Jump to content

Sony direct drive PS-11 gramofon servis


davor

Preporučeni Komentari

Zdravo,

 

Drugar ima problem sa ovim gramofonom,ne drži brzinu od 33/45 obrtaja nego "zavija" tj,ne postiže traženi broj obrtaja.

Ima li neko predlog za majstora u Beogradu,da ga odnese na popravku?

Hvala!

IMG-344b5bb5f64456fd924514ca3005af02-V.jpg

IMG-d16bd2f836e3f046bf28650ba7e1b036-V.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Smisao DIY foruma je da sami radimo, uz pomoc i savete, trazenje majstora je valjda za druge forume :) 

Otvori se sprava, pregleda, slika, uputi pitanje, kupi poneki sprej za potenciometre, nije sada vreme za druzenja...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

vladd, Davor ima staza na ovom forumu ihaj
ako je on postavio pitanje kakvo je postavio, zna zasto ga je postavio

Davore - msm da bi Gujan mogao to da resi, pod uslovom da je u voznom stanju

msm godine ga stigle, sta ces, pa mu svako malo neka dlaka smeta

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, vladd said:

Smisao DIY foruma je da sami radimo, uz pomoc i savete, trazenje majstora je valjda za druge forume :) 

Otvori se sprava, pregleda, slika, uputi pitanje, kupi poneki sprej za potenciometre, nije sada vreme za druzenja...

Sve to stoji ali nema se vremena ni za važnije stvari.Nego,pošaljite mi Gujin ili Momirov tel. na PP pa ću da ih prosledim vlasniku gramofona da ih kontaktira.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, prophet said:
3 hours ago, davor said:
Sve to stoji ali nema se vremena ni za važnije stvari.Nego,pošaljite mi Gujin ili Momirov tel. na PP pa ću da ih prosledim vlasniku gramofona da ih kontaktira.

Poslao oba.

Hvala!Prosledio sam mu brojeve pa ce ih sutra kontaktirati.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20 hours ago, vladd said:

To moze da bude potenciometar za brzinu, musav, e sad, da li treba malo vise servisa iznutra, to je drugo pitanje, ali pokusaj je da se obodri samorad.

Nije to. Sony DD ima specifičan princip rada.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, vladd said:

Quad opamp 324, trimer za brzinu i potove za fino podesavanje 33 i 45. 

To da je bilo bi idealno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima



Pa sta li bi to moglo komplikovano?
Blok.thumb.jpg.7a563d63e8c37c5b5c7f6add71247eb1.jpg

Ima tu posla i finesa, za sta treba i vremena i pribora, ali moze malcice sam da proba prostu stvar...


Sve to iza glave je ok.
Da li ti je poznato kakva glava je u pitanju i po kom principu radi?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja sam se DD bede resio.
odavno.
motor, remen, on/off prekidac i vozi misko.
nema podesavanje nicega.
Ima razlicitih DD. Za Technics ne bih rekao da su beda. Oni bolji. U principu su i izdrzljivi i ne traze odrzavanje. Sa dobrom ruckom je to ozbiljna prica.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Brka nam je u zadnje vreme u gundjgundj Guja fazonu ......... ne valja paralelisanje lanapa, ne valjaju DD granafori ...... :Viannen_loungelizard:

treba li mi bolja lanpa od ove sto imam, cu je uparalelisem ako to resava stvar ........ naidjem li na povoljan dobar granafor, ne biram koje je fele ....... 

:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, prophet said:


 

 


Sve to iza glave je ok.
Da li ti je poznato kakva glava je u pitanju i po kom principu radi?

 

Moram ovako jevrejski da uzvratim pitanjem. B)

A šta misliš kojom bi se brzinom vrtelo da je crkao(ili se previše pomerio) pikap?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, vladd said:

Moram ovako jevrejski da uzvratim pitanjem. B)

A šta misliš kojom bi se brzinom vrtelo da je crkao(ili se previše pomerio) pikap?

Evo da uzvratim jezuitskim pitanjem,  jel samo pikap u kolu rada?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nebitno je to "jezuitsko" pitanje za temu, vise pokazuje odsustvo pojma kako sve to radi.

Princip rada i te kockice na šemi što zbunjuju, zahtevaju puno teksta i neko bazično znanje slusaoca,  pa sve to za sticanje nekog nepotrebnog i neiskoristljivog znanja, kada vec postoji elegantniji privid. :rolleyes:

Ali ono sto je problem gramofona je zavijanje, pa ne treba razmatrati koješta i čuditi se šemi, a to je posledica nekonzistentnosti signala greške. I znaći da pikap radi.

Ono što je najčešće je pot, i što se lako proba, konstatuje i prevaziđe, kao problem ili kao sumnja.

A nakon 30 god, kondovi su poprilićno dobri kod sonija, mada bi i recap i provere pojačanja tranzistora bili dobar posao. Svasta je u igri i dugo stajanje i previše sati rada...

Zato ima dosta stvari koje treba proveriti, podesiti, ocistiti, podmazati i zameniti ako treba, pa zbunjuje želja da se plati 50-100 evra servis za gramofon koji košta 50-100 evra. 

Ali ako se već nema vremena, majstor će naplatiti svoje...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moram ovako jevrejski da uzvratim pitanjem. B)
A šta misliš kojom bi se brzinom vrtelo da je crkao(ili se previše pomerio) pikap?
Interesantno i problematicno resenje je Sony primenio. Na to sam hteo da ukazem.
Jedan od majstora koje sam predlozio je to vec resavao.
Ne znam koliko je pametno upustati se u pooravku ukoliko se nema iskustva.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Guest
Ova tema je za sada zaključana i nisu omogućeni budući odgovori.
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...