Jump to content

minijaturno pojačalo za full range


trinity

Preporučeni Komentari

Spletom okolnosti kutije koje sam ranije imao a koje su bile pristojne veličine su otišle.

Sada mi je ostalo samo kućište veličine 25x20.

Insisitram na njemu jer je veoma lepo :)

Interesuje me da li je tu moguće ubaciti iole pristojno pojačalo.

Ranije je bio cilj ovo, Popodnevna zabava - ACA - Project gallery/WIKI - diyAudio.rs  i imam delove sve, međutim kutiju nemam adekvatnu.

Sad trebala bi mi preporuka za neku malo pločicu da može relativno pristojno da pogrura ofe fostexe full range..

Napajanje čopersko-laptop, ako može da bude.

 

Neka preporuka???

Namam drugo pojačalo, a ne kupuje mi se, hoću da se igram :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam od svih tih novih brzih pojacala najvise pišnuo na ovo...

https://www.ebay.com/itm/T-Amp-Tripath-TA2024-2x15W-Audio-Digital-Amplifier-Board/221581498697

Jedino sto sam dodao malo kvalitetniju boraniju okolo, tj ultra lowesr kond a sa fabrickim ulaznim kondovima sam paralelisao polikarbonate philips od 1uF...svira za medalju i 15W na prosecnim kutijama nije malo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za garažu sam pazario ovo čudo i radi veoma dobro, napajanje sam preuzeo od nekog štampača 20V DC. Malo kompaktno ne greje se ali može baš da potera zvučnike. Mada mislim da mu treba snažnije napajanje.

Signal teram sa telefona za sada. 

https://www.ebay.com/itm/TPA3116D2-100W-Digital-Audio-Power-Amplifier-Board-Module-for-Subwoofer-Speaker/293646144009?hash=item445eac9209:g:tZYAAOSwaZhgSYqv

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

TPA3118-Interfacing-Diagram.jpg.be07e92a28293b5420c5d5ba22ad27df.jpg

https://www.aliexpress.com/item/4001153990201.html

Datasheet obavezan. Smanji se pojačanje i podupla ulazni kond od 1u (u datasheet piše zašto), doda antipop kolo jer iducka na živac puckanje pri uključenju i isključenju i cepaj. Nije "visoki kraj" al pristojna svirka. Još stane u kutiju sa sve napajanjima.

Pločica je mono, pa mora se pruži za dve :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 minutes ago, ManicP said:

Možda nešto na bazi LM1875. To mi nešto par puta baš lepo sviralo, istina nije slušano na suvo...

A da se doda malo zacina na ulazu, tj cevni bafer + GC, moze to da zvuci bolje nego sto kosta...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 10 časa, чика-Брка reče

za dlaku manje od 10e.

RK 3822, frekventni opseg: od 20Hz do 15kHz. Ja mislim da ono tvoje TD7293/94 ubiva sve do sada navedeno, za šaku dolara. Stavi se minimalni napon napajanja da ne bude velika snaga, zamene buđavi kondenzatori i nema zime. Ne trebaju mu ni hladnjaci, samo se zašrafi za kutiju, dovoljno je ako je od aluminijuma i da čipovi ne budu blizu jedan drugome. Trafo 80VA sa 2x14VAC sekundarom je više nego dovoljan za to (+-18v napajanje daje oko 15W RMS na 8ma po kanalu sa malim THD), i uzmu se neki dobri,  što veći filterski elektroliti.

Nedaj bože neki cevni buffer da se stavi  ispred, gde bi mu bio kraj. :D

D klasu bih ja izbegao sa osetljivim zvučnicima, em ne zvuči nešto, em može imati previše šuma.

Izbegavati i bilo koju varijantu pojačala sa elektrolitskim kondenzatorom na izlazu, to je bacanje para (sorry @vladd).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E da,  izvini NIxie, nisam znao da si nadmašio JLH... :clapping:

Možda da izbegavamo kondenzatore i na ulazu?:rolleyes:

 

P.S. Jedan uslov bejaše jednostruko napajanje....pa je valjda jednostavnije raditi inverter...ili ne treba pažljivo čitati?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 24 minuta, vladd reče

Možda da izbegavamo kondenzatore i na ulazu?:rolleyes:

Obavezno, ja sam to odavno izbacio. :rofl:

Čopersko napajanje sa šumom takođe preskočiti u ovom slučaju. Malo više možda košta trafo, grec i kondenzatori, tako da nema svrhe. Osim toga jeftina čoperska napajanja ne traju dugo, ako ih staviš u kutiju pregrevaće se, skoro svakom se naduva ulazni ili izlazni kondenzator jer svi tu stavljaju loše komponente.

PS

Ako baš mora da bude maksimalno jeftino i sa jednostrukim napajanjem, onda TDA7297. Mada sam krajnje skeptičan po pitanju THD i FR opsega u odnosu na duplo skuplju varijantu sa TDA7294.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uh Vi ste se baš raspisali a ja nestrpljiv.

Naručio sam ovo 1Pcs JLH 1969 Class A HIFI Amplifier Board MOT/2N3055 Golden Quality PCB DIY Kit | eBay x2

Naručiću i čika Brkin predlog Kelco - Detalji proizvoda - RK 3822 Audio pojačavač 2 X 20W, STEREO, HI-FI

E sad čime napajati sve ovo??? Neki trafo plus pločica ili čoper tipa laptop napajanje???

I samo radoznalosti radi, ovo gore je inferiorno u odnosu na ovo Popodnevna zabava - ACA - Project gallery/WIKI - diyAudio.rs ili???

Imam i delove za ovo, samo nikako vremena za sastaviti, napravi pločice, sledeće bušenje i lemljenje.

Ovo nisam završio jer su mi propale kutije i nemam adekvatnu a traži veće hladnjake.

Hvala svima na pomoći. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije bacio pare, i na sta to lici. Ako se bas pokaje, ja cu da mu recikliram kintu i otkupim sprave :) 

11 minutes ago, trinity said:

E sad čime napajati sve ovo

Imam ja neku elektroniku sabvufera, nesto je neispravno a ima nekih cipova i trafo pride, pa eto...na raspolozenju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, vladd said:

Nije bacio pare, i na sta to lici.

Obzirom da nema na kraju rečenice ? , smatram da je mišljenje u pitanju. 

A tema glasi: 

 

cvbyb.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...