Jump to content

Linearno napajanje za Intel NUC


BokiTokiVoki

Preporučeni Komentari

Meni to ( 2 kom. ) sasvim lepo radi u  Bato MM pojačalu. Moram priznati da ja nisam analitičko-kritičarski orjentisan, pa ne mogu dati sud kako to recimo urade iskusni slušači poput Mike ili Wolanda.

Zato bih rado čuo komentar stručnjaka po pitanju upotrebljivosti i očekivanog povoljnog ili nepovoljnog uticaja.

BatoMM-SMPS300RE.jpg.b63e52874c2990a81cd1b88f5c8078b7.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

https://www.digikey.com/en/products/detail/vox-power-ltd/VCCS300M-12/13536282

https://www.vox-power.com/wp-content/uploads/2020/11/DOC-DTS-030-03-VCCS300M-Medical-Datasheet.pdf

Jedan primerak profi i relativno jeftine sprave. Najveci je problem sto su za standardne napone, ili sa vise standardnih...12, 15, 24, 48...

Prosle godine krpio ovaj, ne zapisah firmu, nov je bio nesto manje od 300$, besuman, ali ima nekoliko napona, pa je nepodoban.

 

 

Uglavnom, prakticno nemoguce da je dobar sa suskama i ispod 100$, trenutno...

 

20200302_122117.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemaju ovi fini ventilatore, ventilator pravi vece suske nego SMPS.

A ovaj sa slike je iz masenog spektrometra, tj detektuju se grupe molekula, pa bi u toj raboti suske i vaske cinile spravu besmislenom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 7 minuta, vladd reče

Nemaju ovi fini ventilatore, ventilator pravi vece suske nego SMPS.

A ovaj sa slike je iz masenog spektrometra, tj detektuju se grupe molekula, pa bi u toj raboti suske i vaske cinile spravu besmislenom.

Jeftinije sam prošao sa prvim predlogom. Mada kapiram da je ovo verovatno bolje :buehehe:

Ovo si trebao na prvoj strani da izbaciš i rešeno:NEXT:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bilo gde da sam otisao i citao za dac ili digitaliju...SVI ali SVI kazu switch izbegavati i da se ide na linearno. Negde ste se vi ovde pogubili. :D :P kao i uvek...

@Nesic odlican psu sto si izbacio :)

nije skup, dobavljive svugde komponente. thx za ovo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, vladd said:

Fini ovi mali modularni

Resenja u hifi su samo privremena, do sledeceg resenja, a ionako nema resenja... :buehehe:

 

 

 

Vox ipak preporučuje neko ventilatorsko pirkanje preko napajanja. Mada je zaista za poželeti i sa takvom cenom. Poseban hit je paralelisanje više napajanja. :good: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 23 minuta, shonne reče

bilo gde da sam otisao i citao za dac ili digitaliju...SVI ali SVI kazu switch izbegavati i da se ide na linearno. Negde ste se vi ovde pogubili. :D :P kao i uvek...

Za DAC možda i skapiram. Ali tema govori da treba PC da ima linearno.

Nijedno napajanje za PC nikada ne može biti 100% efikasno (DC pretvarači na matičnoj su obično u opsegu od 90-95%), tako da će uvek biti izgubljeno nešto u obliku toplote.

Bilo koja matična ploča sa ugrađenim Intelom biće sa pretvaračem jednosmerne struje od 80 V ili 90 V. Ako imate TDP procesor od 35 V, biće dovoljan DC pretvarač od 90 V. Za Kseon od 45 V ili za Pentium od 54 V ili više trebaće najmanje 120 V.

Prvo nađite ploču koja nema pretvarače. Postoje - ali su obično ruter matične ili proto -  industrijske - ili matične za super računare.

Postoje izvesne server ploče sa više procesora koje rade u režimu 100% ali to košta po 10K evra....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

28 minutes ago, Leonardo said:

Vox ipak preporučuje neko ventilatorsko pirkanje preko napajanja

Da, uvek se pretpostavlja da ce biti zakopani negde u dubini hardvera

Problem je nivo buke, lici mi da su ovi ljuti i bucni

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Quote

The TeddyNUC power supply is based on the zero-feedback, ultra low noise voltage-regulator called SuperTeddyReg and provides a significant improvement over conventional feedback-based linear regulators.

Nista ako nije single ended DHT...:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

48 minutes ago, Mikorist said:

Nađoh ploču koja je ozbiljan kandidat - podržava masu Intel procesora od 35 W i male voltaže....Tako da ima samo priključak od 12V

Vidim 3 pretvarača na ploči -- što je HIT

1000.jpg

https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-H110TN-rev-10#ov

 

Ipak ih je malo više, neizbežno je ;)

DCDC.thumb.jpg.c27f3ee5aa0b6f2a43ddf361130a9a35.jpg 

sch.jpg.907d29b3322de91db83dbcb5900820e2.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, shonne said:

bilo gde da sam otisao i citao za dac ili digitaliju...SVI ali SVI kazu switch izbegavati i da se ide na linearno. Negde ste se vi ovde pogubili. :D :P kao i uvek...

@Nesic odlican psu sto si izbacio :)

nije skup, dobavljive svugde komponente. thx za ovo.

Uz svu ovu diskusiju, zaboravismo da pitamo koliko bi koštalo napajanje koje je @Nesic nacrtao? :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 6 časa, zocky reče

Ipak ih je malo više, neizbežno je ;)

DCDC.thumb.jpg.c27f3ee5aa0b6f2a43ddf361130a9a35.jpg 

sch.jpg.907d29b3322de91db83dbcb5900820e2.jpg

Ja reko da ih utešim malo da iskuliraju.

Najbolja je matična od digitrona. Provereno nema pretvarač. :D

Inače ... analogija sa radio primopredajnicima (Transceiver-ima) je najbolja. Potpuno isti princip. Što više EMI i smetnji to je prijem nejasniji. Vše šušti manje se čuju vokali. Ili čuješ stanice koje ne treba. DAC mu dođe kao Transceiver. USB je antena. Jedini spas je u feritima ali oni imaju svoje limite. Nivo prigušenja ne sme da bude veći od 2db na 6Mhz...Ako jeste onda imate onaj efekt da zvuk zvuči šuplje i nema žilu. Tehnologija je nesavršena i tu nema pomoći u doradi. Možeš samo da balansiraš do izvesne granice. Da se potpomažeš softverskim rešenjima. Ili da fizički strpaš i PC i DAC u jednu kutiju. Ili potpuno izbegneš USB metod...Ili najbolje pređeš na gramofon. :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...