Jump to content

Dupliranje bas zvucnika i proširenje donjeg opsega frekvencija?


Pigy

Preporučeni Komentari

Pre sat vremena, Vix reče

moze da se doda subwoofer

Na to sam i  mislio. Kupiš, otvoriš, zameniš kondenzatore i žice, samo da su driveri ispravni. Kutija se voskira, maska  samo zameni platno, to je jeftino a bude ko novo. Deluju prilično čitavi, treba ih dobro očistiti (kutije), ima na  ćoškovima po malo oguljenih delova, to se popravi braon markerom, vosak i vozi. Zarđali štafovi se zamene ili ide crni marker.  Pristojni zvučnici za 60eur, ali bez basa. :laugh1tooht:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ahaha:buehehe:

Pa tom zvucniku su zice i onaj kond od 600uF najvrednije stavke.:heh:

Otvoris, pogledas i bacis.

Taj basic u kutiji ima rezonancu 100Hz, to sto pisu po pamfletima nize to su puste zelje, ne reprdukuje(korekt izraz) nistaispod 160Hz u normalnom slusanju.

Ali nije opseg nikakav problem, problem je muljavost i neostatak dinamike, pa sta treba da bide subwoofer brzi od midbasa?

Tu 70€ kostaju znacke KEF, ostalo je gratis

Dva zvucnika iz sony tv-a. zakacena na fioku, bolje zvuce...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 21 minuta, Ljuba Grozni reče

ovde ima i basa ,moj tetak ih ima sa receiverom RTV 900 i dan danas ,sve u pogonu ,samo zameniti kondove , ako covek nije gadljiv na 4 oma

https://www.kupujemprodajem.com/audio/zvucnici/grundig-box-302-sa-kuglama-300/oglas/111763874?filter_id=936936105



Onda se ipak pronašlo rješenje! :thumbsup:
Eto, zvulje za 50 € koje su dovoljno dobre, a možda i jako dobre. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 12 časa, Vix reče

2x18" basa u H-frame, a 15" Fane gore.

Ovo je najbolje, ne znam samo koji je budzet Piggy-u, nisam ispratio?

Možda da doda po jedan super visokotonac

https://www.madisoundspeakerstore.com/bullet-tweeters/fostex-t925a-top-mount-horn-super-tweeter/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pigy inace slusa muziku na Uheru 13cm bas, koji mi sluze kao bas,pogonjen nekim funai pojacalcem 2x30W, visokotonac je RFT elipsa sa skretnicom koju sam sam uradio 12db ,a srednjotonac su mi bile EI elipse ali sam ih bacio,ne svidja mi se kako zvuce,pa mi srednjotonce cine dva altec Lansing 8cm, te srednjotonce i visokotonce mi pogoni pojacalce koje sam sam sklepao sa TDA kolom.Znam ja da je to rizi bizi.Al pristojno zvuci u sobi od 16 kvadrata.Kao sto napisah svi zvucnici su u posebnim kutijama,i plan je da se odradi 2/3 active crossover, pravim jos neko pojacalce,treba da popravim sony- izlazi otisli, Nixie mi je poklonio sharp mid bas,samo da zamenim vesanje,imam Sal visokotonce sa zamenjenim membranama i namotajem,bile su kao titanium sad su kso svila......eto ceprkam nešto, zato sam i pokrenuo temu, i pricam da bih menjao drajver po drajver,ili kupim neki bookshelf a vec imam basove....itd  eto meni igranke i veselja,ne volim 3u1 pa bio i jacobs. 😁

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, Pigy reče

sharp mid bas,samo da zamenim vesanje,imam Sal visokotonce sa zamenjenim membranama i namotajem

Basići će biti dobri kad se zameni vešanje, ali ti visokotonci pošto nisu jednaki ni posle zamene kalote i kalema, traži nešto bolje. Na basovima je bilo platneno vešenje, koje se stvrdlo od stajanja što bi rekao Čika Brka, nema mu spasa, mora da se menja. Basovi su sa velikim Q faktorom, taman za OB, ili veća kompresiona kutija recimo od 30l pa naviše sa aperiodic damping.

https://www.ebay.com/itm/pair-2pcs-davidlouis-audio-XT25A-vifa-made-hifi-Tweeters-8Ohm-40W-speaker/222644815942?_trkparms=ispr%3D1&hash=item33d6aa4846:g:JvoAAOSwHNxZ6Zs4&amdata=enc%3AAQAFAAACcBaobrjLl8XobRIiIML1V4Imu%2Fn%2BzU5L90Z278x5ickkgCVySCgrNFPU8Iu85TabMBB09efXoX5AYf4qQ%2BuluPQ%2BTEhbuWUD5EGmmAhq2oQtNTyvRC7gY2PoJoXoaFM33ncjzlbHSRnM4cPVCkN9nHM2220U0ApA9XMbdy9Znyo3TW8Yotc5ETrbZQxwR10aemnKN9QGb5KgiO08onLUdCNxG0INBIyCwliEHo94D7Eq6wmwRex%2FjtHfm6v82DqJrPfipnkos5XSgmXfMcDauVNLMz%2BlHqlXOiirTJEBmp%2BaZtlg856Ao0BEkxVYbuUzRpPtQhLt%2BycAWM%2FREn072oMYmpdc5xzn%2Fgf7FbmS88efaLCbrDoBOnOTvIGaQyogzjnR6BEcVXImUwN8PniXZOWLIrJr368ZqOed

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A da covek posto nema para...napravi kutije sa prednjom stranicom na srafove ko Herbert...pa kad god nabavi neke nove drajvere a ono treba zameniti samo prednju plocu...ostatak kutije lepo sredi a prednjicu u standrdno crnu...i eto jos jednog resenja

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

24 minutes ago, jorgoss said:

A da covek posto nema para...napravi kutije sa prednjom stranicom na srafove ko Herbert...pa kad god nabavi neke nove drajvere a ono treba zameniti samo prednju plocu...ostatak kutije lepo sredi a prednjicu u standrdno crnu...i eto jos jednog resenja

odlicna ideja.

:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako mislite ja da kupim 15ice no way, maksimum mogu po dve 10-ice u sobi ,ionako su mi basovi u ćoškovima zavuceni....itd 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...