Jump to content

minijaturno pojačalo za full range


trinity

Preporučeni Komentari

5 minutes ago, Zen Mod said:

pa sad, jedino ako hoce Fostexe da koristi kao satelite, i da spaja sub

Ne, L+R su za ceo opseg a sub w, zašto da ne.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sparkos je ipak rađen tranzistorima izrađenim novim tehnologijama, preciznije i čistije fele. Hibridi su nastali kao kompromis želje velike integracije i mogućnosti koje kažu ne.

Poželjno je da postoji zaštita prema zvujama.

Uglavnom su posledica cost cuttinga 80-ih, svi su ih gurali od Tehniksa do Maranca...što bi Zen rekao svega ima sem muzike.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 21 minuta, vladd reče

Sparkos je ipak rađen tranzistorima izrađenim novim tehnologijama, preciznije i čistije fele.

Ako sam dobro reazumeo koristi neke vojne BJTs jako male dispacije- 17 komada ukupno - overkil. Male brze diode i NPO kondezatore.

Ni TDA ne svira ovako. Sem ako nemaš jedno 20 komada paralelno vezanih da bi dobilo potrebnu rezoluciju.. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Očito je napravio dobar posao, sa dizajnom i uparivanjem komponenti, u to nema sumnje.

 

Možda će kroz koju generaciju i TI da u punom kapacitetu uđe u audio zonu dizajna, odnosno opampova isključivo dizajniranih za potrebe audio tehnike, a ne dopisivanjem prefiksa ili odabirom par osobina od prisutnih. 

Izmenjeno od vladd
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ama ja sam slušao STK skoro celu srednju školu. Neki Hitači i Sony zvučnici. Svira to odlično za te pare. Posle sam zaglibio sa Musical Fidelity A1...Pa Marentz risiver. Pa posle svega otišao na NAD koji je gori od STK... Na kraju je sve pravljeno iz ZEN kuhinje + Tannoy. Nema šanse da sa ovoga pređem na nešto drugo niti ću da menjam. Možda jedino Babuške da mi dodatno napravi Daudio za drugu sobu.:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mikume - gomila sema valjaju i mogu da sviraju, pod uslovom da se napravi u principu Gaincard - minimizirani i optimizovani signalni  i energetski vodovi

 

MF A1 (bez preampa) napravljen kako je napravljen tvoj Sissy ne da trci oko originala nego ubiva koliko ti izaziva kez

ima jos primera ihaj

zakljucak - u dovoljnom broju slucajeva nije problem kod amplifikacije sama koncepcija ili sema, nego konstrukciona zakomplikovanost, da bi uredjaj bio napravljen u skladu sa zahtevima trzista ( miliJun komandi filtera switcheva itd.)

da ne pominjem gde ga ustinu jos da bi bio jeftiniji za proizvodnju

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo utisaka.

Veoma iznenađen zvukom.

Napajanje koje je došlo, slično laptopovom, zuji nenormalno al idem sa tim.

Imam kvalitetan (težak) adapter sa HP-a kupljen za ovu D klasu koji ću probati kad nađem adevkatan DC džek jer sam probao ovaj ubaciti ali iskri.

NIsam ništa ubio :)

Sad pitanje, koji sub dodati na ovo pojalačo.

Sasvim lepo zvuči na nekoj srednjem nivou glasnoće. Ranije sam imao Marantz PM52 i to je redilo ekstra. Al ova mala kombinacija Sony Discman i ovo malo pojačalo, em ne zauzima prostor em veoma lepo svira.

 

Unapred se zahvaljujem na odgovorima. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, trinity said:

Sad pitanje, koji sub dodati na ovo pojalačo.

Zavisi koliko si novčanih jedinica spremio?

Izmenjeno od Sinke
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Procitah da se nekom svidjala pojacala sa STK hibridima....eto ti dokaza koliko su ukusi razliciti ?! Kad god vidite na KP lepo pojacalo a bedza pare...unutra je 100% STK....ali cast izuzecima, slusao sam nekog svabu sa STK ali je imao operacioni u povratnoj tj dc servo i to je jedini put da sam rekao moze da prodje. Inace sto se tice D klase uz malko nadogradnje veoma lepo moze da radi Tripath T a tih sta ja znam dva puta 15 do 20w nije malo....kao neke Pasove zvezde...naravno sa mnogo manje rafinisanosti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...