Jump to content

minijaturno pojačalo za full range


trinity

Preporučeni Komentari

To malo i jeftino pojačalo će na kraju da bidne veliko i skupo. Elem, evo još malo blasfemije kad smo već otišli sa cenom.

https://www.aliexpress.com/item/4000396079072.html

https://www.aliexpress.com/item/4000463007673.html

Mnogo se dobija za te pare. Samo se ušrafi u kutiju i teraj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

S obzirom na zvučnike koji se planiraju pogoniti ja bih svakako išao na lampu. Već sam nekoliko puta imao razne izvedbe sa PCL lampama. 1-2 w izlazne snage je dovoljno bilo za pogoniti Fostexe 208 Sigma, Cabasse, Visaton B200 ili slične zvučnike. Sa PCL lampom pogonim i svoje horna drivere na aktivama. Ta pojačala su minimalistička sa šakom dijelova i nije potrebna štampana pločica osim kod napajanja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li može neka preporuka za eksterno napajanje???

Naručene su još dve pločice

ManicP predlog DC8 24V TPA3118 PBTL 60W Mono Digital Audio Amplifier Board AMP Module Chip 1X60W 4 8 Ohms Replace TPA3110 For Arduino|Operational Amplifier Chips| - AliExpress

i Vladd-ov predlog 1Pcs JLH 1969 Class A HIFI Amplifier Board MOT/2N3055 Golden Quality PCB DIY Kit | eBay 

Napajanje bi bilo idealno laptop, ako može, ako ne onda neka pločica po mogućnosti gola PCB pa da kupujem kvalitetne delove, plus trafo.

Hvala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...
On 3/15/2021 at 8:19 AM, ManicP said:

TPA3118-Interfacing-Diagram.jpg.be07e92a28293b5420c5d5ba22ad27df.jpg

https://www.aliexpress.com/item/4001153990201.html

Datasheet obavezan. Smanji se pojačanje i podupla ulazni kond od 1u (u datasheet piše zašto), doda antipop kolo jer iducka na živac puckanje pri uključenju i isključenju i cepaj. Nije "visoki kraj" al pristojna svirka. Još stane u kutiju sa sve napajanjima.

Pločica je mono, pa mora se pruži za dve :)

He46cef39e9aa43879da9272b25d8154dy.jpg

Očekujem da će mi stići svaki dan ovo sa slike.

Kako da poduplam ulazni kond???
Da li da dodam jedan 1uF na ulaz ili moram da ove smd kondenzator da odlemim, s tim što ne znam koji, nemam data sheet?

Ne bih da nagađam da li je to C20 ili C4

Gde da nađem datasheet, kod prodavca nisam našao.


Hvala

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 hours ago, trinity said:

Kako da poduplam ulazni kond???
Da li da dodam jedan 1uF na ulaz ili moram da ove smd kondenzator da odlemim, s tim što ne znam koji, nemam data sheet?

Ne bih da nagađam da li je to C20 ili C4

Gde da nađem datasheet, kod prodavca nisam našao.


Hvala

 

Za taj konkretan amp nisam našao datasheet ali ima za čip, nema tu mnogo šta da se menja u odnosu na datasheet. I treba dobra lupa ili fotografija pločice pa zumirati.

Ulazni kond je onaj koji dolazi na pin br. 4 sa ulaza. C41. Samo se na njega nalemi još jedan isti takav piggyback i to je to. Na strani 14 datasheeta piše zašto ga treba poduplati i kako se podešava pojačanje samog ampa. Savet je smanjiti pojačanje na 20dB (ili 26dB ako treba više). Dosta je za bilo koji moderan izvor signala.

Za pojačanje 20dB treba samo ispoštovati uputstvo sa vrha strane 14 i staviti (oznake iz datasheeta) R1 5k6 a R2 skinuti. Ako dobro vidim sa slika R1 je R28 na pcb a R2 je R27 na pcb. Proverite ovo na konkretnoj pločici.

Antipop kolo sam stavio ovo kao na slici ako se dobro sećam. Na ukjučenju savršeno, na isključenju nije ali je dovoljno dobro.

Igrali su se neki još sa " bootstrap snubber" al sam je to preskočio.

TPA3132_simple_antipop-600x400.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 5 months later...

Prvo sto sam cuo bilo je sa kupujem prodajem ono sa zelenim potenciometrom, samo je bilo odusevljenje i neverica da moze tako dobro da svira, onda sam hteo da pravim aktivne zvucnike od njih pa sam napravio moju verziju sa digitalnom volume kontrolom i nikakve razlike nisam video, znaci da nije bitno u kakvoj je izvedbi isto ce da svira. Al pazi to je 2x5W a imas osecaj da je 2x25, jako cudna mala naprava

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 months later...

Da ne otvaram novu temu.

Da li bi moglo ovo 2.1 pojačalo na 2.0 fostex full ragne zvučnice'??

buni me posebna konekcija za vufer.

Unapred hvala na odgovoru. 

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

24 minutes ago, trinity said:

Da li bi moglo ovo 2.1 pojačalo na 2.0 fostex full ragne zvučnice'??

Može i to dobro radi, za te pare vredi pazariti. Samo imaj u vidu da traži baš dobro napajanje i to po mogućstvu linearno a ne svičersko.

Toliko od mene.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

WWW.EBAY.COM

The PCB using 1.6mm thick double-sided plate, 2.0 ounce copper thickness, tin spraying process, to ensure good performance of the current through.With sweet sound, is very suitable for computer power amplifier.

D class chip koji je i zapoceo sav taj hype... nekima se i dalje najvise svidja

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, Sinke said:

Može i to dobro radi, za te pare vredi pazariti. Samo imaj u vidu da traži baš dobro napajanje i to po mogućstvu linearno a ne svičersko.

Toliko od mene.

pa sad, jedino ako hoce Fostexe da koristi kao satelite, i da spaja sub

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...