Jump to content

C jezgra, za šta god 'oćeš 😎


milan p.

Preporučeni Komentari

Daklem, zbog osustajanja od projekta(nemogu da nađem šelne za stezanje trafo limova), jezgra idu na prodaju...Detalji na slikama, cena 100e(koliko su i mene koštala). Bez zamena.

Trebalo je da se skocka SE sa babuškom, međutim...mrka kapa.

Screenshot_20210318-160010_Viber.jpg

Resized_20201226_121221(1).jpg

Resized_20201226_121102(1).jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Drugari.Da ne zalazimo čime može da se stegne.Čovek u koga jedino imam poverenja da mi to namota mi traži baš te šelne da ima ili neće ni da mota...Pošto nemogu da ih nađem, neću ni da radim. Odustao sam, nemam želudac da se borim sa time... Život je lep i bez babuške...Samo za nabavku jezgara sam čekao mesecima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Milane,

Na prve dve slike se vide šelne koje sam napravio od prohroma AISI 304 0.6mm jednom dobrom prijatelju. Naracno i vijci i osovinice su od prohroma AISI304. Ti trafoi su gabaritno identični tvojim trafoima. Jezgra su prvo stegnuta šelnama za manžetne homozgloba za yugo.

Na druge dve slike se vide šelne na mojim trafoima koji su konstrukcijski slični tvojim.

20200606_212302_copy_1024x768.jpg

20200606_212227_copy_1024x768.jpg

20200119_142701_copy_768x1024.jpg

20200119_142649_copy_768x1024.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 minutes ago, milan p. said:

Drugari.Da ne zalazimo čime može da se stegne.Čovek u koga jedino imam poverenja da mi to namota mi traži baš te šelne da ima ili neće ni da mota...Pošto nemogu da ih nađem, neću ni da radim. Odustao sam, nemam želudac da se borim sa time... Život je lep i bez babuške...Samo za nabavku jezgara sam čekao mesecima.

Milane imam slicna visoko kvalitetna C jezgra i mislim da je jedini razlog sto taj majstor vikler trafoa insistira na nekim `specijalnim`stezacima jeste sam materijal stezaca odnosno selni , mora da su napravljene od INOX ili prohrom materijala koji je nemagnetican i kada se takve ubace u magnetno kolo tih C jezgara nemaju nikakvog uticaja na prenosnu karakteristiku trafoa , za razliku od obicnih gvozdenih magnetnih koje mogu malo da pokvare prenosni odnos ,

INOX selne su dostupne kod nas kao i dobar drugi vikler izlaznih trafoa , recimo nas clan DJMilicic koji je licno meni ali i drugima Odlicno namotao izlazne trafoe .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, MARSAUDIO reče

Ja bi to nabavio. Imaš kakvu variantu, dq pošalješ to u Sloveniju?

 

Neznam da li naša pošta ima uslugu za Sloveniju.Za susedne zemlje ima.Proveriću.Ali računajte na minimum još 30-ak evra poštarine(možda i carina neka)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, jorgoss reče

Ima da se kupi nazubljen flah na metre i mehanizam za selne, pa sam pravis selnu dal od 10cm ili od jednog metra...

P.s. dosli ste na diy forum da prodate jezgra i jos sa pricom da nesto ne moze :rofl:

Znam sve...Međutim NE ODGOVARA MU.Da ne zalazimo u detalje...Da ne kažem, taki je čo'ek, namćor 😄

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, Beli_Ninja reče

Milane,

Na prve dve slike se vide šelne koje sam napravio od prohroma AISI 304 0.6mm jednom dobrom prijatelju. Naracno i vijci i osovinice su od prohroma AISI304. Ti trafoi su gabaritno identični tvojim trafoima. Jezgra su prvo stegnuta šelnama za manžetne homozgloba za yugo.

Na druge dve slike se vide šelne na mojim trafoima koji su konstrukcijski slični tvojim.

20200606_212302_copy_1024x768.jpg

20200606_212227_copy_1024x768.jpg

20200119_142701_copy_768x1024.jpg

20200119_142649_copy_768x1024.jpg

Vidim i super je ispalo...No, svejedno sam već rešio da odustajem od projekta.Pa sve i da mi ponudiš da napraviš... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, aaa zmaju! reče

Za sta još mogu (osim za tu babušku) da se upotrebe takvi trafoi?

Pa pazi ako mogu za Babušku mogu sasvim sigurno i za recimo 300b,gm70...bilo šta "jače" gde izvlačiš 10+wati u A klasi...jezgro je 16 kvadrata, mesta za motanje koliko želiš...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Guest
Ova tema je za sada zaključana i nisu omogućeni budući odgovori.
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...