Jump to content

Peavey Artist 240


BANAT

Preporučeni Komentari

Skoro nabavljeno dosta povoljno bez izlaznih 4 X 6L6GC lampi ali u solidnom stanju obzirom na 1975 g. proizvodnje , odmah je skinuta sasija i pregledom sam ustanovio da je izvod 20uF/600V elektrolitskog kondenzatora otkacen , to je odmah sanirano i zalemljeno , ubacene su 4 komada kvalitetnih EL34 lampi i nakon ukljucenja izmeren je anodni B+ napon 576V sto je mnogo , napon grejanja lampi je 7,02 VAC sto je opet previse ,

na srecu mrezni trafo na primarnoj strani ima i izvod za 240VAC tako da je nakon prevezivanja primarne strane sa 220VAC na 240VAC izvod B+ napon spao na prihvatljivih 530V dok je napon grejanja spao na 6,50VAC sto je opet OK , 

napravljena je proba i moram reci da ovo hibridno pojacalo zvuci sasvim pristojno , bez bruma i suma i bez krcanja iz potencimetara ,veoma je dinamicnog zvuka koje po mom misljenju duguje cevnom 120W-RMS izlaznom stepenu kao i veoma mocnom Alnico 12`` zvucniku , 

ipak mislim da ce solid state preamp deo da bude izbacen a na njegovo mesto ce uskoro da dodje cevni preamp sa 3 x ECC83 baziran na Mashall -Super Lead 100W modelu ali sa Master Volume potenciometrom ubacenim izmedju obrtaca faze i izlaznih cevi , radjen naravno iskljucivo na stari point to point nacin sa biranim pasivnim elementima .

1.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Laney je u Supergroup pojačalima fabrički stavljao 600V na HT, zato i zvuče odlično, kao namunjeni Maršali, pošto otprilike i jesu kopija JCM 800 po šemi osim sumanutog napona koji su tadašnje ceve i mogle da izdrže. Ovaj jedan koji sam sređivao poodavno, iz istih razloga što nam je sad u mreži bliže 240V je imao na HT i preko 650V :focus: Taj je bio ko bombona - sa originalnim Partridge trafoima i prigušnicom, ufff :wub:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

evo, nemrzelo me da je nađem, ova moderna ruska kao Mullard je junački radila par meseci u pojačalu dok joj se nije desilo ovo :download:

No, pojačalo sam ostavio "vintage correct" :crazyrocker: uz napomenu da nađe stare ceve il da se navikne da redovno hrani pojačalo novima.

IMG_20210324_152808_resize_6.jpg

IMG_20210324_152756_resize_71.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, Mentok said:

BANAT, ne znam sad kako tačno izgleda taj preamp koji bi da ugradiš, preporuka da pogledaš Maršal 2204 preamp, po meni odlični i clean i high gain ulazi :dance4:

2204 preamp deo mi je poznat jer sam nekoliko originalnih Marshall Super Lead pojacala nekada davno prevezao da budu 2204 varijanta ( tkzv Master Volume Model) , i to prevezivanje ide dosta lako , taj 2204 stvarno ne zvuci lose na srednjoj i velikoj snazi medjutim kada treba da napravi tu karakteristicnu distorziju na malim snagama recimo u kucnim uslovima tihe svirke tada zna da zvuci malo krckavo ,

medjutim kako na ovog Peavey sa prednje strane imam 4 ulaza isto  kao i na klasicnim Marshall  Super Lead modelima ali ujedno i 7 potenciometarskih mesta onda cu ici na varijantu da imam iste funkcije kao i Super Lead model ( volume normal , volume bright ,  bass , middle , treble , presence , ) + extra Master Volume pot postavljen izmedju obrtaca faze i izlaznih cevi , tkzv ` post phase inverter master volume ` ili ` PPIMV `, taj tip Master Volume funkcije meni nekako najbolje zvuci , dole je originalna sema standardnog Super Lead pojacala ali bez PPIMV pota .

M 1959.gif

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Sortirajuci delove za ispravljacko-napojni deo resim da upotrebim selne za nove elektrolitske kondenzatore ( Philips  2 x 220uF /385V ) skinute sa jednog rashodovanog jako starog US-Airforce avionskog lampas VHF primopredajnika , tu resim da gubim malo vremena i proverim dva originalna Aerovox ` dry elec. cap. ` vrednosti 25MFD /50VDC sa kojih sam i skinuo te selne , po na njima odstampanoj sifri 12.44  proizvedeni su 12 meseca 1944 godine , i posle skoro 77 godina oni su i dalje ispravni ! B)

Aerovox 1.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...