sam oficijelan [emoji3]
 

Kratko, jasno i je..tačno!
Još jedan esej W-a!
Hvala.
Dobro ja izgleda rekoh “Ludak” od AMP-a.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nego Zene pretpostavljam da su railovi standardnih "tradicionalnih" +/- 24-25 ? ne vidim na šemi, a nisam baš mnogo čitao na big diya jel se pominje.

i drugo osim što si napravio front end od jeftinih i dostupnih delova :worship: da li ima prednosti u odnosu na "klasični Pass" front end kao u npr. M2 ?

fala :hi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

standardni trafo 2 x 18Vac, svaki svoj Graetz, masa nastaje posle sabiranjem

sto ce reci standardni FW format 

FE ......  vec smo negde raspravljali, da ponovim i za nekoga ko nije citao ili nije bistrio:

imas JFet komplementarni buffer (NJFet+PJFet), i imas "Same-Sex" JFet buffer ( dole NJFet kao CCS, gore NJFet kao source follower)

 

poredeci jedan sa drugim ovako idu prednosti:

Komplementarni - nizi THD, nizi Rout (prakticno xconductance ta dva u paralelu, za razliko do onoga drugog gde je Rout funkcija samo jednog elementa u gornjoj polovini)

Same Sex - bolji TempCo, sto ce reci stabilniji Output DC Offset u temperaturnom domenu

 

FW format buffera je 2SK170BL+2SJ74BL , jedan par, Iq od 6-8mA (zavisno od ampa u kojem je upotrebljeno)

moj SameSex buffer je 3x 2SK2145BL gore, 3 x 2SK2145BL dole , Iq 20mA; prakticno 2SK2145BL je dva NJFet-a u jednom kucistu, pa mu to dodje 6 gore , 6 dole

prakticnim preterivanjem, da ne kazem Overkill na srpskom :smesna: , dobio sam da je ovi moj superioran standardnom komplementarnom , i po pitanju THD, i po pitanju Rout, a ima bolji TempCo ........ sve to sa trenutno aktuelnim i u proizvodnji - Toshiba JFets za Audio upotrebu

go figure, posrecilo se da sam nabasao na njih

to sto rece Jeftini i dostupni delovi - stvarno se odnosi na JFets ali ova serija ampova sa xformer gainom ...... pa i to moze da bude jeftino i bez akanja sa nabavkom iz USA (Cinemag, Jensen, Edcor), ima domace resenje, zeleno i sivo, koje ne smemo da pominjemo da se ovi na KP ne obsete da dizu cene i vise

sledeca serija ampova ( kad predstavim jos ovih 5-6 sa travojima) ce da bude sa aktivnim FE, pa ce stvarno delovi da budu iz prve trafike, uglavnom

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, Zen Mod said:

prakticnim preterivanjem, da ne kazem Overkill na srpskom :smesna: , dobio sam da je ovi moj superioran standardnom komplementarnom , i po pitanju THD, i po pitanju Rout, a ima bolji TempCo ........ sve to sa trenutno aktuelnim i u proizvodnji - Toshiba JFets za Audio upotrebu

hvala, to sam i mislio kad sam ih video na gomili da nisi slučajno napravio tako kako si napravio i da ima nekih boljitaka :crazyrocker:

standardni j74 / k170 već imam u postojećem pojačalu, ali onda vredi napraviti ovako kako si zamislio ako ima i benefita i napretka :hammer:

 "zeleno" sam kupio još onomad kad smo ih zadnji put pominjali :ph34r:

u svakom slučaju hvala na interesantnim novim uređajima i svaka čast na detaljnom predstavljanju i  što kažeš "open source" pristupu :worship:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Mikorist said:

Ovo ko dan mrmota....Svake godine sam imao najbolji amp u sistemu. Bolje da sačekam sledeću godinu. Biće još bolji. A verovatno će tad da zvuči kao zamena za lampe:smesna:

ko iphone :clapping::D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, Mentok said:

.......

u svakom slučaju hvala na interesantnim novim uređajima i svaka čast na detaljnom predstavljanju i  što kažeš "open source" pristupu :worship:

name of the game is fun ........... svi imaju koristi i boljitka - i oni koji mogu sami da naprave isto, ili jos bolje nesto svoje slicno , i oni koji bi da kupe kit :Viannen_loungelizard: (sto je vec meni izvanredno korisno, cak i kad uzmem u obzir kolicinu drzanja za rucice pojedinih kojima prodam kit)

 

6 minutes ago, Vix said:

Zamislite Wolija na Youtube kanalu, kako ocenjuje Zenova pojacala...:D

eo vec zamisljam W. kako pogleda nako odozgo
ne znam ko bi mu osto gledajuci snimak posle ozgopogleda, na pocetku 

mada , omekanio je nesto u zadnje vreme, mozda se poinflujenseri i na ootoobetu

 

4 minutes ago, Mikorist said:

Ovo ko dan mrmota....Svake godine sam imao najbolji amp u sistemu. Bolje da sačekam sledeću godinu. Biće još bolji. A verovatno će tad da zvuči kao zamena za lampe:smesna:

ma jok, razlike medju ovijem ampovima nisu tolike da bi se sad nesto isplatilo menjati - smatram da su razlike na planu ukusa i preferenci, nikako na planu kvaliteta

sto ce reci - zanimljivo i opravdano meni da pravim novo i drugo, kao izazov i kao proizvod, nezanimljivo tebi da menjas ono sto vec imas

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, Zen Mod said:

name of the game is fun ........... svi imaju koristi i boljitka - i oni koji mogu sami da naprave isto, ili jos bolje nesto svoje slicno , i oni koji bi da kupe kit :Viannen_loungelizard: (sto je vec meni izvanredno korisno, cak i kad uzmem u obzir kolicinu drzanja za rucice pojedinih kojima prodam kit

ma da i meni je fun na pameti, i to fun pravljenja nečega, slušanje nije tolko bitno.

mislim, razmišljam se o prepravci F5 kojeg nisam upalio više od pola godine da nešto poslušam :blink: sad da mi neko donese 5 pojačala mrzelo bi me da ih upoređujem :sarcastic_hand: , ali zato bi bilo zanimljivo nešto prčkati, nacrtat pločice, zabaviti mozak malo, koga još briga za slušanje muzike :P

onda samo treba još pronaći LU-ove ili sačekati da predstaviš i ostale ampove, možda bude nešto još interesantnije, ko zna šta će tu još da bude :brr:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Mentok

ja muziku stalno slusam, sve vreme dok sam budan

slusao bih i dok spavam, al onda moram da se selim za spavanje iz spavace sobe, gazda ne da

a nisam Mikum da spavam il na ledja il na stomak zarad sluske 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 5 minuta, Mikorist reče

Ma sačekati Čakija šta će da kaže. Ako i on kaže da je bolji od BJ2 onda razmišljati.

Mora dosta hleba da se baci da se velika riba namami :msn-rofl:

gde je Chakiji LuDEF, da ga cuje?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...