Jump to content

Karpov - Crystal Start 2 phono


krca44

Preporučeni Komentari

Da li je neko pogledao ova dokumenta koja sazdrze sheme, izgled pcb za phono & psu-reg + bom-ove ?

( dokumnet u attach-u )  - ili ubacite u browser na mesto link-a :

http://www.next-tube.com/private/start 2.pdf

 

Nesto vise, uz moguci prevod moze se naci na strani :

http://next-tube.com/articles.php

pd naslovom simple tube MM equilazer.

Koristi se 6n1p ( paralelno vezane triode u balonu ) za prvi stepen ( uz potencijalno mogucu zamenu sa ecc88 ),  RIAA filter iz dva dela, na izlazu 6j9p / ef180 sa irf740.

Autor je u zadnjoj verziji  (  prvi link ) presao na koriscenje through hole i smd komponenti.

Vasi komentari ?

 

Hvala

 

 

KARPOV RIAA 7 - CRYSTAL START 2 - PCB LAYOUT + BOM !.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 8
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

U nekim ranijim konstrukcijama za phono autor je radio sa tranzistorima na strani katode i jos kojesta, koliko me secanje sluzi, pa mu je ovo valjda simple...  :D

Ono sto mene zanima jeste da li ima ociglednih mana ( koje ja ne vidim usled nedostatka znanja )  i potom izvodljivost pravljenja pcb.

Ne mogu da kazem da mi se svidja kako je izveo grejanje ali opet... mozda funkcionise zadovoljavajuce ( shotki duodioda tropinska i dva elkoa ).

Sem navedenog smd komponente... ok.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nikakve svrhe nema od vezivanja paralelno trioda u balonu.

to samo autor zna ili je iz neznanja prepisao odnekud.

nemoj da se ljutis, al sto trazis svasta po internetu, kad sam ti dao

gotovo resenje, em provereno u praksi, em zvucno vrhunski.

napravi riaa sa EF86, bog da te veseli.

prosto ko pasulj a radi za medalju.

evo ponovo seme.

napomena : prvi stepen mora EF86 ( 6Ж32П) a drugi moze ECC/PCC88, 6Н1П ...

napomena 2 : jednosmerno grejanje nije obavezno, al je pozeljno, bolje spreciti nego leciti.

:cheers:

M.M RIAA.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cika Brko vidi ovako - cesto gledam kako je Djole uradio taj phono i line.

I kazem sebi da prvo moram da savladam neke sistemske / konstrukcione greske koje sam imao sa onim 6n16 koji sam sebi pravio... pre nego sto pocnem da radim takav preamp kao Djoletov, jednostavno mislim da takav preamp treba uraditi krsteno i kvalitetno.

Ovde postoji pcb, potencijalno se moze napraviti, mozda i ne... ali bez pcb ne radim sada nista drugo dok ne resim kako valja ono sto sam radio ( 6n16 ).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znam da nije, samo recimo olaksava posao ( trenutno ).

Zasto je autor paralelisao triode  u prvoj cevi - iskreno video sam, iz literature znam za neke moguce pozitivne osobine ( ako se iskoriste ) ali u praksi... koje su mane ne znam ( a sigurno da ima nekih ).

Autor pominje nizi shum za dati tip cevi, 6n1p.... ali ne znam za ostalo, potrosnja load-a po kanalu mu je 14-15mA sto znaci da triode i pentoda rade u nekom konzervativnom rezimu ( bar kako se meni cini, mozda gresim, mozda te dve paralel triode rade sa 10mA ali to vec prevazilazi moje znanje ihaaaj ).

Ovo je samo moje inicijalno raspitivanje, ne znaci da cu uopste da pravim taj phono, delavo je interesantno a dodatne informacije i  pcb samo olaksavaju posao.

Hvala za misljenje  

:cheers:

---

Konstrukcione probleme svakako imam nameru da resim kad vecim imam delove, racunam da je to put ka napred, kad sam vec napravio greske i video naknadno onda ih treba ispraviti, ne vidim kako se drugacije moze napredovati a da se radi point to point tj. bez pcb.

Sva sreca pa greske mozda i nisu tako velike, videcemo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...