Jump to content

minijaturno pojačalo za full range

trinity

Preporučeni Komentari

Evo utisaka.

Veoma iznenađen zvukom.

Napajanje koje je došlo, slično laptopovom, zuji nenormalno al idem sa tim.

Imam kvalitetan (težak) adapter sa HP-a kupljen za ovu D klasu koji ću probati kad nađem adevkatan DC džek jer sam probao ovaj ubaciti ali iskri.

NIsam ništa ubio :)

Sad pitanje, koji sub dodati na ovo pojalačo.

Sasvim lepo zvuči na nekoj srednjem nivou glasnoće. Ranije sam imao Marantz PM52 i to je redilo ekstra. Al ova mala kombinacija Sony Discman i ovo malo pojačalo, em ne zauzima prostor em veoma lepo svira.

Unapred se zahvaljujem na odgovorima. 

Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)
1 hour ago, trinity said:

Sad pitanje, koji sub dodati na ovo pojalačo.

Zavisi koliko si novčanih jedinica spremio?

Izmenjeno od Sinke
Podeli na ovim sajtovima

Procitah da se nekom svidjala pojacala sa STK hibridima....eto ti dokaza koliko su ukusi razliciti ?! Kad god vidite na KP lepo pojacalo a bedza pare...unutra je 100% STK....ali cast izuzecima, slusao sam nekog svabu sa STK ali je imao operacioni u povratnoj tj dc servo i to je jedini put da sam rekao moze da prodje. Inace sto se tice D klase uz malko nadogradnje veoma lepo moze da radi Tripath T a tih sta ja znam dva puta 15 do 20w nije malo....kao neke Pasove zvezde...naravno sa mnogo manje rafinisanosti.

Podeli na ovim sajtovima

Od svih tih samo KEF ima kontinualnu regulaciju faze 0-180. To ti je dosta bitno radi uklapanja sa satelitima. Pošto su mali ti Fostex, može i bas od 8", mada ja ne bih uzimao ništa ispod 10".

Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, trinity said:

Da li to znači da ova D klasa može da pokrene ozbiljan sub???

Ozbiljan ne.

Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, NIXIE said:

Osim toga kako ćeš povezati SUB, na neki preamp? Treba da ide na nešto što ima regulaciju jačine zajedno sa Fostex.

Sad laičko pitanje al možda pomogne nekome kasnije.

Nisam imao 2.1 sistem do sada.

Regulacija jačine zajedno sa fostexom. Ova D klasa koju ja koristim ima posebnu regulaciju jačine za sub. Da li je to dovoljno????

Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

Ako je 2.1 pojačalo, onda može pasivni SUB. Samo gde je Kinez opalio reznu frekvenciju, to je pitanje. Ne verujem da će se uklopiti tek tako. Uzmi neki klasičan zvučnik veći pa probaj sa njim pre kupovine. 

Izmenjeno od NIXIE
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, NIXIE said:

Ako je 2.1 pojačalo, onda može pasivni SUB. Samo gde je Kinez opalio reznu frekvenciju, to je pitanje. Ne verujem da će se uklopiti tek tako. Uzmi neki klasičan zvučnik veći pa probaj sa njim pre kupovine. 

Ok otvoriću novu temu. Ne bih da zatrpavam pričom o subovima kada to nije tema-

Podeli na ovim sajtovima

13 hours ago, NIXIE said:

Kako hoćeš, može i ovdi da se rešava.

Ajde, kad smo krenuli.

Nema neka ponuda na KP

Npr. ovo Pasivni vufer 2x80w - KupujemProdajem sviđa mi se što je diy.

Ovo je prepravljano  Dali Sub E-9F Pasivni - KupujemProdajem

Ovaj je u lošijem vizuelnom stanju pasivni vufer Magnat - KupujemProdajem

Eto to je ono što je dostupno, sad je samo pitanje šta je najbolja kupovina i naravno još bitnije može li da radi sa D klasom koju ja imam.

Hvala

Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

Ne treba ti nikakva skretnica u tim vuferima, treba ti go bas driver, što veći zbog osetljivih satelita. Skretnica ti je kakva takva aktivna već u pojačalu 2+1.

PS

Nemoj gledati te prepravljene subwoofer-e. Oni su stavljeni u suviše malu kutiju pa su posle elektronski korigovani. To znači da basa nemaju osim ako ih staviš u veću kutiju.

Možda uzeti onaj Videoton što ide iz Iskru, pa napraviti kutiju za njega? Pošto je zapremina za taj driver već poznata.

Izmenjeno od NIXIE
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

• Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
  • Kreiraj novo...